Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

KAISER SOZE

/ #2330 toti vreti bani, dar cand ati furat cu totii NU VEDEATI CATE SMECHERII FACEAU SEFII VOSTRI si SINDI

2013-03-27 18:00

TOTI ati furat la greu, aveati salarii mari, prime, ca doar furati de la stat... de asta nu vreti un patron strain, care nu ar mai face contracte fictive cu alde boureanu si gasca, cu firme fantoma, ale sefilor directi ai ale sindicatului, nu ar mai da bani pentru nemunca, etc.
acum vreti alti bani, care bani vin din buzunarele noastre, ale tuturor nevinovatilor care nu am pus botul la furtunul cu bani... eu am lucrat undeva unde aveam oarecare informatii despre ce a facut directorul roibu aproape 20 de ani... era mai mare, mai greu, mai important ca un premier... toti veneau la el si-i pupau dreapta pt contracte, pile, marfa, acum de ce nu va duceti la el si la sefii sindicatelor care v=au furat, sa le luati gatul pentru cat au furat de la oltchim si de la arpechim, nu sa cersiti iarasi de la guvern, ca nu mai sunt bani de dat/furat! si tara asta nu are nicio vina ca unii(putini) s-au imbogatit SI VOR RAMANE CU AVEREA ASTA SI NU VOR PATI NIMIC... DACA VI S-AR CERE SA DEPUNETI MARTURIE PENTRU CE STITI, CE VETI FACE?