ALĂTURI DE PASTORUL VLADIMIR PUSTAN

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția ALĂTURI DE PASTORUL VLADIMIR PUSTAN


Musafir

#26 Re:

2014-04-01 10:58

#15: -

Frumos räspuns !


Musafir

#27

2014-04-01 14:15

DOMNUL SA PUNA TREBURILE LA PUNCT SI SA FACA DREPTATE.

Musafir

#28

2014-04-01 16:03

PUSTAN e nevinovat...sa fie dat jos tipei cu tot cu plaiesii lui
Andrei BM 27 ani

#29

2014-04-01 17:02

eu cred ca Dzeu vegheaza asupra acestor lucruri si va face dreptate asupra acestor lucruri,nu cred ca ar trb la conducerea cultului penticostal tineri,pt ca nici biblia nu sfatuieste asa ceva,dar ar trb o reanaliza a cultului penticostal si a persoanelor care sunt in aceasta religie,cred ca tindem spre ortodocsie,adica incet intram intr-o rutina fara a mai pune pret unii pe altii si a ne mai evalua membrii
Emma
Musafir

#30

2014-04-01 17:03

Domnul sa faca dreptate Fratelui Vladimir Pustan !


Musafir

#31

2014-04-01 21:11

RESPECT pt VLADIMIR PUSTAN

Musafir

#32

2014-04-01 21:27

Cei ce vor umbla în neprihanire vor fi prigoniti si nu de cei din lume ci de cei care tin cu dinti de fotolii (functii) . Personal consider ca fr Vladimir Pustan traieste voia luo Dumnezeu ptr ca are puterea de tine sus Cuvantul Vieti Domnul sa va binecuvanteze frate cu tot ce aveti Amin (sa nu cedati sistemului religios ramaneti credincios Domnul ui Amin

Musafir

#33

2014-04-02 00:30

Multumesc frate Pustan pentru predicile de pe net,Domnul sa va binecuvanteze.AMIN
NgAp

#34 Pace

2014-04-02 00:32

Multumesc frate Pustan pentru predicile de pe net.Domnul sa va binecuvanteze.
Lucian

#35

2014-04-02 05:52

Fiti realisti, macar de data asta, adevarul il cunoaste doar fratele Pustan si Dumnezeu, cei care va incumetati sa semnati aceasta petitie o faceti "pe baza unor zvonuri ȘI NU PE BAZA UNOR ARGUMENTE ȘI MOTIVE BINE ÎNTEMEIATE" exact cum este scris in prezentare de insusi initiatorul ei probabil, cand vorbeste de conducerea cultului. Daca lucrurile nu sunt asezate bine la nivel de conducere a cultului, aceasta o va dovedi insusi Dumnezeu, daca mai credem si ce scrie Biblia bineinteles...e mai usor sa dam crezare la alte comentarii decat la insusi Cuvantul Domnului...Fiti intelepti si lasati pe Dumnezeu sa'si faca partea Lui!
Fratele

#36 Legat de Pustan

2014-04-02 08:01

Atentiune cei care va grabiti sa trageti concluzii. Peste o saptamana Conducerea Filialei Penticostala de Bihor care este formata din 9 pastori care l-au sustinut totdeauna pe Pustan pana a fost prins in adulter, vor da un act oficial cu dovezi clare prin care se va dovedii ca a traint in adulter in ultimii 7 ani.
Toti il iubim insa trebuie sa iubim mai mult adevarul si pe Dumnezeu decat pe acela prin care Dumnezeu ne-a atins in sentimente si emotional. Trebuie sa fim oameni cu judecata si sa cantarim, ca nu se poate ca 9 colegi de-ai lui pe care i-a avut ani de zile si care nu au avut nimic cu el, acum sa voteze toti in unanimitate suspendarea lui.
Imi pare rau ca sa ajuns aici, insa asta e realitatea.

Musafir

#37

2014-04-02 14:04

Sunt alaturi de fratele Pustan, ce s.a facut cu el este o nedreptate din partea cultului penticostal si a fost judecat fara dreptul de a se apara si fara investigatiile necesare pt.demonstrarea acuzarii acesteia.Noi ca familie am invatat multe din predicile fratelui Pustansi am fost incurajati sa merem mai departe inpotriva vanturilor si incercarilor si eu cred din tot sufletul ca a fost eliminat din cult din cauza invidiei.Pomul roditor este lovit intotdeauna si asta se vede clar DOMNUL SA TE INTAREASCA FRATE VLADIMIR.

Musafir

#38

2014-04-02 15:47

ma bucur enorm ca fratele pustan este atit de sustitut si ii doresc sa fie acelasi OM cu aceeasi dragoste pt Cristos si pentru oameni nu numai pentru frati .ISUS ne iubeste pe toti fara diferente fara confesiuni fara religii doar pentru ca sintem oameni pacatosi si sintem creatia lui


Musafir

#39 Re: Legat de Pustan

2014-04-02 15:49

Fratele

#40 Legat de Pustan

2014-04-03 08:09

Musafir 39 - Tu esti deacord ca el sa slujeasca in continuare dupa ce 7 ani a trait in adulter si dupa ce nu se pocaieste de acest pacat? Doar intreb, nu acuz.
lucian

#41 Re:

2014-04-03 11:28

#22: un crestin -

acestea sunt cuvintele unui crestin adevarat...


Musafir

#42

2014-04-04 13:52

Celor care sunt in fruntea cultului penticostal as vrea sa le spun cateva vorbe. Inaine sa fi luat aceasta decizie ar fi trebuit sa intre in tre zile de post si rugaciune si sa fi stat la dispozitia lui Dumnezeu, chemand frati proroci si slujitori ai Domnului, pentru ca Domnul sa ia DECIZIA nu noi oameni cu greseli, pentru ca nu este niciun om pe fata pamantului sa nu greseasca intr-un fel sau altul. Si ce suntem noi sa judecam poe altii, ma rog ca Dumnezeu sa aiba mila de cei din conducere si sa nu le tina in seama pacatul acesta, pentru ca nu au stat la dispozitia DUHULUI SFANT AL LUI DUMNEZEU. Pentru fratele Pustan, fiti siguri ca atata timp cat se va lupta pentru ADEVAR Domnul va fi de partea lui, si chiar daca tot iadul se va ridica impotriva lui, Dumnezeul Cel Viu càruia ai slujeste necurmat va fi de partea lui

Musafir

#43 Re: Legat de Pustan

2014-04-04 15:43

#40: Fratele - Legat de Pustan

am sa-ti raspund clar ca DA si iti si argumentez cu faptul ca atita timp cit este retribuit pentru ceea ce predica trebuie sa fii atent la predica si nu la om . mai simplu ca sa intelegi   SAfaci ce zice popa  biblia la noi nu ce face el  eu am un prieten bun care este preot si care nu este atit de virtuos sa zicem si de multe ori l-am intrebat de ce sa facut preot si stii ce mi-a raspuns.PENTRU SALAR


Musafir

#44 Re: Re: Legat de Pustan

2014-04-04 15:48

#43: - Re: Legat de Pustan

AI PLATIT UN SERVICIU NU O VIRTUTE NU OVIATA PERSONALA PERFECTA ASTA NU VREA NIMENI SA INTELEAGA viata fratelui nu este nimeni in masura sa o judece de aceea nu pot fi de acord  cu aceste lucruri


Musafir

#45 Re:

2014-04-04 15:50

#42: -

AMIN

 


Musafir

#46 Re:

2014-04-05 00:45

#35: Lucian -

Dumnezeu lucreaza prin oameni. Nu cred ca ai vrea sa simti pe pielea ta ce inseamna mainele murdare celor din conducerea cultui. Asa prospera, strang averi  , si conduc mintea altora mai spiritulai,,, ASAsunt cei din cult pe pocainta altora lor le merge tot bine, si de zici ceva impotriva lor vezi Doamne te-ai legat de sfinti, esti razvratit sau nepocai... OF oare cand se va face o schibare , oare cand ne folosim fiecare mintea care ne-a dato Dumnezeu? Niciodata cu atitudini de genu "Lasa ca rezova Dumnezeu" NICIODATA.

Asa gandeam si eu ca tine odata pana m-am convins. Bine ar fi sa inveti din experienta altora.

777

#47

2014-04-11 19:48

santem alaturi de fam Pustan Dzeu sa va intareasca sa puteti merge inainte fam CRISAN

Musafir

#48

2014-04-15 08:44

Astept ziua cand si aceasta creatie artificiala politico-religioasa numita Cult, aceasta capusa pe trupul Bisericii, va disparea impreuna cu cei care se vor lideri, sefi, stapani, nu slujitori ai turmei lui Christos, pentru ca Dumnezeu sa poata lucra neingradit de coduri penale penticostale, comitete executive, presedinti si vicepresedinti, statute etc pe baza carora oameni de valoare ai lui Dumnezeu sunt injunghiati pe la spate de oameni cinici ce conduc cu apasare!
un rob netrebnic

#49

2014-04-22 15:13

2 Timotei 4:5 ma rog sa-L implineasca Domnul Isus pt. tine frate scump! FII IUBIT SI BINECUVANTAT de INVATATORUL VESNIC VIU!

Musafir

#50

2014-04-24 13:18

Doresc sa aflu !