Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Vaile

#476 Re: totul e batut in cuie

2013-01-08 21:04

#472: petrache lupu - totul e batut in cuie

Asa a vrut Diculoiu si cu Roibu. Era batut in cuie pe 4 sept. 2012:  conducerea sa disponibilizeze 3200 de salariati si sindicatul sa cera guvernului salarii compensatorii. Acum ei neaga dar eu am vazut memoriul.

Si inca se lupta sa se intample asta. Pentru ca el nu mai poate sa tina oamenii in sindicat Diculoiu s-a inteles cu Tudoran sa faca si el un sindicat si sa-i oblige pe cei de la transporturi sa nu se inscrie in sindicatul Victoria.

Tineti minte: Diculoiu  LUPTA INCA SA INCHIDA OLTCHIMUL  si acum s-a aliat cu Tudoran. ( e lesne de inteles de ce)

 

Mihaita

#477 S-au trezit sacalii ... hotii striga hotii!

2013-01-08 21:17

Luptati numai pentru voi. Noi suntem cu salariile restante si ne paste somajul iar voi...? Voi va bateti in sindicate, in masini de servici, in angajari de neveste, amante, rude, etc. plus alte beneficii. Inseamna ca mai sunt ciolane de ros si ca mai este de "reglat" cate ceva!

Voi ne zapaciti pe noi salariatii: ba ca sa plecam de la un sindicat la alt sindicat, ba ca suntem acolitii celor vechi, ba ca suntem "alcolitii" celor noi, ba ca suntem trdatori.

Rusine! Rusine! Rusine!

x-ulescu

#478 Re: Dupa lupte seculare TRAICU a cedat nervos si a demisionat

2013-01-08 21:44

#459: ADEVARUL GOL GOLUT - Dupa lupte seculare TRAICU a cedat nervos si a demisionat

Adevarul gol-golut este ca Traicu trebuia sa aleaga intre doua posturi incompatibile ca sa nu fie in situatia lui Mircea Diaconu si a optat pentru mandatul de deputat. Ca sa depuna juramantul pentru camera deputatilor trebuia sa demisioneze din orice post din executiv.

vizitator

#479 Draga 477

2013-01-08 21:52

Eu nu am luat salariu din luna septembrie si probabil salariul meu este mai mic decat al tau. Sper sa am un loc de munca unde sa ma mai plateasca din cand in cand pentru ca nici afara nu am mai gasit nimic.
Eu cred ca voi astia din Oltchim ati intins coarda.
operatorul

#480 Re: S-au trezit sacalii ... hotii striga hotii!

2013-01-08 22:00

#477: Mihaita - S-au trezit sacalii ... hotii striga hotii!

Sunt de acord. Sa se interzica si sa se desfiinteze toate sindicatele in Oltchim. Sa se faca opinie si sa ne unim impotriva hotilor. Sa cerem conducerii sa fie pedepsiti hotii cu desfacerea contractului de munca pentru ca din cauza lor am ajuns aici.

Tu ce ai facut impotriva hotiei ca sa-ti aperi locul de munca?

Ion

#481 in loc sa bateti apa in piua mai bine ati face ceva

2013-01-08 23:19

Nu sint in nici un sindicat si nu ma intereseaza.
Vreau sa va spun ca ii stiu pe cei doi care au fugit din poarta ca sa nu fie prinsi cu motorina. Sint pe mana cu gestionara si cu portarul. De fapt se fura organizat sub bagheta sefului sectiei. Seful sectiei Transporturi este o tumora pentru Oltchim si trebuie extirpata.
Nici nu aveti idee cate salarii s-ar da cu ce se fura acolo.
Nu inteleg de ce nu ia nimeni masuri.
observator

#482 Re: observator #450 oltchim

2013-01-09 15:16

#453: S. MAX - observator #450 oltchim

Da, cugetare rationala.

Sper sa gandeasca rational si Guvernul si sa prinda in buget bani pentru relansare economica si nu pentru somaj.

 

unul

#483 Re: Hilar...

2013-01-09 15:32

#462: Marin - Hilar...

Ai dreptate, esti hilar.

Nici talica nu ai prea multe cunostinte  de economie macro. Esti doar fudul.

1: Daca ai lucra la privat prin zona ai fi foarte ingrijorat.

2: Esti oltean sadea si vrei sa moara capra care nu-ti mai da tie personal lapte.

3: Sunt persoane care chiar fac ceva dar sunt f putini, (posibil doar unul).

4: Dupa razboi multi destepti se arata, adica de ce nu spuneai talica asta acum doi ani? Ce te-a facut asa destept deodata?

 

unul

#484 483

2013-01-09 15:34

in legatura cu forumul iti dau dreptate, e o porcarie
Ion

#485 Re: PENTRU A FI CONSEMNAT DE ISTORIE ...

2013-01-09 22:04

#470: Mihaita - PENTRU A FI CONSEMNAT DE ISTORIE ...

Nostalgicule,

Iti mergea tare bine pe vremurile trecute.

Mi-a zis mie un batran: fiecare ii judeca pe ceilalti dupa el. Daca tu esti hot crezi ca toti sunt la fel.

Cei care acorda incredere celorlalti sunt oameni cinstiti si pana acum am vazut cine a putut sa faca asta. In nici un caz tu.

 

Vasile

#486 S-au intalnit hotii cu prostii

2013-01-10 09:40

Aparatul opresiv al lui Roibu si Diculoiu (format si reformat in 20 de ani), desi i s-a dat ragazul sa-si vada de treaba in interesul Oltchim, si-a dovedit ostilitatea cu varf si indesat lucrand impotriva Olthimului: sedinte operative cu Roibu, documente furate si transmise stiu ei unde, instigari si mitinguri impotriva conducerii pentru crearea haosului, intarzierea intentionata a materiilor prime pe drum, formare de grup infractional organizat in scopul de a fura materiale si combustibili si alte gaselnite.

Sa va dau un exemplu recent: doi grei din comercial au fost trimisi in Ucraina sa contracteze propilena. In loc sa vina la combinat cu propilena, ei s-au dus la Hotel Maria sa se intalneasca cu Roibu sa-i dea ciocolata din Ucraina. E limpede ce comanda a avut prioritate pentru ei in plimbarea facuta pe banii Oltchimului.

Acum striga ca Balan si-a adus cativa oameni pentru a avea cu cine lucra.
Pe principiul - cine striga mai tare are dreptate - acestia urla, injura, raspandesc excremente verbale in toate partile, doar ca sa se faca auziti. Nu se rezuma la strigat, pun piedici pe toate caile.

Pentru cei ce cititi acest site: Ganditi limpede si uitati-va cine lucreaza pentru Oltchim.

Exista o grupare care inca se lupta sa opreasca Oltchimul. Inseamna ca mai exista nelegiuri nedescoperite, desi ne-au coplesit deja cele iesite la iveala.
Au impresia ca s-au intalnit hotii cu prostii
'Usurelu

#487 Re: S-au intalnit hotii cu prostii

2013-01-10 17:11

#486: Vasile - S-au intalnit hotii cu prostii

Bai Vasile, noi astia care te cunoastem stim ca esti un mare habarnist - de ce tii tu cu tot dinadinsul sa le arati si la altii cat de prost esti si ca n-ai habar de nimic, ci doar vorbesti ca sa te afli-n treaba?

Cum poti sa spui aberatia ca "doi grei din comercial au fost trimisi in Ucraina sa contracteze propilena"???????????????????????????????????? Daca nu stii motivul real al deplasarii in Ucraina, mai bine taci; daca asa ti-a povestit sursa ta de 2 lei - ar trebui sa-i dai una dupa ceafa si sa nu te mai oblige sa versi aberatii pe aici! Dar daca te intereseaza intr-adevar subiectul, pune mana si cauta referatul de deplasare, ca sa te documentezi mai bine!

Dar ca s-o luam in spiritul "povestirii" tale desantate, ai impresia ca Roibu nu-si permite o ciocolata, de trebuiau sa-i aduca astia 2 tocmai din Ucraima? Vai de capul tau de prost ce esti, cu aia care stau sa-ti citeasca tampeniile....

Si daca esti asa de pofticios si invidios la asa-zisa ciocolata, de ce nu-i rogi pe astia 2 "grei" sa-ti dea si tie? Daca chiar simti nevoia sa bagi ceva in gura, cred ca le-au mai ramas niste bomboane de ciocolata de prin aeroport, ca dupa mintea ta, se pare ca asta a fost "scopul" delegatiei.

Cat de prost poti sa fii, Doamne, si ce tampenii poti sa postezi aici! Da stii tu ceva? Ca sa dovedesti pana la capat cat de habarnist esti, fa tu bine si adu aici niste dovezi de la Hotel Maria, niste poze incriminante, ceva - asta asa, daca chiar vrei sa te creada lumea cat de imbecil poti sa fii! Intre timp, eu o sa-ti caut referatul de deplasare, ca sa te convingi singur ca nici macar nu stii pe ce lume traiesti, daca in imensa ta prostie poti sa spui ca era vorba de propilena de adus din Ucraina!

Bai fraiere, inceteaza cu minciunile, ca deja ne seci cu prostia ta imensa! Fa bine si cauta-te pe la doctor mai bine! Strigati toti in gura mare "Hotii" - ce s-a descoperit bai fraiere dupa atatea controale? Nu vezi ca n-au gasit nimic sa-i puna in carca lu' Roibu????? Sa vezi tu insa cand s-or descoperi informatiile confidentiale date ACUM concurentilor ce scandal va iesi! Ce poti sa-mi raspunzi la asta? De ce sunt transmise informatii confidentiale concurentei? Asta e sabotaj adevarat, dar habarnistii ca tine, care scuipa numai gunoaie de genul "exemplului" cu ciocolata de mai sus, nu au suficienta minte pt. asta...Pe ei nu-i duce creierul mnai mult decat sa fie invidiosi pe o asa-zisa ciocolata.....Daca vrei neapara sa sugi ceva, iti dau eu niste bomboane de ciocolata, sa nu mai ravnesti la aia a lu' Roibu din Ucraina....

noi

#488 sa facem dreptate

2013-01-10 17:14

Vasile am citit ce ai scris si sint lucruri normale.Muncesc ca prostul in conditi grele sa mearga combinatul.Trebuie scapat de lenesi si lichele de la transporturi sunt multi si jegosi.Grasul ala de sef Tudoran se lauda cu cioroi de la vagoanele lui ca muncesc pe afara si mecanicii de pe locomotive ca au raspundere mare in munca.Nu este adevarat sunt lenesi si pentru ca seful lor ii lasa sa faca ce vrea.La fel si soferi aia de la autoturisme imbracati ca Botezatul care se joaca toata ziua pe banii munciti de prosti ca mine.Lupta Vasile si spune tot iar pe transpoarte sai separe de noi ca sa rezolvam problema cu sindicatul lor cu tot
noi

#489 Re: Re: totul e batut in cuie

2013-01-10 17:15

#476: Vaile - Re: totul e batut in cuie

Vasile am citit ce ai scris si sint lucruri normale.Muncesc ca prostul in conditi grele sa mearga combinatul.Trebuie scapat de lenesi si lichele de la transporturi sunt multi si jegosi.Grasul ala de sef Tudoran se lauda cu cioroi de la vagoanele lui ca muncesc pe afara si mecanicii de pe locomotive ca au raspundere mare in munca.Nu este adevarat sunt lenesi si pentru ca seful lor ii lasa sa faca ce vrea.La fel si soferi aia de la autoturisme imbracati ca Botezatul care se joaca toata ziua pe banii munciti de prosti ca mine.Lupta Vasile si spune tot iar pe transpoarte sai separe de noi ca sa rezolvam problema cu sindicatul lor cu tot

Иван сумки

#490 Re: Реальность того, как Oltchim было манипулировать сотрудниками??

2013-01-10 18:31

#463: ТИСЭ - Реальность того, как Oltchim было манипулировать сотрудниками??

Для русский плохой плохо

Я не говорю на русском. ни вы.  что вы думали  изГоре голову  Вы думали,

мы будем пугать  несколько букв.

кириллицы. никто не верит  КГБ плохо  КГБ знал давно

Перед тем, как пробудить новые Как  они украли один миллиард поэтому  мы долго  мотрим на восток они разместили нас в уме. Ничего,

 

vasile

#491 pentru unul care foloseste capul sa nu ii ploua in gat

2013-01-10 18:40

La 461 am parcurs pe diagonala o elucubratie si pt ca nu am timp iti transmit repede: daca nu faceau greva cativa oameni hatarati, acum te numeai ŞD adica şomer dobitoc.
Pericolul inca nu a trecut din cauza dobitocilor ca tine.
Dracu

#492

2013-01-10 19:06

Se pregatesc rotitele pentru acest grandoman de Tudoran . Acum citiva ani in urma a venit in oltchim in usurei de finca la oltchim nu se putea caca de foame si acum are doua vile in locati diferite masini si multe altele. A format un nucleu la sectia transporturi cu amariti aia de soferi , dar are suflet mare , iel ia cu butoiu de 200 L si lor le da din cind in cind cite o bere si cite un mic la restaurantul ROVIMET unde pune in capul mesei pe Radu Olaru .Inpreuna cu tudoran doamna se zbat de mama focului in timpul programului sa INJGHIEBEZE un del LINDICAT cica SSSSOLIDARITATEA a cui ???????? al hotilor
BALONATULE acest sindicat nu iti ofera imunitate si s-ar putea sa dai cu socoteala de unde si cum
spiridusu

#493

2013-01-10 20:42

Usurelule ai pierdut cm mult cu schimbarea asta .Acum vei fi mai usor pe zi ce trece ca nu mai ai ce suge , nu mai ai pe cine sa pupi in cur si o sa incepi sa ai frisoane
De balan nu te poti lipi asa ca iao usor dupa roibu
muncitorul

#494 o intrebare fierbinte-cand se da lichidarea pe noiembrie 2012?

2013-01-10 20:44

stie cineva?
MIHAI DICULOIU

#495

2013-01-11 17:11

Muncitorule ,50% se dadura azi 11 01 2013 iar diferenta de 50 pe data de 16 01 iar pe 29 se plateste avansu luni decembrie si tichietele de masa pe luna decembrie
Cu o productie care o avem si situatia in care este actual OLTCHIM este totusi bine .
Sanatate multa lui MIHAI BALAN la fel si lui CORNEL CERNEV viata lunga SINDICATULUI VICTORIA OLTCHIM .
Eee

#496 Re:iiiiii

2013-01-11 20:37

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2013-01-13 10:48


Marianna

#498 Si dupa ei ... potopul!

2013-01-13 11:08

Cand s-a "nascut" Sind. VIITORUL a sarit imediat la gatul Sind. LIBER.
La "nasterea" Sind. SOLIDARITATEA se observa clar ca Sind. VIITORUL nu va fi nas ci calau.
"VIITORUL" nu este viitorul OLTCHIM, ci groparul OLTCHIM. Ei au vrut doar pentru ei si familiile lor un viitor. Si dupa ei potopul. Pentru noi ceilalti ...!
Dracu

#499

2013-01-13 20:04

Mariana nu fi o clarvazatoare nu te mai uita dimineata in urina ca nu poti sa vezi acolo viitorul din oltchim unde mare lucru nu faci decit destabilizezi bunu mers care multi ca mine il dorim.
Pentru gaozari ca voi eu asi mai munci trei luni fara salariu numai sa curatam societatea de lichiele de oxiuri . Aceasta petitie a postato un mincau al regimului ROIBU crezind ca o sa aiba succes si sprijin sa convinga masele ca nu este viata la rm valcea ia sperta fara ROIBU si buna li DEZASTRUASA ECHIPA MENEGERIALA
MUNCESTE Mariana VASILE ,usurelu SI fiti daca puteti constienti ca salariile astea amarite care acuma le luam se datoreaza actualei echipe care conduce acum oltchim .
Daca ramineau domni PUSCARIABILI ROIBU MANDICA COANA VERA PROTYEASA si citiva eram multi acum in somnj
,Societatea inchisa lacatul pe porti si sugeai p...... vasile
Pote da dumnezeu si scapam pote vine un patron adevarat si vrea productie la oltchim si nu hotie
Poate SPUNE plcati acasa PROFITORILOR RADU OLARU ALIN DIAVOLU TUDORAN "BARONUL DIN TRANSPORTURI"
Si toata echipa lui pe masura
CE GREU VA ESTE SA CUMPARATI PAINE CU BANI DIN SALARI SI MULTE ALTELE ....NASOL..
basescu

#500 multumim pentru salariu

2013-01-14 10:09

Multumesc conducerii pentru plata salariului.Am copii de trimis la scoala.