Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Fostul prefect Anuţa Handolescu întreabă cine plăteşte pagubele de la Oltchim

/ #47913 Fostul prefect Anuţa Handolescu întreabă cine plăteşte pagubele de la Oltchim

2016-08-11 08:31

Fostul prefect Anuţa Handolescu întreabă cine plăteşte pagubele de la Oltchim

O poziţie foarte corectă vi-a-vis de Oltchim şi evenimentele de ultimă oră petrecute acolo a luat fostul prefect de Vâlcea, ieri, pe reţelele de socializare. Cu toate că postarea sa se pare că a deranjat pe cineva, pentru că i-a fost ştearsă, Anuţa Handolescu nu s-a lăsat şi a mai postat o dată: „Experienţă nouă - am postat despre Oltchim şi în 5 minute cineva a reuşit să-mi şteargă postarea - Oare am deranjat???? Rescriu - Incendiul de la Oltchim aminteşte de anul 2007 - 13 august. Atunci pagubele au fost de circa 8 milioane de dolari şi Oltchim era asigurat! Până în 15 noiembrie 2007 Oltchim a primit banii de la asiguratori. Astăzi pun următoarele întrebări: 1 - Este patrimoniul Oltchim asigurat pentru a-şi recupera pagubele? (din câte ştiu eu nu este asigurat, dar... poate). 2 - În cazul în care nu există asigurare cine va suporta pagubele? (firma de insolvenţă, administratorul judiciar, conducerea Oltchim sau... statul român... sau se mai închide ceva că nu sunt bani?). 3 - Comunicatul Conducerii Oltchim când apare? (Este unitate de grad 0, obligatoriu trebuiau să comunice public ce s-a întâmplat). Solicit răspunsuri pentru că încep să am mari îndoieli vis-a-vis de capacităţile manageriale ale „marilor specialişti buni la toate”, care se vântură pe sume mari de bani în economia judeţului Vâlcea şi care par a fi cunoscători în toate! EU CER PUBLIC RĂSPUNSURI!”, a scris fostul prefect de Vâlcea pe pagina sa de Facebook.