Petiție împotriva cardului național de sănătate cu cip


Musafir

#351

2015-01-08 11:39

SUnt de acord cu actul in sine dar nu cu suportul electronic.

Musafir

#352

2015-01-08 12:01

Rugam ministerul a gasi o alternativa la cardul electronic cu cip.
Carlos

#353 Catre Credinciosii fara de card, de sanatate

2015-01-08 15:54

Dragii mei, vedeti ca poate traiti in alt secol, poate erati si voi in alta viata parte din Inchizitie, o parte care vedea progresul ca lucrul dracului sau cardului, hehe, renuntati frumosilor la telefon, tv, curent, auto, calculator, ca si ele ar cam intra in aceeasi categorie...pentru unii dintre voi. Patrateiilor!!!! Apropo rupeti cardul bancar, pt. ca e similar!!!

Călugării Ghelasie şi Felasie

#354

2015-01-09 11:38

Fiilor drept-credincioşi, citiţi următoarele adevăruri despre viaţa cea binecuvântată a părintelui Arsenie Boca şi luaţi aminte că veţi putea intra în Împărăţia Cerului doar dacă le veţi mărturisi întru mântuirea cea dătătoare de viaţă veşnică:

► Atunci când Dumnezeu a spus “Să fie lumină!”, cita din Arsenie Boca.
► Se spune că Dumnezeu a făcut Pământul, Soarele, Luna, stelele, plantele, animalele şi omul. Pe Dumnezeu l-a făcut Arsenie Boca. De mai multe ori şi în poziţii diferite.
► Moise a primit Cele 10 Porunci de la Arsenie Boca.
► Când merge la culcare, Bau-Bau se uită în şifonier şi sub pat ca nu cumva Arsenie Boca să fie acolo.
► Arsenie Boca a scris un almanah gastronomic intitulat “Cartea de bukkake”, datorită faptului că iubea credincioşii exact ca sarea-n bukkake. În cųrând va apărea un al doilea volum denumit “Bukkake tradiţionale”.
► Atunci când a înviat, Iisus a suferit un preinfarct în momentul în care a auzit că pe Pământ există unul mai bun ca el. Era vorba despre Arsenie Boca.
► Arsenie Boca a inventat motorul cu agheasmă, motor ce respectă standardele Euro 666.
► Arsenie Boca îl vede pe Omul Invizibil.
► Dacă tu ai 10 lei şi Arsenie Boca are 10 lei, Arsenie Boca are mai mulţi bani ca tine.
► Nu există femei frigide sau lesbiene, ci doar femei care încă nu l-au cunoscut pe Arsenie Boca.
► Când Arsenie Boca s-a hotărât să fumeze, ţigările au început să se îmbolnăvească de cancer.
► Conchita Wurst este fiica lui Arsenie Boca pentru că, la fel ca tatăl său, are barbă, cântă pe nas şi se îmbracă în rochii lungi şi negre.
► Arsenie Boca practica sporturi full-contact anąl cu Iustin Pârvu, Ilie Cleopa şi Arsenie Papacioc folosind mirul pe post de lubrifiant.
► Dacă Arsenie Boca ar fi purtat elice în loc de potcap, s-ar fi numit Arsenie Belişcopter.


Musafir

#355 viespi

2015-01-09 11:51


Musafir

#356 pocnitori din hartie

2015-01-09 11:53

marius

#357 Domnule premier

2015-01-09 12:41

sa'ti dam la muie de gunoi !!! 


Musafir

#358 Fara credinta,fara educatie,esti o nulitate...

2015-01-09 12:49


Musafir

#359 Cititi Preasfintitul Serafim de Pireu,Piramida ocultei mondiale,despre antihrist,cipuri.

2015-01-09 12:53


Musafir

#360 Fara credinta,fara educatie,esti o nulitate...

2015-01-09 12:56


Musafir

#361

2015-01-09 18:30

In tarile din UE nu au card cu cip, numai pe noi ne impune.

Musafir

#362 MIHAELA

2015-01-09 18:41

Refuz cardul de sanatate.Amin

 


Musafir

#363

2015-01-09 20:19

Nu doresc Cardul de sanatate cu CIP pentru ca nu doresc ca datele mele personale si problemele mele medicale sa fie trecute in sistemul informatic, privind viata mea privata.

Musafir

#364 Nu numai religia vor sa o scoata,vor sa ne si pecetluiasca prin cip 666 in card,buletin si pe corp.

2015-01-11 07:10


Musafir

#365

2015-01-14 06:48

Nimeni nu mă poate obliga să accept card de sănătate deoarece trăim într-o ţară liberă.De asemenea nu mi se pot refuza serviciile medicale atât timp cât sunt salariat.Guvernul actual s-a grăbit să facă,ceea ce predecentele au amânat,adică să introducă cardul de sănătate,iar acest lucru poate a fost ceea ce a dus la pierderea alegerilor prezidenţiale.Nu te poţi declara ortodocs şi în acelaşi timp să duci o politică care-i irită pe ortodocşi,după cum nu te poţi declara de stânga şi să duci o politică,care îi loveste pe salariaţi.Să sperăm că guvernanţii vor găsi o alternativă.Dacă nu înseamnă că nu ne mai reprezintă.Personal nu voi accepta card de sănătate indiferent dacă îmi va fi înmânat prin poştă,prin medicul de familie sau prin alte modalităţi.

Musafir

#366

2015-01-15 13:47

Confirm semnatura din petitia împotriva cardului național de sănătate cu cip

Musafir

#367

2015-01-15 13:50

ziar Realitatea de NeamtIsteria cardurilor
January 15, 2015 Social



l oamenii se calcă-n picioare pentru a-şi primi cardurile returnate la Casa de Asigurări l „Această aglomeraţie va dura, în condiţiile în care sunt peste 15.000 de carduri redistribuite în custodia noastră“, a spus juristul Radu Firăstrău, preşedintele CAS Neamţ

Nemţenii care nu şi-au primit cardurile de sănătate au luat cu asalt Casa de Asigurări de Sănătate. Gândul că ar putea rămâne fără reţete sau servicii medicale i-a speriat pe oameni, aşa că au mers la sediul instituţiei, în număr mare, pentru a-şi ridica documentele. Ieri, la primele ore ale dimineţii, holul instituţiei era plin de oameni care aşteptau la rând cu nervii întinşi la maxim. Volumul de muncă este mare şi pentru angajaţii instituţiei, care acum sortează miile de carduri returnate la sediul instituţiei pentru că beneficiarii nu au fost de găsit la domici-liu, atunci când distribuirea a fost făcută de poştaşi. „Este foarte aglomerat şi această aglomeraţie va dura, în condiţiile în care sunt peste 15.000 de carduri returnate în custodia CAS. Vom vedea câte vor fi ridicate şi câte carduri vor rămâne. Cele rămase vor fi distribuite la medicii de fa-milie, însă pentru asta trebuie să avem un ordin oficial de la Casa Naţională“, ne-a spus juristul Radu Firăstrău, preşedintele CAS.

„O harababură“

Localnici din toate colţurile judeţului, mulţi din zona Romanului dar şi de pe Valea Muntelui, au dat buzna la CAS. Pe lângă aceştia, şi mulţi pietreni. „Eu nu am primit cardul pentru că temporar lucrez în Italia şi nu a fost nimeni de găsit acasă. Şi copiii sunt plecaţi, tot acolo, la lucru. Acum mă gândesc dacă îl voi găsi aici, că m-a costat şi drumul, tocmai din comuna Grinţieş. E o nebunie cu cardurile astea, dar mi-e teamă că nu mă primeşte medicul la consultaţii, nu pot primi o reţetă“, spunea Elena V. Alţii veniseră să desluşească problema cardurilor emise pe acelaşi nume. „Sunt din comuna Stăniţa. Sunt multe familii cu numele Todireanu, printre care şi eu. Poştaşul a venit la poartă cu cardul, dar nu eram nici eu sigur şi nici el al cui este cu adevărat cardul. Pentru asta am venit. A trebuit să schimb două autobuze ca să ajung aici la Casa de Sănătate. Bani daţi pe drumuri. Chiar dacă erau trecute şi iniţialele părinţilor, tot nu se ştia exact cui aparţine documentul. O harababură. Am plecat cu autobuzul de 4.00 ca să prind rând şi am ajuns aici la ora 7.00“, a spus Vasile T.

Printre cei rămaşi fără carduri erau şi persoane care şi-au schimbat domiciliul între timp, ţinând cont că tipărirea cardurilor a debutat pe la începutul anului 2012. „M-am mutat la ţară de vreun an de zile şi am vândut apartamentul. Nu am primit niciun card, nici eu şi nici soţia. Eu cred că voi reuşi să intru în posesia lor“, spunea un alt bărbat. Nimeni nu poate şti câte carduri vor fi ridicate din cele 15.500 aflate în custodia CAS. Cele nerevendicate de titulari probabil vor ajunge la pacienţi prin intermediul medicilor de familie. Cert este că nimeni nu va rămâne fără acest do-cument. Oricum, din februarie cardul va fi folosit doar ca test, validarea cardului făcându-se odată cu prima vizită la medicul de familie. Până la această dată, nu toţi furnizorii de servicii medicale şi-au achiziţionat dispozitivele de citire a cardurilor, cu excepţia celor 254 de medici de familie care şi le-au procurat deja.

Musafir

#368 Masoni mamonizati lasati Preotii Lui Hristos sa-si faca dreapta lucrare in Sfanta Biserica!!!

2015-01-15 23:44


Musafir

#369 Mass-media manipuleaza opinia publica,nu-i adevarat,oamenii nu vor cardurile!

2015-01-15 23:51


Musafir

#370 Cititi Preasfintitul Serafim de Pireu,Piramida ocultei mondiale,despre antihrist,cipuri.

2015-01-16 10:10


Musafir

#371 Cititi Parintele Elpidie din Rodos"Voi cei mici il ve-ti vedea pe antihrist"!

2015-01-16 10:12


Musafir

#372 Masoneria omoara Ortodoxia,ecumenismul ucide crestinismul!

2015-01-16 23:33


Musafir

#373 Masonul cand se plictiseste,coarnele isi potriveste si coada isi cantareste.

2015-01-16 23:36

#28: -  

 


Musafir

#374 Parinte Patriarh,"va admir arta"de a fi si pastor si lup la turma Lui Hristos!

2015-01-16 23:41

#33: -  

 


Musafir

#375 Par Patriarh va pregatiti din nou in saptamana 18-25 ian sa-i dati sarutarea iudei, Lui Hristos??

2015-01-16 23:51