Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

membrana

#2526 falfane

2013-03-31 18:38

MAI ALAINE CE DESTEPT ESTI,CUM LE RASPUNZI IMEDIAT LA TOTI.DAR DE PISAT TE MAI PISI DIN CAND IN CAND SAU RASPUNZI PE BUDA DE PE TABLETA OLTCHIMULUI?
Alain

#2527 Re: Nesimtitii de la Victoria

2013-03-31 18:40

#2523: sindicalistul - Nesimtitii de la Victoria

Cernev,Ghioca si Burdoaza toti sunt niste lasi si tradatori.

bai baiatule, ia argumenteaza tu si intre timp intelege ca diculoiu este cel ce v-a mintit pana acum

 

Veniti si luni la miting sa va vedem fetele nu pe pavilion sau Bucuresti.

au fost si zilele trecute si vor veni

Cernevule cand te-au huiduit salariatii aveai cea mai naturala culoare.

hm... sper ca poti mai mult de atat, eu imi amintesc de diculoiu ce mic se facuse in fata multimii acum cateva luni, oare, de ce?

Ghioca schimbati camasile ca de atata grasime facuta in lupta sindicala ti-au ramas ismenele mici.

misto asta

Burdoaza ai uitat cum se desface un motor sau pompa.Nu se mai lipesc cheile de tine doar banetul.

e utila rau si asta, o notez pt Ponta pe asta, crezi ca ne ajuta?

Alain

#2528 Re: falfane

2013-03-31 18:44

#2526: membrana - falfane

MAI ALAINE CE DESTEPT ESTI,CUM LE RASPUNZI IMEDIAT LA TOTI.DAR DE PISAT TE MAI PISI DIN CAND IN CAND SAU RASPUNZI PE BUDA DE PE TABLETA OLTCHIMULUI?

 

am mai multe variante de raspuns, ce sa zic, dar tinand cont ca nu prea e momentul sa ne tinem de contre pe aici, iti spun ca ai pierdut o buna ocazie de a spune ceva constructiv.... asta in ideea ca ai inteles despre ce se vorbeste pe aici...

PS am aifone, asa cum am mai spus

revolutia

#2529 Re: Re: Re: da

2013-03-31 18:46

#2525: Alain - Re: Re: da

trebuie sa fie cineva din sindicat plus cineva care se pricepe f bine la functionarea oltchimului care sa aiba idee despre ce ar putea fi facut

Alain

#2530 Unitate si demnitate

2013-03-31 18:50

Da,
trebuie mers fara ambitii si orgolii, uniti, sa discutam cu toii la o masa, nu pe rand facand pe desteptii - trebuie vorbit cu toti cei de care depinde soarta noastra!

Daca te uiti insa mai atent prin paginile astea, ai sa vezi cu ce oameni avem de-a face... ma intreb, oare ce ar zice Ponta daca ar avea rabdare sa citeasca ce scrie pe aici....
revolutia

#2531 Re: Re: Re: Re: da

2013-03-31 18:51

#2529: revolutia - Re: Re: Re: da

eu cand am zis ca nu se mai poate face mare lucru nu ma refer ca nu mai e posibil ci doar ca guvernul nu doreste sa faca ceva

P.N.L.-ist AUTENTIC

#2532

2013-03-31 19:06

sa le spuna cineva celor care guverneaza si conduc oltchimul ( spiru,vozganian) ca cel cu care "negociaza" si pe care-l venereaza ( GHIOCA) a fost un sustinator infocat al PDL-ului pana cand ai iesit protectorul si D-ZEUL lui din puscarie ( GUTAU) si a fugit dupa el la UNPR....cred ca e destul de interesant cum un PDL-ist convins ( GHIOCA ) ajunge sa-si dea mana cu USL-ul
MEMBRU S L O

#2533

2013-03-31 19:09

alegeri urgent si schimbat diculoiu URGENT!!!!!!!!
EU

#2534 Re: Unitate si demnitate

2013-03-31 19:12

#2530: Alain - Unitate si demnitate

Interesează pe cineva ce zice Ponta ? El să facă bine și să găsească soluții pentru această problemă, fiindcă n-a fost ales în fruntea guvernului doar să-și dea ochii peste cap ca o domnișoară de pension.

În ceea ce privește oamenii care au scris și scriu pe acest  blog , sunt oameni normali care-și spun dorințele și necazurile, exprimându-se așa cum pot ; nu cred că era cazul să fiți sarcastic.  Nu se  poate să fim toți academicieni.

V-am rugat și altădată  să aveți grijă la limbaj și să vorbiți cuviincios ; se poate să ne spunem nemulțumirile folosind un ton civilizat și nu să ne jignim unii pe alții.

revolutie

#2535 Re: Re: Unitate si demnitate

2013-03-31 19:24

#2534: EU - Re: Unitate si demnitate

pai ponta e ocupat cu alte probleme

ADEVARUL

#2536 Re: da

2013-04-01 01:33

La Piteşti vor rămâne maximum 450de persoane din 568 câţi sunt în prezent. La Râmnicu Vâlcea vor pleca cam 350 de pe partea de producţie, la transporturi se va face o reducere de 135-155 de oameni, de 60-80 de persoane la desfacere, 70-90 la administrativ, deci în total la Vâlcea vor pleca în jur de 900 de persoane. Nu aş vrea să facem o reducere drastică pentru că punem în pericol funcţionarea instalaţiilor care poate costa şi de 50 de ori mai mult decât salariile muncitorilor. De marţi suntem în mijlocul focului, au venit şi cei de la Piteşti cu 9 autocare. Probabil protestele vor continua toată săptămâna viitoare“, a precizat Tălpăşeanu.

Alain

#2537 Re: Re: Unitate si demnitate

2013-04-01 04:01

#2534: EU - Re: Unitate si demnitate

V-am rugat și altădată  să aveți grijă la limbaj și să vorbiți cuviincios ; se poate să ne spunem nemulțumirile folosind un ton civilizat și nu să ne jignim unii pe alții.

 

asta am incercat - spuneam ca sunt foarte multe injurii pe aici, scriese in general de oameni din Oltchim

 

de azi, pe baricade - deci, inca o data SLO : alegeti-va un lider competent care sa va poata reprezenta cu demnitate


Musafir

#2538 Re: Re: Re: Unitate si demnitate

2013-04-01 06:35

#2537: Alain - Re: Re: Unitate si demnitate

,,de azi, pe baricade - deci, inca o data SLO : alegeti-va un lider competent care sa va poata reprezenta cu demnitate''

tu pe cine sugerezi ?

 

MEMBRU INRAIT S.L.O.

#2539

2013-04-01 07:04

cine mai baga in seama si il asculta pe diculoiu????? PREFECTU NU,PRIMARU NU,MINISTRUL ECONOMIEI NU,PREMIERUL NU,ADM.JUDICIARI SI SPECIALI NU IN AFARA DE CEI 300-350 ""SIMPATIZANTIAI RAPOSATULUI DICULOIU""CARE AI MANIPULEAZA SI ATIT.
RESTUL PINA LA 3300 ANGAJATI AU INTELES TOT.
SINT ULTIMELE ZVICURI ALE LOR PRECUM ALE UNOR PORCI LA ABATOR CARE AU FOST SACRIFICATI.
TREZITIVA ACUM CA DORMITI DE ANI DE ZILE!!!!
HAIDETI TOTI LIDERI DE NUCLEE AI S.L.O.SA IL DEMITEM PE LIPITOAREA DE DICULOIU CA NE-A FACUT DE RIS PE NOI ANGAJATI CU INTEGRATU LUI SI A LUI ROIBU.
BAI COLEGILOR DACA ITI SPUNE 1 ,2 ,3 ,4 E.T .C CA ESTI DUS CU CAPU CE DRACU CHIAR NU INTELEGI CA ASA ESTE
NU SINT DE PARTEA LUI CERNEV DAR OMUL A SPUS ADEVARUL DAR SE PARE CA NOI NE-AM INVATATSA FIM MEREU MINTITI SI AM RAMAS ASA....

Musafir

#2540 Re:

2013-04-01 07:13

#2539: MEMBRU INRAIT S.L.O. -

ai alternative acum victoria. solidaritatea ori unirea.actioneaza repede nu mai sta ajuta-ti prietenii .

SORIN MARCU.

#2541

2013-04-01 07:42

IO ZIC CA CEL MAI IN MASURA IE %LA% CORNEL CERNEV.
MEMBRU INRAIT S.L.O.

#2542 DACA ESTI COLEG CU ADEVBARAT!

2013-04-01 08:03

AVEM O GRAMADA DE OAMENI CURAJOSI IN OLTCHIM ANGAJATI CARE AU SPUS TARE PRIN PORTA VOCE ...SA PLECE ROIBU CU ECHIPA CARE A DISTRUS OLTCHIMU.... ,DAR CEI CARE ACUM SUFERE FOARTE MULT IN URMA PLECARI LOR AI DENIGREAZA PRIN INTERMEDIU ACESTEI """"PETITII""""
SI UN SUDOR POATE SI UN TAMBALAGIU CHIAR SI UN LACATUS MECANIC ESTE MAI CREDIBIL ACUM DECIT DICULOIU.

Musafir

#2543 Re:

2013-04-01 08:12

#2541: SORIN MARCU. -

indubitabil nea sorine. CERNEV in cea mai mare masura. ( de la pantof. ori de la bocanc)

revolutia

#2544 Re:

2013-04-01 08:12

#2541: SORIN MARCU. -

poate daca intelegem ce scrii te credem


Musafir

#2545 Re: DACA ESTI COLEG CU ADEVBARAT!

2013-04-01 08:13

#2542: MEMBRU INRAIT S.L.O. - DACA ESTI COLEG CU ADEVBARAT!

curajosi gramada. asa cum tu dai dovada de mare curaj .

MEMBRU INRAIT S.L.O.

#2546 MUSAFIR, ALAIN,EU E.T.C. UNITATE!!!!!!!

2013-04-01 08:38

CUM DE NE POATE VORBI AZI ANONIMUL PRISACARUL
BAI FRATILOR SI EL SI MARCU SI RAPOSATUL DE DICULOIU NU SINT ANGAJATI OLTCHIM SI NU SINT COLEGI CU NOI.
HAI MAINE SA NE ADUNAM TOTI OAMENI IN FATA OLTCHIM SI SA NE ALEGEM UN ADEVARAT LIDER CA ALTFEL E MARE JALE.
DICULOIU FACE SCENELE ASTEA FALSE SA SCAPE DE FURIA MULTIMI CA LE-A PROMIS MULTE SI ACUM IE GROASA PENTRU EL.STIE MATUL DE PRISACARU PE UNDE SE DESCHID USILE SECTIILOR DIN OLTCHIM DE 20 DE ANI??????
EL CUNOASTE CUM SE DESCHID CELE DE LA FEDELESOIU ,LA ALIMENTARA OLTCHIM ,LA BAZA SPORTIVA E.T.C
HAIDETI SA AI SCOATEM CA PE O MASEA STRICATA SA VADA CERNEV CA SINTEM MAI AI DRACU CA EL.
membru invartosat

#2547 Re: MUSAFIR, ALAIN,EU E.T.C. UNITATE!!!!!!!

2013-04-01 08:54

#2546: MEMBRU INRAIT S.L.O. - MUSAFIR, ALAIN,EU E.T.C. UNITATE!!!!!!!

ia zi mai GAGA de ce iti trebuie tie alegeri azi ? v-a taiat zaremba conducta cu bani ? daca nu il dati jos pe diculoiu ?

-eu azi il vreau pe diculoiu. pentru ca astazi am nevoie de el. in ultimul timp el a mai miscat ceva contra demolatorilor. ori tu vrei sa il tinem un pic ocupat pina isi fac astia treaba si ne trimit acasa?

p.s.  vezi ca tastatura de pe care scrii are o tasta Caps Lock in stanga. o poti folosi cu incredere.

OLTCHIM

#2548

2013-04-01 09:01

nu stiu daca DICULOIU este vinovat dar el este linga oameni.ALTUL IN LOCUL LUI AR FI FUGIT 80 KM/ORA
OPERATOR CHINUIT P.V.C.

#2549 MEMBRULE SLO INRAIT

2013-04-01 09:03

ATITA TIMP CIT VINOVATI INSOLVENTEI NU SINT CITATI LA BARA IN OLTCHIM V-A FI TOT HAOS ORCHIESTRAT DE TUDORANII, OCEALAN ,STATIE SUB BAGHETA LUI DICULOIU IAR NOI CARE NU AVEM NICI BANI NICI RELATII CU SEFI DE SECTI PLECAM ACAS CA PROSTI CA I-AM ASCULTAT PE EI CIND NE SPUNEA SA STAM IN SECTII LINISTITI "INTEGRATI "
DACA ERAM TOTIO IN PRAGUL CAMPANIEI DIN TOAMNA ALATURI DE CERNEV SIGUR SOARTA IERA ALTA .
SA PLECE URGENT DICULOIU CA CERNEV A SPUS ADEVARU ~~~~~V-OM PLECA MULTI ACAS~~~~~
TESA

#2550 OLTCHIM

2013-04-01 09:08

NU STIE CUM SA MAI SCOATA CAMASA.NU EL PINA MAI IERI SPUNEA SA STAM CUMINTI CA...CA...CA...
MAI IESE PUTIN AFARA...PINA O SA AI RUPA CINEVA GITU CA O MERITA.