Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #2336

2013-03-27 19:22

Este laudabila aceasta actiune reluata.dar nu este suficienta.Din punctul meu de vadere este nevoie de o actiune de masa .cu o larga participare care sa poata atrage atentia prin amploarea ei atat a masmediei cat si a politicienilor.Actiunea de azi ,cu blocarea drumului national .este laudabila.personal am susutinut ca este nevoie de actiuni in forta pentru a putea atrage atentia.Numai ca este bine ca acestea sa se desfasoare legal,daca este posibil cu aprobarile de rigoare,dar trebuie continuate.Cred in puterea maselor si sustin orice manifestare in acest sens.Dar trebuie gasita solutia de uniune a tuturor sindicatelor de pe platforma si organizarea unor actiuni comune la nivelul municipiului.care sa dea prestanta ,masivitate si reprezentativitate.
trebuie intreprinse actiuni de popularizare si constientizare care sa scoata in strada cat mai multi cetateni,sa scoata in strada populatia orasului,caci la urma urmei problema OLTCHIM_ULUI,este problema intregului judet.
Numai printr-o buna organizare si o masiva participare se mai poate face ceva.Nu putem sa stam pasivi sa vedem cum ni se ia totul si devenim sclavi in propria noasta tara.Sant alaturi de voi si o sa particip la toate actiunile voastre.Uniti-va ,sa puteti birui.
Doamne ajuta.