Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #47522 Re: Vrem Cascaval

2016-06-24 11:02

#47516: Marcela,Bidin,Comanescu - Vrem Cascaval 

Nu este corect:
- voi pe ista cu zlozii;
- voi pe lista cu prime pentru grevistii foamei;
- voi pe lista cu camere in caminele combinatului;
- voi pe lista cu maistri, sefi patrula monitorizare si alti se(f)uti facuti la apelul bocancului;

- noi pe lista cu instigatori si "dusmani ai poporului". (CORNELIU CERNEV - AUTORUL UNEI LISTE CU 10 PERSOANE CONSIDERATE DE EL CA FIIND INSTIGATORI LA OLTCHIM - ESTE CAUTAT PENTRU A DA SOCOTEALA PERSOANELOR INCRIMINATE).

SI EU, CU LISTA SAU FARA LISTA, SUBSCRIU ACESTUI MESAJ POSTAT DE UN COLEG SAU EX-COLEG:

"Dragi colegi (sau ex-colegi), daca vreunul dintre voi stie adresa lui Cernev, va rog sa o publicati pentru ca vreau sa il caut. Am intrat in posesia unei liste facuta de manuta lui , lista care continea un numar de 10 persoane care in conceptia lui erau instigatori si de care conducerea societatii trebuie sa scape neaparat. Acest tigan imputit se credea buricul OLTCHIM-ului si isi permitea sa decida el destinul oamenilor. Tigane , ai pus-o. De mine nu vei scapa si ca sa iti dai seama cu cine vei avea de-a face, eu eram cap de lista. Te voi cauta in curand".

POST SCRIPTUM:
Adresa la care poate fi vizitat si vizionat CORNELIU CERNEV - luata de pe site-ul Judecatoriei Ramnicu Valcea:
"Cernev Nicolae-Corneliu, domiciliat în Rm. Vâlcea, str. Dr. Hacman, nr. 28, bl. 85, sc. C, ap. 6, judeţul Vâlcea."