Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#22801 pt 22800

2014-06-25 13:43

cam ce poti sa ii ceri unuia care e dus cu pluta?

Musafir

#22802

2014-06-25 13:44

Il sustine asta cu maimutele lui.
MARGELATU E REGELE LUI CERNEV

#22803 Re: Re: Re: ghioca,am auzit ca ai mincat aseara de mine prin sat ,,,

2014-06-25 13:50

#22800: - Re: Re: ghioca,am auzit ca ai mincat aseara de mine prin sat ,,,

UN DERBEDEU CA MINE,I O TRAGE LA MATA BINEEEEEEEEEEEEEEE,,,PT CA EU SINT UN REGEEEEEEEE AL TIGANILOR[INTERESATI VA CINE I OM]

ACADEAUA E DE LA MARGELATUUUUU

#22804 Re: DA MAI MAIMUTELOR,DAR ACUM ATI SUPT ACADEAUA

2014-06-25 13:52

ASTA E DE LA FOTAAAAAAAAA TAMBALAGIILOR

#22806 Re: Re: INITIATORII SVO, ULTIMUL DANS SI ... UMEDA "RECUNOSTINTA"!

2014-06-25 14:30

#22805: - Re: INITIATORII SVO, ULTIMUL DANS SI ... UMEDA "RECUNOSTINTA"!

OF NENOROCITILOR,A VENIT SI ZIUA LU FOTA,SA I SUGETI ACADEAUA,,,PIPEREAAAA,TU URMEZI MIRLANULE,TU URMEZI,TE VIOM MINCA CU FULGI CU TOT

FULLBIER

#22808 Re: BREAKING NEWS: Corneliu Cernev a fost dat afară de la Oltchim

2014-06-25 15:09

#22774: - BREAKING NEWS: Corneliu Cernev a fost dat afară de la Oltchim

aha. de asta tot spunea marin dumitru de la pitesti. ca trebuie modificat CCM?   si ca directorul are prea multe drepturi inCCM, sa isi salveze tovarasul de potlogarii.

EU CHIAR SINT UN PICASSO

#22809 Re: Re: Re: INITIATORII SVO, ULTIMUL DANS SI ... UMEDA "RECUNOSTINTA"!

2014-06-25 15:20

#22806: ASTA E DE LA FOTAAAAAAAAA TAMBALAGIILOR - Re: Re: INITIATORII SVO, ULTIMUL DANS SI ... UMEDA "RECUNOSTINTA"!

CU ACEASTA OCAZIE ,VREAU SA MI CER SCUZE EU FOTA ,D LUI TALPASANU,D NEI MUNTEANU [MARDARE],ETC,PT CA ATI AVUT CURAJ CA MINE FOTA,VA MULTUMESC MULT SI SA MA IERTATI DE INSULTE,MULTA STMA OAMENI BUNI,AM SCAPAT DE UN TRADATOR NESIMTIT,IAR PT D L DIRECIOR AVRAM;D LE AVRAM,VREM SI NOI MACAR O RESTANTA DACA SE POATE,PT CA ,COPII NOSTRI NU AU SI NU AU AVUT SI EIIII UN STIMULENT LA BACALAUREAT SI NICI LA TRECEREA DINTRE CLASELE DE GIMNAZIU,NOI NU AM AVUT UN STIMULENT PT COPIIIIIII NOSTRI,,ALTI CA DUMNEAVASTRA AU AVUT...MA VOI INTOARCE INVERS,DA RAU DE TOT,,,,,SA VA FEREASCA D ZEU, EU SINT PICASSO

SPUNE I LA FOTAAA,,,IA AMINTE GHIOCA

#22810 CINE PLEACA ACASA CERNEVEEEEEEE,CINE PLEACA ACASAAA

2014-06-25 15:25

HOPA,HOPA MARCELUSA,CA TU URMEZI
UNU SI MULTI ALTII

#22811 Re:

2014-06-25 15:27

#22796: Musafir -

STIM BAAA ISTERICULE CA CERNEV NU INTRA IN SOMAJ, STIM SI CA EL NU E LA PRIMA PLECARE ACASA CU DESFACEREA CCM SI ACUM CU LITERA LEGII PENTRU SOMN SI VOIE BUNA. NOI AM MUNCIT, N-AM AVUT ABATERI SI AM COTIZAT PENTRU DREPTURILE NOASTRE, AM FACUT NAVETA ANI DE ZILE SI NE-AM SACRIFICAT VIATA PENTRU UN VIITOR MAI BUN, EL CE A FACUT IN AFARA SA MINTA, BARFEASCA, INSTIGE, IRITE, SA AMENINTE OAMENI SI SA TRIMITA EL ACASA PUNANDU-I PE LISTE PE NEVINOVATI, FARA ACORDUL LOR, INCALCAND DREPTURILE OMULUI SI VIETII CAT SI CCM....SI MULTE ALTELE. NOI AVEM SOMAJ UNII, ALTII MUNCIM SI MULTI ALTII AU AFACERILE LOR, VEDETI-VA DE DRUMUL VOSTRU..... CAINELE MOARE DE DRUM LUNG SI DE GRIJA ALTORA....

 

RIP CERNEV.

DA SAU NU ISTERICULE CERNEVIST

#22812 Re: ASCULTA MIZERIOO,POTI SA I SUGI O ACADEA LA FOTA?

2014-06-25 15:47


Musafir

#22813

2014-06-25 16:38

http://www.economica.net/piperea-din-august-va-exista-un-plan-de-reorganizare-la-oltchim_82305.html

Piperea:Referitor la banii pe care îi solicită disponibilizaţii de la Oltchim, avocatul Piperea spune că 'în secunda în care vor fi 9 milioane de euro în conturile societăţii, eventual din vânzarea Oltchim SPV, vor fi plătite sumele disponibilizaţilor'.

"'Dacă disponibilizaţii ar cere falimentul Oltchim, ar fi o acţiune complet greşită deoarece falimentul înseamnă cel puţin un an jumătate până când se obţin nişte bani din vânzări şi, de asemeni, lichidarea nu se ştie cât ar dura. Dar ar trebui pus în balanţă, a aştepta 6-7 luni de zile până la privatizarea combinatului sau a aştepta doi ani de zile pentru lichidare, cu riscul de a intra în concurs cu creditorii. Şi ar trebui să ştie toată lumea că dacă se va ajunge la faliment, Piperea nu va fi lichidator. Dacă se va ajunge la faliment, în secunda următoare eu am plecat', a mai spus Piperea.

PAI FRATELE MEU PIPEREA SA NE FIE CLAR,ASTA PUTEAI SA O SPUI INAINTE SA DAI LUMEA AFARA,DADEAI LUMEA AFARA CUM ZICI IN SECUNDA IN CARE AVEAI BANI DE COMPENSATORII .NU VII ACU SI NE SPUI ASTA ,LA UN AN DE ZILE.

http://adevarul.ro/locale/ramnicu-valcea/avocatul-gheorghe-piperea-nu-garanta-oltchim-privatiza-data-12-decembrie-1_53a194590d133766a8afcf7f/index.html

Piperea:Administratorul judiciar al Oltchim a ţinut să precizeze, în faţa mai multor persoane concediate anul trecut de la combinat, că nu poate oferi garanţii nici măcar în ceea ce priveşte plata salariilor compensatorii, în cazul în care societatea se privatizează. „Nu le pot garanta acestor oameni că-şi vor primi banii după 12 decembrie."




JUDECATI SI VOI,DUPA MINTEA LOR ANUL ASTA DISPONIBILIZATII NU VOR VEDEA NICI UN BAN DIN COMPENSATORII.SCRIE MAI SUS CLAR SI CONCIS.CE ESTE DE FACUT?

TINETI MINTE,NE-O SPUN IN FATA:

ANUL ASTA NU SE DAU SALARIILE COMPENSATORII(scrie destul de clar mai sus)

DECIDETI VOI CAND II VOM LUA DE GULER!


Musafir

#22814 Re: Re: OLTCHIM Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective

2014-06-25 16:47

#22728: - Re: OLTCHIM Societate in insolventa, in insolvency, en procedure collective

AI ACI http://m.bursa.ro/s=companii_afaceri&articol=240278.html , CONFIRMAREA CELOR DECLARATE CU PRECIZIE AZI IN TEXT 23.06.2014

"De asemenea, în 2-3 săptămâni, este posibil să fie aprobat şi tabelul final al creanţelor, după care va fi supus avizării şi planul de reorganizare"."

 

SI ATUNCI 18.06.2014, DUPA IESIREA DIN SALA DE JUDECATA, NU INAINTE http://www.economica.net/piperea-din-august-va-exista-un-plan-de-reorganizare-la-oltchim_82305.html

Piperea:Referitor la banii pe care îi so:licită disponibilizaţii de la Oltchim, avocatul Piperea spune că 'în secunda în care vor fi 9 milioane de euro în conturile societăţii, eventual din vânzarea Oltchim SPV, vor fi plătite sumele disponibilizaţilor'.

 

Secunda Piperea, SA NE DEA DREPTURILE NOASTRE. OBLIGATIE.

http://ultramall.ro/poze/1287772/2/ceas-desteptator-nostalgic-cu-doua-clopotele-...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Judecatorul-sindic Ramnicu Valcea ORDIN: ACHITATI BANII SI VENITI CU PLANUL DE REORGANIZARE.

De data asta are clepsidra domnul Piperea, pana acum a stat. Timpul curge...

SECUNDA LUI PIPEREA:

http://4.bp.blogspot.com/-W2INCJXiPCo/UBEs-MxII6I/AAAAAAAAAF8/WcPhMRZaB0o/s400/c...

pt fratele meu piperea,ia suge de la fota[scuze,asculta la fotaaaa]

#22815 PIPEREA,: ASCULTA MIZERIOO,POTI SA I SUGI O ACADEA LA FOTA?

2014-06-25 16:53

#22812: DA SAU NU ISTERICULE CERNEVIST - Re: ASCULTA MIZERIOO,POTI SA I SUGI O ACADEA LA FOTA?

SA DEA D ZEU PIPEREA SA MAI VI PRIN OLTCHIM,CA SA MOR EU FOTA DE NU TE VOI MINCA CU OAMENIIIIII OLTCHIMULUI, CARE SARACI [CHIPURILE AU RAMAS,DAR NU STIU CE I ASTEAPTA],ESTI UN NEMERNIC EXACT CA,,,,,,,,,,,,,,CERNEV TRADATORUL


Musafir

#22816 Re: Re: Re: ghioca,am auzit ca ai mincat aseara de mine prin sat ,,,

2014-06-25 17:15

#22800: - Re: Re: ghioca,am auzit ca ai mincat aseara de mine prin sat ,,,

AM UITAT CERNEVEEEEEEEEEEE,MAI AI TUPEUL SA MA FACI DERBEDEU,FUTUTI MORTIIIIIIIIII MATIIIIIIIIII DE TRADATOR MIZERABIL,EU SINT FOTAAAAAAAAAAAAAAAA

dreptatea

#22817 ce faci acum ghioca

2014-06-25 17:15

Ce faci acum Emile te duci singur dupa Cernev sau astepti sa fi dat afara zi ma muie nu mai esti tare in gura

Musafir

#22818 TE PUP FRATEEE,EU SINT;GANTOI

2014-06-25 17:34


Musafir

#22819 Re: ce faci acum ghioca

2014-06-25 17:38

#22817: dreptatea - ce faci acum ghioca

Plangea la VL 1 acum si jeleaaaaaaa lui Valeria Tanase si  Romeo Radulescu, jaleeeeeeeeeeee, vocea-i tremura, plangea si era terminat, JALEEEEE SI PLANSETE....., ravasit si tulburat.........jaleeeeeeeeeeee.......... Si prin sughituri si jaleeeee , al dracu tot imbarliga si macanea ca un tambalagiu obosit si de aerul care-l respira ca e toxic si infect ca el.... jAAALEEEEEEEEEEE

 

CAT DE PROST SA FI MAAAA SA DAI LA TV IN  DIRECT TELEFON SA BATI CAMPII SI SA BOCESTI CA O BABA STRICATA LA CAP DE MORT, IDIOTULE....ESTI PENIBIL SI PROSTIA E ICOANA PENTRU TINE, O PUPI ZILNIC SI TE INCHINI  LA INCOANA TA, PROSTIA.

POATE AUDE SI D ZEU,LA MULTI AN I JIJIIIIIIIIII

#22820 Re: PIPEREA,: ASCULTA MIZERIOO,POTI SA I SUGI O ACADEA LA FOTA?

2014-06-25 17:39

MULTA STIMA D LE PRIMAR,DE LA FOTA

#22821 Re: Re: ce faci acum ghioca ?PAI INCEPUSI SA SUGI LA ALT CAPAT?

2014-06-25 17:44

#22819: - Re: ce faci acum ghioca

SA TI O TRAGA NEMERNICULE DE GHIOOCA,SA I SUGI PIXUL D LUI ROMEO,CU DEDIDICATIE DE LA FOTAAAAAA,,DA TI PRIN GURITA D LE ROMEO,MULTA STIMA DE LA FOTA,SPER SA SCAPAM DE MIZERABILI SI TRADATORIII ACESTEI TARI

GHIOCAAAAAAAAAA,CUMPERI CLANTA PT MATA?

#22822 Re: Re: Re: ce faci acum ghioca ?PAI INCEPUSI SA SUGI LA ALT CAPAT?

2014-06-25 18:04

#22821: MULTA STIMA D LE PRIMAR,DE LA FOTA - Re: Re: ce faci acum ghioca ?PAI INCEPUSI SA SUGI LA ALT CAPAT?

OF MIZERABILILOR,CIND VA SPUNEA FOTA,CERNEVEEEEEE,GHIOCAAAAA,CA ORICE URCUSI ARE SI COBORISI,NU M ATI CREZUT,DA SA SUGETI CREDETI?

Emil Mincacacat

#22823 Ce faci acum ghioca ?PAI INCEPUSI SA SUGI LA ALT CAPAT?

2014-06-25 18:14

#22822: GHIOCAAAAAAAAAA ce faci acum ghioca? PAI INCEPUSI SA SUGI LA ALT CAPAT?

Am muncit cu sudoare sa ajung unde sunt. Toata lumea se leaga de mine. Faceti si voi ca mine si o sa vedeti ca vine si rasplata. Nu cred ca 2300 lei e un salariu care sa sperie pe cineva fata de salariile care sunt in tara. Va e frica ca sunteti controlati? Invatati sa fiti corecti. La munca si gura mica. De un an si patru luni primiti salariu fara sa faceti nimic. Nu mai faceti scandal la directori sa ma schimbe ca nu ma schimba.
Am mina libera sa va prind pe toti.

Oare de ce suntem denigrati pe email? Pentru ca avem dreptate.
Pentru a primi raspunsurile corecte si reale sunati-ma pe mine Ghioca: 0753986662 sau domnul Cernev 0758710722.

Musafir

#22824 Re: Ce faci acum ghioca ?PAI INCEPUSI SA SUGI LA ALT CAPAT?

2014-06-25 18:20

#22823: Emil Mincacacat - Ce faci acum ghioca ?PAI INCEPUSI SA SUGI LA ALT CAPAT?

A SPUS PUBLIC LA TV CA TOTI MINT, NUMAI EL SI CERNEV SPUN ADEVARUL :))))) =))) CAND ITI SPUN EI GHIOCA CA AI ICOANA PROSTIA, SA PUPI LA GREU ICOANA TA PROSTIA.


Musafir

#22825 OLTCHIMUL IN INSOLVENTA ... OLTCHIMUL LUI PIPEREA. URMEAZA FALIMENTUL?

2014-06-25 18:31

Alt destept ... alt papagal "Liderul Sindicatului Unirea, Marin Dumitru, a rămas surprins că foştii angajaţi nu cunosc de ce plăţile compensatorii apar în fişele fiscale."

http://ziarulargesul.ro/33679-petrochimistii-disponibilizati-nu-si-au-primit-de-un-an-salariile-compensatorii.html

Petrochimiştii disponibilizaţi nu şi-au primit de un an salariile compensatorii!
Articol scris de: Minodora Martin Data publicării: 25.06.2014

http://ziarulargesul.ro/wp-content/uploads/2014/06/protestArpechim03.jpg...

Pe 14 iunie 2013, de la Divizia Petrochimică Bradu au fost disponibilizaţi 326 de angajaţi. Fiecare dintre aceştia trebuia să primească, în funcţie de vechimea în muncă, contravaloarea a cel mult 18 salarii compensatorii, adică între 35.000 şi 50.000 lei. În loc de bani, foştii angajaţi s-au pomenit cu câte o adeverinţă în care se preciza că o să primească respectivele sume conform contractului colectiv de muncă.

A trecut un an de la disponibilizare. Salariile compensatorii nu au fost virate pe cardurile oamenilor, în schimb în fişele fiscale ori pe fluturaşul de salariu banii apar ca viraţi. Ieri-dimineaţă, vreo 50 de petrochimişti s-au strâns în faţa Prefecturii pentru a protesta şi a le cere autorităţilor judeţene să facă lumină în aest
Concret, după un an de şomaj, oamenii vor să ştie unde sunt respectivele salarii compensatorii?

La calculul pensiei…

Am îndeplinit condiţiile de pensionare şi am depus dosarul. La calculul pensiei s-a ţinut cont şi de aceste salarii pe care nu le-am primit. Cine le-a încasat? Vrem să ştim ce s-a întâmplat cu aceşti bani. Nu am primit niciun leu, tocmai de aceea încercăm să sensibilizăm autorităţile judeţene pentru a afla adevărul” – ne-a spus unul dintre protestatari.

Pe fluturaş figurează aceşti bani, dar pe cardul de salariu nu au fost viraţi. A trecut un an de când suntem şomeri, de lucru nu ne-am găsit, avem nevoie de bani. Cerem dreptul nostru prevăzut în contractul colectiv de muncă” – a completat un alt şomer.

“Vă rugăm să scrieţi şi următorul aspect: au plecat 326 de oameni în iunie 2013. Combinatul era şi este în insolvenţă… De ce s-au mărit salariile celor care au mai rămas? De unde bani, dacă nu se produce nimic de ani buni? Mai mult, se discută că unii dintre disponibilizaţi au fost angajaţi cu jumătate de normă. Cum sunt plătiţi aceşti oameni? Vrem să ştim unde au ajuns salariile noastre” – a mai spus un fost petrochimist.

Cu jalba la subprefect

O delegaţie a protestatarilor a mers la subprefectul Ion Burnei. Acesta le-a cerut să lase la Prefectură o sesizare cu toate doleanţele. Foştii petrochimişti au redactat sesizarea, au făcut copii după fişele fiscale şi după fluturaşi şi le-au depus la Instituţia Prefectului. Li s-a promis că sesizările vor fi analizate şi în maximum o săptămână o să li se dea un răspuns.

Promisiuni…

Ne-am săturat de promisiuni. Timp de patru ani am fost duşi cu zăhărelul… În urmă cu un an, fostul ministru al Muncii, Mariana Câmpeanu, spunea că ministerul dispune de fondurile necesare pentru plata salariilor restante şi a salariilor compensatorii pentru noi, cei disponibilizaţi de la Oltchim. Dacă ministerul a avut bani, dacă pe fluturaşi sunt trecuţi, unde sunt banii? Cine i-a luat? Vrem să ne răspundă conducerea Oltchim, să ne spună conducerea sindicatului. Am protestat de atâtea ori, mai protestăm până aflăm adevărul. Cineva trebuie să răspundă” – a spus un alt protestatar.

Datorie de plată

Liderul Sindicatului Unirea, Marin Dumitru, a rămas surprins că foştii angajaţi nu cunosc de ce plăţile compensatorii apar în fişele fiscale. “Conform prevederilor legale, Oltchim trebuia să prindă, în 2013, în contabilitate respectivele sume ca datorie de plată, cu impozitele aferente. Atât la Oltchim, cât şi la Divizia Petrochimică Bradu s-a afişat acest lucru. Oamenii au fost informaţi. Aşa sunt reglementările fiscale, nimeni nu le-a luat banii” – a spus Marin Dumitru.