Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

#16326 Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 13:31

#16325: - Re: Re: crema OLTCHIMULUI

Nici nu mai dau bani la astia pe strada, ca daca ii urmaresti sunt doi zdrahoni care la sfarsit de program ii ridica si-i lasa fara banu dat de la mine (gaura in bugetul meu), nu se merita...., ori ei sunt mintiti si pacaliti zilnic, cata asemanare cu cei 400,  chiar si restul pana la 2300, amagiti si impovarati prin cotizatii la " liderii falsi " !!!!!!!!!!!


Musafir

#16327 Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 13:33

#16325: - Re: Re: crema OLTCHIMULUI

Cerneve, uita-te pe comentariul 16321 si vezi ce dezastru ai facut intr-un an de zile. Nu poti sa ne mai amagesti cu vorbe, "actile vorbeste". Te-am prins cu "porumbelul vopsit"!
Da click pe:

#16321


Musafir

#16328 Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 13:47

#16326: - Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

Vezi ca si ei au ceva in comun cu noi? "ori ei sunt mintiti si pacaliti zilnic", dar mai inainte zicei "nu se merita".

Daca nu se merita pentru ce mai cotizezi? sa aiba cine rade de tine?.

Totusi mai gandeste-te.


Musafir

#16329 Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 13:49

#16328: - Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

Pai cum nataraule faci circuit inchis ??? Tot tu ii furi. Fi demn si daca esti lider adevarat, NU MAI OPRESTI COTIZATII. Am spus ca nu cotizez la lichele.


Musafir

#16330

2014-02-01 13:52

BAAAA SINDICATELE VA FURA. Si voi nici leafa nu o luati, doar cu pipeta cate-un strop, eee si stropul ala e bun.

 

Ba CERNEV, ca tot iei cotizatii, la lopata ai dat in combinat, la zapada ....????!!!!!


Musafir

#16331 Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 13:56

#16328: - Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

Aaaaa scuze, cum sa te fac pe tine ca esti cersetor pe strada, nu te recunosti, scuze jigodie, dar la cate faci tu, esti un CERSETOR.


Musafir

#16332 alo...oooo !

2014-02-01 14:15

Vrem in special sa scapam de trantorul asta-GHIOCA. Daca CERNEV nu este in stare sa-l indeparteze pe maimutoiul asta, il matrasim si pe el . Nu se poate ba, sa fim bataia de joc a acestui lingau, s-a ascuns dupa "imunitatea" sindicala. Daca Cernev nu ni-l ia dupa cap, inseamna ca-l are cu ceva la mana. Astia de la garaj nu-l mai suporta, vine ca un nesimtit si ne da ordine. Orasanu zici ca e muiere. Mai e un pampalau care-i tremura chiloteii pe el , zici ca ne-a hipnotizat pe toti acest retardat. Toata tevatura creata in jurul sindicatelor , este alimentata de acest libidinos. Pana si prietenul sau ICA, nu-l mai suporta ! Mai era un paharnic care-i tinea isonul, a fugit si ala din preajma sa. Nu stim cum il tolereaza conducerea OLTCHIMULUI. SVO-TRBUIE SA SCAPE DE ACEST INDIVID !!!!! DE-AIA AU PLECAT ANGAJATII CARE CREDEAU IN " IDEALURILE MARETE" ALE ACESTUI PISTOLAR.

Musafir

#16333 Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 14:20

#16327: - Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

Bai, ai un rationament care imi explica unele lucruri. Din astia a avut Roibu in echipa (chiar daca faceai tabele colorate) asa ca nu ne mai mira rezultatele. Ati lasat societatea praf. Asumati-va esecul si nu mai veniti cu acuzatii impotriva altora. La un punct insa sunt de acord cu tine: si astia de acum sunt varza. Dar sa stii ca buna parte din ei sunt la ordinele generalului. Vrei sa ti-i enumar?

Cum naiba pozati in potentiali salvatori ai Oltchim pe mana rusilor? In ce naiba tara traim? Pai nu va e rusine?


Musafir

#16334 Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 14:22

#16331: - Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

"Aaaaa scuze, cum sa te fac pe tine ca esti cersetor pe strada, nu te recunosti, scuze jigodie, dar la cate faci tu, esti un CERSETOR."

Ai inteles gresit. Nu sunt nici cernevist , nici dicoist si vroiam sa-ti transmit un mesaj si anume acela de a nu mai cotiza la toti profitorii din bani tai munciti(sau mai putin munciti)


Musafir

#16335 Re: alo...oooo !

2014-02-01 14:23

#16332: - alo...oooo !

dar tu te unde stii ca nici macar nu esti prin Oltchim, ti se raportazea?


Musafir

#16336 Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 14:24

#16333: - Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

UMBLI CU CIOARA VOPSITA, BAAA DACA NICI REALITATEA NU VA PLACE. SI CE AU RUSII, CHINEZII, TATARII si alte natii...., ai ura de RASA ????


Musafir

#16337 Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 14:26

#16333: - Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

"Cum naiba pozati in potentiali salvatori ai Oltchim pe mana rusilor? In ce naiba tara traim? Pai nu va e rusine?"

Da ba, ai dreptate , de parca tu te-ai putea compara vreodata cu rusii. Mare neam suntem noi romanii, niste aserviti , ba ai turcilor , ba ai autro-ungarilor.


Musafir

#16338 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 14:26

#16334: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

OK, scuze, dar nu cotizez si nici nu vreau asa ceva. Lepadaturile nu merita banu meu, muncit cinstit.


Musafir

#16339 Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 14:26

#16336: - Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

bati campii, ti-am zis, lasa spritul ca esti pe aratura - citeste un pic mai atent ce am spus; ai tu ura pe bunul simt care-ti lipseste... baaaaa


Musafir

#16340 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 14:28

#16339: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

DACA NICI ACTELE STAMPILATE (SEMNATE) NU LE VREI...LASA BAAA TU ABUREALA !!!!!


Musafir

#16341 Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 14:29

#16337: - Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

eu nu ma compar asa cum nici tu nu te compari; intrebarea este cum naiba i-ati pacalit pe aia, de le-ati luat si niste bani in avans - unii pentru a nu face nimic, altii, din contra, pentru a face loby. ciudat, dar eu stiu ca aia au habar de ce e aia mafie si hotie, de asta ma mir.


Musafir

#16342 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 14:31

#16340: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

ia sa-mi spui tu mie cum, si de ce s-au inventat firmele urmatoare:

 

- mentchim

- design ro

- protectchim

- oltgroup

 

au fost ele facute in folosul societatii? cine era in consilii de admin? cenzori?

nu te grabi cu raspunsul, informeaza-te un pic inainte.


Musafir

#16343 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 14:33

#16342: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

ERAU OLTCHIM ( SUNT OLTCHIM CA AU PROCENTE % IN ELE) , IL INTREBAM PE NASTASE TOT, ACUM  E OCAZIA, STA LA PARNAIE....

 

TOATE SERVICIILE DE INTRETINERE SI REPARATII CU ACESTIA LE FACE OLTCHIM < OAMENII OLTCHIMULUI SUNT.

 

DACA IEI SALARIATII DIN SOCIETATILE ASTEA < TOTI IN CARTEA DE MUNCA APAR ANGAJATI OLTCHIM, PANA LA INFINTAREA LOR.


Musafir

#16344 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 14:35

#16343: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

aia cu nastase e o vrajeala care a venit ca o manusa unora. "ne preseaza UEsi FMI sa reducem personalul"... ce vrajeala, ce hotie, cata nesimtire. unde crezi ca sunt banii scursi prin firmele astea? ce faceau toti barsanii si jienii prin comisiile de cenzori, consilii de admin? de unde crezi ca veneau banii aia?

 

ce naiba ne mintim atat? astia au furat tot ce s-a putut fura si acum vin si fac pe victimele. vorbim de bun simt? moralitate? care? de unde?


Musafir

#16345 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 14:36

BUBU

#16346 BRAVO,BRAVO, BRAVO 16332!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2014-02-01 14:38

TREBUIE SA DISPARA TOTI 5:
CERNEV,GHIOCA,DOBRE MARCELA,MORCOACE,ION DAN,PATRASCU si altii.
Ei sint GROPARII OLTCIMULUI, TRINTORII OLTCHIMULUI.
Au mincat banii oamenilor din cotizatii,oameni care ptr.cei 200 de lei cotizatie ptr. S. VICTORIA au muncit si au venit cu nervi acasa ptr. ca nu aveau ce sa puna pe masa copiilor.
Iar ptr. ICA electricianul de la Transporturi un mare BRAVO ptr.el, sa saturat de Ghioca si sa RETRAS DIN SIND. VICTORIA.

Musafir

#16347 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 14:40

#16343: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

DACA IEI SALARIATII DIN SOCIETATILE ASTEA < TOTI IN CARTEA DE MUNCA APAR ANGAJATI OLTCHIM, PANA LA INFINTAREA LOR.

 

si s-au trezit pe alte state de plata, fara voia lor - si acum vezi rezultatele? cei din oltchim au plecat cu ordonanta, ceilalti NU

- pricepi?

 

Cine a luat banii care s-au scurs prin firmele astea? oamenii au avut salarii cam ca in Oltchim, pretul lucrarilor a fost umflat...si iar umflat. Ce zici de asta? Nu stiai de chestiile astea?


Musafir

#16348 Re: BRAVO,BRAVO, BRAVO 16332!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2014-02-01 14:42

#16346: BUBU - BRAVO,BRAVO, BRAVO 16332!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ce rationament, se vede ca esti bine intentionat


Musafir

#16349 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 14:43

#16347: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

Corect. Stiam si poate stiu mai mult.  DE CE NASTASE NU RASPUNDE DE FAPTELE ASTEA SI SE CONSIDERA ALTE FAPTE, LA FEL DE GRELE SI ELE, POATE ISI SCRIE MEMORIILE <  ACTELE SUNT SEMNATE SI PARAFATE DE EL.


Musafir

#16350 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

2014-02-01 14:44

#16345: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: crema OLTCHIMULUI

FALS, ai erori mari, mai informeaza-te.

 

serios? ia lumineaza-ma tu