Petiție în atenția lui Crin Antonescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiție în atenția lui Crin Antonescu


Musafir

#1676

2012-08-03 19:00

NU VOTEZ, am votat, mi-e rusine ca sunt roman, dar n-am ce sa fac.

Anonymous

#1677

2012-08-03 19:30

Sunt cetatean roman! Sunt VIE! SI NU AM FOST LA ACEST REFERENDUM, desi pana la aceasta data nu am lipsit de la niciun scrutin!
petre mihail
Musafir

#1678

2012-08-03 19:31

o vorba romaneasca spune,, omul viu si pula moarta"cum le interpretezi?


Musafir

#1679

2012-08-03 19:38

sunt mai vie si mai cinstita decit dumneavoastra. Sunt o fantoma vie, deoarece pe data de 29 iulie 2012 am fost reprezentant intr-o sectie de votare . Am fost prezenta de la ora 6 la 0.30. Va spun eu daca va intereseaza citi au votat pe listele suplimentare. Asa , ca stiu f. bine cum ati organizat dvs USL-UL ALEGERILE. RUSINE.

Musafir

#1680

2012-08-03 19:41

Din partea: Doina Maria Tunaru si Mihai Tunaru

Musafir

#1681

2012-08-03 19:43

inca mai traiesc, nu-ti face probleme, anto-ponta

Musafir

#1682

2012-08-03 19:45

si eu sunt viu d-le Antonescu. Si nu va vreu presedinte.
Pe mine ma reprezinta Traian Basescu nu niste pucisti nenorociti care ne fac tara de rusine

Musafir

#1683

2012-08-03 19:55

poate este o OPINIE minoritara DAR ESTE OPINIA MEA ...nu se merita un vot pentru o clica de hoti ...

Musafir

#1684 Re:

2012-08-03 20:01

#2: -

Conform petitiei dvs care sugereaza ceva de genul "da un semn sa stie ca existi", dupa umila mea parere, consider ca are un caracter nesanatos si plin de lasitate. Cei care EXISTA (si la propriu si la figurat) au dat dovada la referendum prin prezenta lor si curajul de a-si exprima vointa.Daca unii dintre noi au avut "vointa" sa ragaie bere intr-un fotoliu in fata televizorului, nu se cade sa comenteze sau sa mai "dea semne" dupa ce momentul important s-a consumat.I-as sfatui pe cei care incearca acum sa mai "dea semne", mai bine sa se abtina caci vor deveni ridicol de penibili..., vor ajunge sa se compare cu niste PARAZITI, pentru ca, nu-i asa ?!..., in acest fel stim de existenta lor..., atunci cand... "DAU SEMNE"...Ahh..., ma miram de ce ma mir... >>> sursa: EVZ


Musafir

#1686

2012-08-03 20:02

Daca nu sunt de acord nu inseamna ca sunt impotriva !

Musafir

#1687 Re:

2012-08-03 20:10

#1686: -

Situatia derulata la referendum, poate fi comparata, dar la o scara mult mai mica, cu un profesor care pune o intrebare simpla elevilor, la care acestia ar trebui sa raspunda cu DA sau NU. Unii raspund afirmativ, altii negativ, iar altii deloc... De ce ???!! >>> Probabil au o problema psihica, o problema de inferioritate acuta, nu cunosc limba sau sunt de-a dreptul PROSTI.

Orice potrivire cu realitatea este... pur INTAMPLATOARE...


Musafir

#1688

2012-08-03 20:11

Domnilor Antonescu si Ponta!
V-ati trezit parasutati in cele mai importante functii din stat cu ajutorul sponsorilor care acum vor sa scoata castanele din foc cu miinile voastre si sa scape basma curata din problemele grave cu justitia pe care le au. V-ati gindit ce se va imtimpla cu voi doi daca cineva,cindva va judeca cele imtimplate in ultimile saptamini? Veti intra in istorie ca mari tradatori de neam!
Sarabanda de eveniment in desfasurare,modificarea regulilor dupa ce jocul a avut loc,denota disperarea celor aflati in spatele celor doua marionete, poate cu concursul unor forte de la est cu interese poprii in aceasta parte a lumii, de a-l inlatura pe Basescu, ultima reduta in apararea democratiei si statului de drept,a apartenentei la UE si NATO.
Vai de noi daca vor reusi!
N-am aprobat de multe ori atitudinea golaneasca a lui Basescu sau aroganta multorgrei din PD, dar e clar ca erau mici copii pe linga rechinii din USL!
Daca lucrurile sunt firesti asa cum pretind pucistii,de ce oare o lume intresga e scandalizata de cele intimplate la noi, oare toti sunt fani Basescu si sar sa-l apere?

Musafir

#1689

2012-08-03 20:13

Ar fi interesant, tocmai, sa "murim" (pe plan fiscal): poate asta i-ar trezi din somnul prostiei. Atât pe Antonescu cât si pe cei 8,5 milioane de "vii".

Musafir

#1690

2012-08-03 20:16

Am uitat cu desavarsire ce este DEMNITATEA!
Suntem mai jalnici decat un stat african(fara suparare...ma refer la nivelul de cultura, educatie)!

Musafir

#1691 Re:

2012-08-03 20:23

#1690: -

Mare dreptate ai... Cu siguranta ati pierdut cheia... mintii.

Gasiti-o pana ce nu va fi prea tarziu...


Musafir

#1692

2012-08-03 20:30

aici vom fi cati trebuie ... pacat ca in viata reala multi dintre noi nu iesim din spatele monitoarelor... poate asa ar fi mai simplu in tara si fara atata viol politic la adresa populatiei ...

Musafir

#1693

2012-08-03 20:35

Ii semnalez lui "cacarau"asta ca sunt viu si ca nu va avea votul meu niciodata!!!

Musafir

#1694

2012-08-03 20:38

Dacă Crin Antonescu a lipsit atîţia ani de la şedinţele Parlamentului înseamnă că era mort ? indemnizaţia a luat-o !

Musafir

#1695

2012-08-03 20:45

Ma indoiesc,ca economia sau populatia acestei tari sunt o prioritate pt actuala conducere a statului!Nu sunt bani pt sanatate si pt agricultura,dar se arunca bani pe "experimente democratice"!..Schimbarea este importanta in progresul unei tari, dar cu respectarea statului de drept!I-as fi votat cu ambele miini pe Crin si Victor,dar in alt context!..Regret ca au procedat astfel si s-au lasat manipulati! Aveau toate sansele sa faca o cariera valoroasa in politica, fiind o generatie mai tinara,-dar m-au dezamagit profund! Este unul din motivele, care i-a determinat pe multi romani sa nu se prezinte la vot,-fara a considera asta un "boicot"!..

Musafir

#1696 Re:

2012-08-03 20:49

#1694: -

Voi, aceia care n-ati fost in stare sa "dati pe gura" un DA sau NU, atunci cand ar fi contat si pentru voi, acum, e al naibii de TARDIV. Acest referendum nu v-a dat de ales intre Basescu si Antonescu..., intrebarea a fost foarte clara : "va place cat de BINE ati trait in ultimii ani" ??? Alegeri intre astia 2 sau altii, vor fi alta-data..., nu despre asta a fost vorba acum...

Mai cautati cheia mintii, fratilor !..., nu ramaneti INCUIATI...


Musafir

#1697

2012-08-03 20:59

Prin boicotul meu la referendum mi-am exprimat revolta impotriva atacului asupra statului de drep.
Din Sibiu...

#1698

2012-08-03 21:01

Onor dom' presedinte interimar, continua sa spuna ca Romania reala este formata DOAR din cei opt milioane si ceva care s-au prezentat la vot. As vrea sa ii amintesc dobitocului ca, chiar daca nu m-am prezentat la vot sunt tot parte a Romaniei reale, ca doar saptamana trecuta am platit peste 1700 de lei impozite la stat, ca sa aibe, saracul, de unde sa isi achite obligatiile fata de clientela USL-ista si ca sunt scarbit de manevrele lui comunistoido-kaghebiste si de demagogia jegoasa pe care o promoveaza.

Musafir

#1699

2012-08-03 21:06

Sunt profund revoltata de modul in care ne trateaza acesti "noi"lideri autopropusi ai Romaniei!
Si sunt convinsa ca trebuie sa ne miscam cat mai repede,caci "domnii" par pusi pe foarte rele!

Musafir

#1700

2012-08-03 21:07

Sunt uimita de lejeritatea si consecventa cu care Ponta si Antonescu ne mint in fata zilnic. Fiecare cuvant pe care il rostesc sunt insulte la adresa inteligentei fiecarui roman cu scaun la cap. Unde mai pui ca am ajuns sa fiu catalogata ca fiind "ireala"! Ar fi de rasul lumii daca nu ar fi, de fapt, de plans.