Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-09 22:10



Musafir

#33602 PAI TU LE AI PUS TIGLELE CU ZLOTI LUI ZAREMBA?AU BA?

2015-02-09 22:10

#33597: - Re:  

 NU,TU LE AI PUS PRIN INTERMEDIUL TAMBALAGIULUI,BAG SAMA[VORBA ARDELEANULUI]

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-09 22:11


CREANTELE OLTCHIM.

#33604 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM.

2015-02-09 22:13

#33599: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: <= ESTI UN SCOS DIN CONTEXT ASA RAMAI.

 Da. Ma derbedeule, eu nu scot din idei si nu extrag ca tine texte sau fac din injurii SI ALTE FAPTE CARE  AU RAMAS NOTABILE VOUA.... Poti sau puteti sa va dati peste zapaceala care o detineti, la cate exprimari v-am tot supus este lista ramasa pe petitie... Insusiti-va faptele..., numai ca la tine si amici tai raman ineptiile si prostiile, scoaterile din context, maimutarelile, porcismele si alte fapte...., va cunoasteti ca la betie si alte nemerniciri ...., stim noi ce sunteti la comun.

RAMANETI INAPTII SI SCOSII DIN CONTEXT AI ISTORIEI NEGRE OLTCHIM SI VETI FI DATI EXEMPLU LA FACULTATILE DE SPECIALITATE, LA CAPITOLUL, ASA NU!!!!!

p.s. incerci sa te joci cu PSIHOLOGIA SOVIETICA dar iti spun clar esti  de PSIHIATRU. asa ca nu mai forta NEMERNICULE.


Musafir

#33605 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM.

2015-02-09 22:19

#33593: CREANTELE OLTCHIM. - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM. 

 bai omule esti bolnav rau, te inteleg , ai numai scenarii de tine stiute in cap. Nu sunt bai omule decat un disponibilizat ca si tine care sufera din cauza nedreptatilor facute de guvernul Romanie inpreuna cu adm. judiciar. Ce dracu ma iei tu cu legea insolventei si cu legile tale cand legea era una singura si aceia era "legea partilor" si trebuia respectata. Cum sa nu fiu suparat si dezamagit de toti si toate cand eu /noi trebuia sa avem banii pe card chiar la data disponibilzarii si tu ma iei cu planurile si legile tale. 

In rest poti sa postezi sa copiezi si sa te repeti ca un papagal cand vrei si ce vrei ca nu ma intereseaza atata timp cat nu te bagi in seama cu mine. In rest dupa ce ne vom lua drepturile cred chiar ca putem bea o apa plata impreuna

TALPASNULEEE,VEZI CA TU URMEZI CU RESTUL DE SOBOLANI JEGOSI.

#33606 VA DATI SEAMA CINE VROIA SA CONDUCA OLTCHIMUL FRATILOR?

2015-02-09 22:19

#33604: CREANTELE OLTCHIM. - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM. 

 CERNEV,GHIOCA,CAP DE CAL,MARCELA,BURDOAZA SI TALPASANU,VAI DE NOI.BINE CA I AM STIRPIT.

CREANTELE OLTCHIM.

#33607 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM.

2015-02-09 22:23

#33605: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM. OLTCHIM ESTE IN INSOLVENTA LEGEA 85/2008, IAR LEGEA PARTILOR ESTE CONTRACTUL COLECTIV DE MUNCA LA NIVELUL OLTCHIM DECI SUPUS LEGII INSOLVENTEI SI CONFORME CU TOATE LEGILE LEGALE.

 ESTI DISPONIBILIZAT DE NU INTELEGE CA CE ACUM DORESTI O SA NI SE INDEPLINEASCA FORTATI DE LEGE SI CEILALTI CREDITORI...., IAR CAND AM FOST TRECUTI IN DISPONIBILIZARE, AI DAT BULUC CU CONTESTATIILE SI AI PIERDUT PE LIMBA TA SI MULTORA CARE AU CREZUT CA DEE..E SUNT MULTI LUMINATI CU FLAMA STINSA CA TINE....,  ERA BEZNA IN CUTIA TA CRANIANA. ASTA E... NE MERITAM SOARTA, MAI STAM SI ...

CE DORESTI TU SA EXPUI E NUMAI TAMPENIE SI PROSTIE DE O ESPRIMI SI O TRAMBITEZI DE CATI ANI..., ZI SA NU SPUN EU...

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-09 22:24



Musafir

#33609 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM.

2015-02-09 22:26

#33604: CREANTELE OLTCHIM. - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM. 

 " incerci sa te joci cu psihologia sovietica.."

Nu stiu nimic de "psihologia sovietica" nici nu am citit vreodata asa ceva. Am citit in schimb atat cat am putut Dostroieski, Tolstoi, Esenin si chiar mi-au placut

SCZ.GOOD BY CERNEV GOOD BY,CINE TE A PUS SA STAI.

#33610 Re: TAMBALAGIULEE,MERGE ASTA DUPA CE TI AM TRAS O BINE?

2015-02-09 22:26

CREANTELE OLTCHIM.

#33611 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM.

2015-02-09 22:27

#33605: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM. 

NU MA MAI PROVOCA SA TE DESCRIU TE ROG EU MULT  SI FRUMOS, CREDE-MA ..., TE SCOT DIN JOC ORICAND. NUMAI PENTRU CA AI STAT DE ALTE FAPTE...

p.s. incerci sa te joci cu PSIHOLOGIA SOVIETICA dar iti spun clar esti  de PSIHIATRU, asa ca nu mai forta NEMERNICULE.


Musafir

#33612 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM.

2015-02-09 22:30

#33607: CREANTELE OLTCHIM. - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM. 

 Daca te excita uite , ai dreptate noi am gresit iar tu ai avut intodeauna dreptate iar eu am fost si sunt un prost, dar te rog pentru a evita discutii de acest gen , nu te mai baga in seama cu mine

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-09 22:31


CREANTELE OLTCHIM.

#33614 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM.

2015-02-09 22:33

#33612: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM. VEZI SA NU RAMAI FARA SUFLARE, FACI UN STOP PE LARINGE..., SE MOARE SI-N SOMN , POATE UITI SA SI RESPIRI LA CAT DE SCOS DIN CONTEXT ESTI:

 De te crezi prea interesant??? Ma lamuresti si pe mine cum sta cu sunt sumele alea dar nu sunt sumele alora sau cum faceai.... din planul de restructurare pentru tine care refuzi sa spui corect planul de reorganizare...si multe alte tampenii uluitoaree??? Zi... hai spune-ne si noua, te-am tot incercat sa ne lamuresti, o dai mereu aiurea..., spune, zi tu cum te chinui...

EU RE.RE.RE.REPOSTEZ, POATE TE PRINZI SI TU....:

Bursa de Valori Bucuresti, in data de 20 ianuarie:

5 februarie - propunerea planului de reorganizare si depunerea acestuia;

 

9 februarie - publicarea in Buletinul Procedurilor de Insolventa a anuntului referitor la planul de reorganizare;

 

2 - 10 martie - votarea planului in cadrul adunarii creditorilor;

in termen de 15 zile de la depunerea la tribunal a procesului-verbal al adunarii creditorilor, prin care planul a fost aprobat, judecatorul sindic trebuie sa se pronunte asupra confirmarii acestuia. 

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-09 22:35



Musafir

#33616 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM.

2015-02-09 22:36

CREANTELE OLTCHIM.

#33617 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM.

2015-02-09 22:39

#33616: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM. 

 Da. Mai convins, nu numai ca nu sti, dar incerci sa pleci la somn, este mai bine pentru noi... si nu mai venii si aiurii acum dupa cum visezi tu..., ai inteles, de azi inainte este in viteza, orice tampenie... sti ce patesti.

Pentru reviziurea comportamentului tau haotic si a mitomanilor de te sustin re.re.re.repostez:

Bursa de Valori Bucuresti, in data de 20 ianuarie:

5 februarie - propunerea planului de reorganizare si depunerea acestuia;

 

9 februarie - publicarea in Buletinul Procedurilor de Insolventa a anuntului referitor la planul de reorganizare;

 

2 - 10 martie - votarea planului in cadrul adunarii creditorilor;

in termen de 15 zile de la depunerea la tribunal a procesului-verbal al adunarii creditorilor, prin care planul a fost aprobat, judecatorul sindic trebuie sa se pronunte asupra confirmarii acestuia. 

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-09 22:40


CREANTELE OLTCHIM.

#33619 CREANTELE OLTCHIM.

2015-02-09 22:41

#33616: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: CREANTELE OLTCHIM. 

 Mai bine dormi si visezi, NOAPTE BUNA, TE TREZIM NOI CURAND, VEI FI FERICIT INSA PREA TARZIU CA ASTIA AU ALTE PLANURI..., NOAPTE BUNA SI LASA-NEEEE,  LASA-NEEEE ... LASA-NEEEE!!!!!!!!!!!


Musafir

#33620

2015-02-09 22:44

SOMN USOR OLTCHIMISTI, DUMITRU VEGHEAZA PENTRU VOI.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-09 22:44


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-09 22:46


Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2015-02-09 22:47


CREANTELE OLTCHIM.

#33624 RCS&RDS are de luat 1,5 milioane de euro de la Oltchim

2015-02-10 00:10

RCS&RDS are de luat 1,5 milioane de euro de la Oltchim

10 feb 2015

Gigantul românesc de cablu şi telecom are de recuperat 1,5 milioane de euro de la Oltchim pentru împrumutul pe care i l-a acordat în luna august 2014. 

Suma pe care Oltchim o datorează comapniei de cablu va fi plătită până la sfârşitul anului 2016 din încasările combinatului, potrivit planului de reorganizare al combinatului vâlcean publicat de administratorii judiciari Rominsolv şi BDO Restructuring.

Împrumutul luat de la RCS&RDS a fost luat ca urmare a unui acord de asociere în participaţiune cu Oltchim ca să poată fi majorată producţia combinatului prind deschiderea secţiei de oxoalcooli.

Oltchim are datorii totale de 800 de milioane de euro, din care 50 de milioane de euro sunt acumulate de la intrarea în insolvenţă, acum doi ani. Pe lângă RCS&RDS, datorii acumulate din 2012 mai sunt la furnizori, pentru abur tehnologic, la salariaţi şi la Fisc.

Statul a dorit să privatizeze Oltchim, însă niciun investitor nu a depus vreo ofertă pentru preluarea fabricii. Declaraţii de intenţie ale unor firme chineze, turceşti sau româneşti au fost, ca şi mai multe termene până la care s-a aşteptat o ofertă fermă, ultimul fiind în 12 decembrie 2014, dar nimic nu s-a concretizat.

În acest moment, privatizarea Oltchim se consideră încheiată, fabrica nu va mai fi scoasă la vânzare pentru o perioadă de trei ani, cât durează implementarea planului de reorganizare.
Potrivit acestui plan, activele viabile ale Oltchim vor fi reunite într-un SPV. Datoriile negarantate vor rămâne pe vechiul Oltchim şi, cel mai probabil, recuperarea lor se va face doar într-o măsură foarte mică.

Până la data aprobării planului de reorganizare, în 7 martie 2015, activitatea Oltchim va continua în forma actuală, necesarul de cash al societăţii urmând să fie asigurat din credite-furnizor, precum şi din eliminarea unor costuri actuale cum ar fi plata energiei şi a aburului prin terţi. Conducerea societăţii urmăreşte să ajungă direct la producător pentru plata acestor utilităţi.

Disponibilizările, dacă vor mai exista, se vor face cu plata salarilor compensatorii conform contractului de muncă.

Musafir

#33625 cornelius cernev,al dracului de tigan,ti a pus cioara de mata nume de ROMAN

2015-02-10 03:16