Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#24901 Re: dragi iubitori ai sindicatelor

2014-08-06 09:52

#24864: - dragi iubitori ai sindicatelor 

 DICULOIU ASTA-PE CARE NU-L RIDIC IN SLAVI DATORITA UNOR CONSIDERENTE-ESTE OMUL DRACU DIN PUNCT DE VEDERE SINDICAL-ORICE AM SPUNE NOI. ASTA A FACUT UN CCM BETON , DOMNILOR ! FIIND SI PENSIONAR ACUM, N-ARE MAMA N-ARE TATA CAND NEGOCIAZA. DACA SI ......

 

 

 

Asta e o gluma proasta ce spui. Daca dupa atatia ani tu vii cu ineptii din astea in mod sigur nu avem decat sa asteptam epurarea naturala a generatiei voastre de "luptatori" care au pus totul pe butuci.

Am zis!


Musafir

#24902 Re: Re: dragi iubitori ai sindicatelor

2014-08-06 09:54

#24901: - Re: dragi iubitori ai sindicatelor 

 Daca ai zis mai si demonstreaza, pana azi nu vezi decat ceea ce nu poti tu demonstra.

Paguba cea mare intr-un an este comisa de voi  si este cat altii in foarte multi ani, desi posibil sa fie si demostrata de ailalti in multi ani de productie si  nu in oprire, voi..., voi... , domnilor pentru ca vreti sa fiti, dar se pare ca nu confirmati.

Ce mai spuneti ?

PE CINE ACOPERA PIPEREA & CO SI RESTUL PARTICIPANTILOR...????

Ministrul Economiei vorbeşte despre soarta Oltchim, reindustrializarea României şi negocierile cu China

http://adevarul.ro/economie/stiri-economice/ministrul-economiei-vorbeste-adevarul-live-despre-soarta-oltchim-reindustrializarea-romaniei-negocierile-china--8_53bb9dc40d133766a83cfd58/index.html

SALARIILE PLATILOR COMPENSATORII NU SUNT LA MASA CREDALA (PUNCT).

Va ofer text la interviu adevarul.ro  spus de Nita:

"Nu, nu, ea este in insolventa..."

"Este o procedura pe care o prevede legea, FMI nu are ce sa faca in asemenea situatie."

"SA RESPECTAM CU TOTII LEGEA !!!< =PIPEREA & CO SI RESTUL PARTICIPANTILOR... RESPECTA LEGEA ???

"Comitetul creditorilor este cel care spune ce trebuie sa faca cu aceasta companie"

"PENTRU CA, BANII SUNT AI LOR !!!"

"PAI, ASTA ESTE...!!!"

 

SA INCEAPA PLATILE CATRE CREDITORI, PRIMII SALARIATII (PLATILE COMPENSATORII SI ANGAJATI)

DATI BANII TUTUROR SI NU NE MAI VEDETI PE PETITIE SAU PE LA VOI IN AUDIENTE, MITINGURI, SEDINTE,TRIBUNAL...!!!

VA OBLIGA LEGEA SA NE PLATITI SALARIILE TOATE CATRE NOI  LA ZI!!!!

SI  EVITATI  FALIMENTUL!!!!!

SALARIILE PLATILOR COMPENSATORII SI ANGAJATII:

 

#24788 Re: Rectificare bugetară:

 

 

#24789 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Combinatul Oltchim, la un pas de faliment

 

 

#24790 Oltchim Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective

NU E PICASSO,NU E CERNEVE PICASSO

#24903 Re: Unii angajaţi ai Oltchim acuză conducerea şi administratorii de acte de corupţie BURSA 06.08.20

2014-08-06 10:20

#24896: - Unii angajaţi ai Oltchim acuză conducerea şi administratorii de acte de corupţie BURSA 06.08.2014 

 NU DOMNILOR,NU PIPEREA A FURAT,PIPEREA A COMPLOTAT CU CERNEV IMPOTRIVA OAMENILOR SI I A MINTIT,UMILIT SI IGNORAT..ACEST PIPEREA E TOT UN BORFAS CA SI CERNEV,EI NU AU FURAT,DAR DE STIUT AU STIUT SI AU TACUT TIMP DE APROAPE 2[DOI]ANI,AU LASAT PE ALTII SA FURE CU NESIMTIRE.


Musafir

#24904

2014-08-06 11:26

Mai am un singur dor,sa ma mictionez pe mormantul lui Cernev


Musafir

#24905 Re:

2014-08-06 12:03

#24904: -  

 Mai bine urinezi normal, boala in sine " a mictiona" este mare problema pntru tine si poti ajunge la complicatii...

 

http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/mictiona

Urinarea sau mictiunea se desfasoara in mai multe faze ce se supun unui control neurologic care poate fi controlat in mod voluntar. Numarul de mictiuni depinde de cantitatea de urina emisa si de capacitatea fiziologica a vezicii subiectului.

 Acest numar variaza de la 0 la 1 in timpul noptii si de la 4 la 8 in timpul zilei.

In cursul fazei de umplere vezicala, urina elaborata de catre rinichi este evacuata in vezica prin uretere. Presiunea intravezicala ramane joasa, muschiul vezical intinzandu-se. Colul vezical si sfincterul uretral sunt atunci inchise, ceea ce permite continenta. Atunci cand vezica este plina (capacitatea sa medie este de 300-400 mililitri), apare nevoia mictionala. Sfincterele uretrei si colului vezical se relaxeaza, scazand presiunea uretrala, in timp ce muschiul vezical se contracta, antrenand golirea vezicii si evacuarea urinei prin uretra.

Urinarea dureroasa sau nevoia de urinare frecventa pot dezvalui o infectie urinara si necesita deci un examen citobacteriologic al urinei.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-08-06 14:34



Musafir

#24907 Re: Nu suntem singuri! 80 de specii de extratereştri trăiesc pe Pământ, avertizează un fost ministru

2014-08-06 14:59

#15279: - Nu suntem singuri! 80 de specii de extratereştri trăiesc pe Pământ, avertizează un fost ministru ... 

 

http://adevarul.ro/tech/stiinta/nu-singuri-80-specii-extrateresti-traiesc-pamant-avertizeaza-fost-ministru-apararii-1_52cbfd54c7b855ff564718bb/index.html

 

 

 

Nu suntem singuri! 80 de specii de extratereştri trăiesc pe Pământ, avertizează un fost ministru al Apărării

 

 

 

                           

 

 

Un fost ministru al Apărării din Canada crede că pe Terra sunt zeci de mii de extratereştri, iar aceştia ne-au dat de curând un avertisment.


Musafir

#24908 Re: Avem acelasi numar de neuroni ca babuinii

2014-08-06 15:15

#21771: - Avem acelasi numar de neuroni ca babuinii 

 http://www.ziare.com/magazin/cercetare/avem-acelasi-numar-de-neuroni-ca-babuinii-1153898

 

Pana acum se stia ca oamenii au 100 de miliarde de neuroni. In realitate, insa, dupa cum a aratat o cercetare recenta, numarul acestora este cu 14 miliarde mai mic.

Conform unui raport publicat de Nature si citat de Daily Mail, avem acelasi numar de neuroni ca babuinii. In cadrul studiului, mai multe creiere (atat de la oameni, cat si de la babuini) au fost transformate intr-o "supa", dupa care s-au numarat nucleele. A reiesit ca scorul este egal - 86 de miliarde de neuroni.

In cadrul cercetarii, au fost folosite creierele provenind de la barbati adulti, de 50, 51, 54 si 71 de ani, care isi donasera creierul in scopuri stiintifice. Niciunul dintre ei nu decedase din cauze neurologice.


Musafir

#24909 Re: EU VA GARANTEZ PUSCARIA BAIETI !!!!!!!!!!!!

2014-08-06 15:24

#23953: - EU VA GARANTEZ PUSCARIA BAIETI !!!!!!!!!!!! 

 PENTRU HOTI SI MATLANI, ASTA LE ESTE SOARTA:

 


Musafir

#24910 Re: Re: EU VA GARANTEZ PUSCARIA BAIETI !!!!!!!!!!!!

2014-08-06 16:28

#24909: - Re: EU VA GARANTEZ PUSCARIA BAIETI !!!!!!!!!!!! 

 Da cine esti tu? Probabil un nimeni barat.


Musafir

#24911 inca putin-copii !

2014-08-06 18:41

poloezii-chiar sunt interesati de .....anumite sectii din oltchim. Daca nu chiar de toate sectiile....cu mici rezerve. Productie tata-somn mai putin. Asa ca, bagati la greu acum, vin vremuri grele pentru somnambuli. Dati o raita prin soda, sa vedeti cum se castiga o paine cinstita. Hai ba, ca am glumit, nu va speriati, vin vremuri foarte grele pentru trantori. Ia sa vedem, cine ghiceste ca in eventualitatea in care vin polonezii, ne vom rarii ?


Musafir

#24912 Re: Re: Re: EU VA GARANTEZ PUSCARIA BAIETI !!!!!!!!!!!!

2014-08-06 18:43

#24910: - Re: Re: EU VA GARANTEZ PUSCARIA BAIETI !!!!!!!!!!!! 

 Ai facut pipi pe tine, sau de ce te simti vizat si murdar? Tie teama de ceva? "Un nimeni " era unu care se semna pe aici ( poate esti tu? ), care i-sa demonstrat de mine tot ceea ce este adevarat si postat, el batea campii si injura pe petitie, nu eu. Tu daca nu apesi sa observi cu ce se ocupau respectivii..., plus altele in completare..., este problema ta. 

 


Musafir

#24913 Re: inca putin-copii !

2014-08-06 18:47

#24911: - inca putin-copii ! 

 Nu au inteles stai linistit, degeaba te chinui, pana nu trec prin ce li se pregateste, ei nu cred nimic, acum le-ai comunicat si cu subanteles si ei o iau de buna, incep sa deschida berile si sampaniile..., se cred la meciul de fotbal si striga goool...

 

 VIN VREMURI FOARTE GRELE IN GENERAL SI DISTRUCTIVE, NU MAI VISATI IN SOMN CU OCHII DESCHISI , PENTRU CA REALITATEA VA UCIDE SPERANTA SI VIITORUL.

ZAT ca va pute gura

#24914

2014-08-06 19:02

Acum o tine-ti cu polonezi, unde dracu sant chinezi(azeri,MOLU si fara numar neamule, ia o suta sa va ajunga) ai dati-o dracului ca glumiti, cred ca va aduc covrigi polonezi(sa nu va alege-ti cu gaura de la covrig),va rog nu ma mai deranjati din somn cu zvonuri din astea de cacat.


Musafir

#24915

2014-08-06 19:16

A mictiona are un singur sens boule ,este termenul medical ptr. pisare ,cum penis este denumirea medicala a "orasului din Croatia" sau a unei povesti  a lui I. CREANGA.Daca tu 24905 te urinezi cu manualul de anatomie in mana e treaba ta, eu pot sa mictionez linistit pe mormantul lui Cernev cu "orasul din Croatia"in mana.Daca stau bine si ma gandesc mai am un singur dor, sa ma mictionez in timpul zilei.O sa aleg si varianta nocturna doar vara, ca nu pot sa dorm,apropo de hitul verii, cu CONECTER


Musafir

#24916

2014-08-06 19:19

Inca putNi si o sa va treziti la realitate, ca ati luat teapa si cu polonezi.Apropo ascultati CASA-LOCO


Musafir

#24917 Re

2014-08-06 19:24

#24915: - 

 Mai bine urinezi normal, boala in sine " a mictiona" este mare problema pntru tine si poti ajunge la complicatii...

mictiona - nu exista in dex

 "eu pot sa mictionez linistit pe mormantul lui..." = forma corecta

MICȚIÚNE, micțiuni, s. f. Urinare. [Pr.: -ți-u-] – Din fr. miction.
Sursa: DEX '98 (1998) | Adăugată de cata | Semnalează o greșeală | Permalink

MICȚIÚNE s.f. Act fiziologic reflex de eliminare a urinei din vezica urinară; urinare. [Pron. -ți-u-. / cf. fr. miction, lat. mictio].
Sursa: DN (1986) | Adăugată de LauraGellner | Semnalează o greșeală | Permalink

 

 

http://www.sfatulmedicului.ro/arhiva_medicala/mictiona

Urinarea sau mictiunea se desfasoara in mai multe faze ce se supun unui control neurologic care poate fi controlat in mod voluntar. Numarul de mictiuni depinde de cantitatea de urina emisa si de capacitatea fiziologica a vezicii subiectului.


Musafir

#24918

2014-08-06 20:39

De prosti ce sunteti va veti privatiza cu muma! Idioti ca voi mai rar!


Musafir

#24919 s-a dat in stamba-o ia pe urma lui CERNEV

2014-08-07 06:36

TIBERIU PARNAU-PRIETENUL LUI CERNEV-ESTE EXPERT IN SANTAJ. DUPA CE A DAT-O IN BARA CU DOMNUL ROIBU {A PIERDUT PROCESUL CU ACESTA } L-A LUAT IN PRIMIRE PE PRIMARUL DE LA BUNESTI. ACEST OM, CHIAR STE RESPECTAT IN BUNESTI PENTRU CEEA CE A FACUT. IPOCHIMENUL{ TERMEN DRAG LUI PARNAIE}, O IA PE URMA LUI CERNEV. FIIND ZIARUL SAU, NU POATE FI DAT AFARA, DAR CREDIBILITATEA SA ESTE APROAPE DE ZERO. CE OAMENI DE RAHAT !!! CRED CA DE LA RADI I SE VA TRAGE-PRIMARUL DE LA BUNESTI. DACA ROIBU L-A LASAT DRACU IN PACE-LA INSISTENTELE UNORA-RADI -IL VA RADE !!!


Musafir

#24920 Re: Re: Lista operatorilor economici reclasificaţi - conform Institutul Naţional de Statistică

2014-08-07 07:58


Musafir

#24921 Re: Lista operatorilor economici reclasificaţi - conform Institutul Naţional de Statistică

2014-08-07 08:58

#5696: S. MAX - Lista operatorilor economici reclasificaţi - conform Institutul Naţional de Statistică 

 

"Pe această listă nu figurează însă toate companiile de stat, ci doar o parte dintre acestea.

Astfel, pe lista companiilor din administraţia publică centrală figurează doar Compania Naţională a Huilei (CNH), Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale (CNADNR), Radionav Constanţa, Metrorex, Administraţia Fluvială a Dunării de Jos Galaţi, Aeroportul Mihail Kogălniceanu Constanţa, Societatea Naţională a Cărbunelui, CFR Călători, CFR SA, Intervenţii Feroviare, CFR Ferry-Boat, Termoelectrica, Terom, Nicolina, Sanevit, Petromin, Romarm, Uzina Mecanică Cugir, Uzina Mecanică Orăştie, Uzina Automecanică Moreni, Construcţii Aeronautice Ghimbav, Avioane Craiova, Şantierul Naval Mangalia, Electrificare CFR, Societatea Feroviară de Turism, Administraţia Canalelor Navigabile, Plafar.

Din categoria companiilor din administraţia publică locale fac parte Acvacalor Brad, Aqua Calor Piatra Neamţ, Centrala Electrică de Termoficare Braşov, Citadin Aninoasa, Edil Therma Vulcan, Goscomloc Uricani, Gospodărie Orăşenească Gheorghieni, Ecoterm Năvodari, Termica Botoşani, Termloc Roman, Uzina Termică Comăneşti, Universal Edil Lupeni, Regia Autonomă de Gospodărire Orăşenească Mangalia, Proditerm Bistriţa-Năsăud, Gospodărire Comunală Sânmartin, Apaterm Galaţi, Termoficare Petroşani, Energoterm Reşiţa, Termica Vaslui, Uzina Termoelectrică Giurgiu, Uzina Termică Calafat, Terma Alexandria, aeroporturile din Arad, Iaşi, Baia Mare, Satu Mare, Suceava, Târgu-Mureş, Tulcea, Craiova şi Oradea, Ocolul Silvic Bostriţa-Nădăud, Comunala Satu Mare, Regia Generală de Apă Bucureşti, Acva Bicaz, Servom Nehoiu, Gospodărire Plopeni, SC Cartierul Tineretului Cluj, Asfamur Târgu-Mureş, Compania de Construcţii Braşov, Drumuri şi Poduri Vrancea, Conterm Botoşani, Ecotermgaz Suceava, Termon Oneşti, VAB Braşov, Prim Hunedoara, Transport Tîrgu-Mureş, Sago Turnu Măgurele, Loctrans Slatina, Transurb Dej, Transloc Târgu-Jiu, Transcom Hunedoara, Transport Ploieşti, Transbus Buzău, Transport Turda, Podari Dolj, Urbana Sibiu, Administrare Imobile Alexandria, Administrarea Domeniului Public şi Privat Cluj, Exploatarea Domeniului Public şi Privat Constanţa, Victoria Parc Industrial, Ploieşti Industrial Parc, Cugireana, Brazi Industrial Parc, Mandreana Braşov, Edil Urban Constanţa, FC Delta Tulcea şi Fotbal Club Baia Mare."

Lista preluata din articolul Guvernul va plăti venitul lunar de completare doar pentru disponibilizaţii din anumite companii publicat MEDIAFAX.ro - http://www.mediafax.ro/social/guvernul-va-plati-venitul-lunar-de-completare-doar-pentru-disponibilizatii-din-anumite-companii-11283531

 

ADIO VENIT DE COMPLETARE ATAT PENTRU OLTCHIM CAT SI PENTRU ALTE COMPANII DIN RAMNICU VALCEA SI DIN JUDETUL VALCEA!

ACOLO, SUS, CINEVA (NU) NE IUBESTE.

NU MAI VALORAM, IN OCHII GUVERNANTILOR, NICI CAT (daca ne uitam pe lista si luam, spre exemplificare, numai ultimele doua companii) FOTBAL CLUB DELTA TULCEA SAU FOTBAL CLUB BAIA MARE.


Musafir

#24922 Re: Re: Re: Lista operatorilor economici reclasificaţi - conform Institutul Naţional de Statistică

2014-08-07 09:08

#24920: - Re: Re: Lista operatorilor economici reclasificaţi - conform Institutul Naţional de Statistică 

 

#5696: S. MAX - Lista operatorilor economici reclasificaţi - conform Institutul Naţional de Statistică

Ordonanta nu se aplica retroactiv.

In consecinta, toti disponibilizatii de pana acum, de la Oltchim, vor primi venitul de completare si salariile compensatorii.

Pacat de cei ce vor pleca in urmatoarea transa!


Musafir

#24923

2014-08-07 11:33

Eu când aud de Cernev nu mai am control neurologic asa ca ma mictionez fara control pe el.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2014-08-07 13:14


CHIAR E FOTA FARA PERDEA,MUCIOSULE

#24925 Re: Re: Re: Re: Lista operatorilor economici reclasificaţi - conform Institutul Naţional de Statisti

2014-08-07 13:20

#24922: - Re: Re: Re: Lista operatorilor economici reclasificaţi - conform Institutul Naţional de Statistică 

 OF SARACUL DE TINE[ESCROCULE], TE AI ZBATUT PT OAMENI SA LE SPUI ADEVARUL, FARA PERDEA[CACANARULE CARE ESTI],NU NE DUCE TU GRIJA SI CRUCEA,CE VA FI ,VA FI ,EU SI NOI TRAIM CU SPERANTA DISPONIBILIZATULE [PAPAGAL SI LAS]