Petiție în atenția lui Crin Antonescu

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Petiție în atenția lui Crin Antonescu


Musafir

#1651

2012-08-03 17:02

Sunt vie si n-am vrut sa merg la referendum., drept protest pt. modul josnic in care tu Antonescu ai ajuns la Cotroceni

Musafir

#1652

2012-08-03 17:02

SUNT VIU . TRAIESC. SUNT CETATEAN ROMANT. NU VOTEZ. AM VERIFICAT FIECARE LISTA ELECTORALA DIN COMUNA ADAMCLISI SI NU EXISTA MORTI. INVALIDATI ACEST REFERENDUM.

Musafir

#1653 viu si nevatamat

2012-08-03 17:03

Sunt viu si n-am dorit sa certific o lovitura de stat


Musafir

#1654

2012-08-03 17:05

Sorry, old chap, I am still alive. Quite. Honest. Even more alive than you. And I was alive, too, on 29th July. But I didn't bother to go to vote. You don't deserve my vote, you know.

Musafir

#1655 Re:

2012-08-03 17:06

#44: -  

 


Musafir

#1656

2012-08-03 17:08

Jocurile politice din Romnia transforma tara noastra într-o adevarata caricatura , cu un regim de republica bananiera... si aceasta în fata unei Europei stupefiate care reactioneaza dur! Nu pot sa cred ca printre liberali sau pesedisti nu sunt si oamani întelepticare sa respecte legile democratice!!!
Domnule Antonescu, nu ma reprezentati , nu am vazut nici un plan politic sau economic de salvare al tarii, nu vin la votul pe care l-ati organizat , numai ca sa luati puterea!!! dar sunt vie, muncesc si trimit bani în tara... pîna pe 12 septembrie!!!

Musafir

#1657

2012-08-03 17:10

Astept ca domnii Ponta si Antonescu sa se trezeasca.
Astept ca domnul Iliescu sa doarma (orice fel de somn, dar sa doarma).
Si astept ca domnul Basescu sa se intoarca la meseria dinsului.

cristi s

#1658 sunt viu

2012-08-03 17:10

Nu suport politicienii !

Musafir

#1659

2012-08-03 17:24

Domnului Antonescu!
Domnule Crin Antonescu, ţara aceasta, al cărei preşedinte interimar sunteţi şi al cărei preşedinte deplin doriţi să deveniţi cu atâta ardoare, este o ţară mare. Tocmai de aceea nu-i este indiferent Europei ce faceţi dumneavoastră împreună cu dl V. Ponta aici! Suntem oricum peste 18 milioane de cetăţeni maturi, cu sau fără drept de vot, dar care avem dreptul să trim într-un stat de drept. Chiar dacă eu, personal, mă număr printre puţinii (peste 11 procente) care îl susţinem pe Traian Băsescu, respect dorinţa majorităţii care nu-l mai doreşte pe T. Băsescu. Dar zicem că trim într-un stat de drept! Atunci schimbaţi-l pe Băsescu LEGAL, nu prin furt, fraudă şi minciună! Constituţia spune că nimeni nu este mai presus de lege! Atunci lăsaţi legea să-şi spună cuvântul!
D-le Antonescu, va veni şi vremea în care veţi fi preşedintele României, fără votul meu evident! Nu vă cer altceva decât să aveţi răbdare! Nu antrenaţi România într-un joc periculos numai pentru ca dvs să ajungeţi la Cotroceni mai repede! Dacă vă pasă de România şi de români aşa cum susţineţi de fiecare dată, aveţi răbdare cu România, tocmai pentru ca, la momentul potrivit să aveţi o ţară europeană peste care să fiţi preşedinte iar nu peste o ţară bananieră!
Cu respect, Preot Bob Sebastian Marius

P.S. Sper că am înţeles bine şi acest mesaj al meu poate ajunge cumva în atenţia preşedintelui interimar Crin Antonescu. Dacă nu, aş ruga respectuos redacţia EVZ să încerce să îl transmită domnului preşedinte, în numele unui cetăţean român, viu nu mort, înscris pe liste dar care nu a votat la referendum pentru că nu a dorit prin propria voinţă nu pentru că Băsescu i-a spus! Trăiesc şi eu în aceasctă realitate a României, mi-am dat singur seama, fără să-mi spună Băsescu, că singura şeansă la referendum, pt Băsescu este invalidarea! De aceea nu am votat! Consider că este dreptul meu, de om liber să decid dacă votez sau nu, fără să fiu jignit şi insultat cum a făcut-o un "domn", recte "tovarăş" Iliescu, care m-a făcut leneş sau laş! Mă abţin să spun aici cum îl consider eu pe acest "tovarăş"!
Vă mulţumesc cu respect!
Pr. Sebastian Bob

Musafir

#1660

2012-08-03 17:26

nu am votat pt ca sa nu se intimple ce s-a intimplat cu alegerile pt primari:multe primarii s-au cistigat prin fraudarea votului ;dar- de ce ti-e frica de aia nu scapi

Anonymous

#1661

2012-08-03 17:36

Nu am de g^nd sa mor p^na nu pleaca urmashii lui Ion Iliescu din politica Romaniei.

Musafir

#1662

2012-08-03 17:41

D-le ANTONESCU sunt viu si nevatamat si tot asa am fost si pe data de 29.07.2012,dar nu am vrut sa votez,dar nu din cauza ca asa a cerut presedintele ales T.Basescu(ales de peste 5 mil.de cetateni fata de aprox.9000 ca altii)ci pentru ca asa am considerat eu si alaturi de mine si familia mea care este destul de numeroasa.Rusine.Sunteti o adunatura de avizi de putere ca sa dea bine.Sunt curios cum o sa fiti priviti acesti golani in intalnirile pe care o sa le aveti cu alti sefi de stat?(sper din tot sufletul sa nu se intample)

Musafir

#1663

2012-08-03 17:54

SUNT VIE.............

Musafir

#1664

2012-08-03 18:12

Sa va fie rusine pentru minciuni, manipulari si batjocura la adresa romanilor!
Sunteti cea mai josnica speta de politicieni din ultima mie de ani!
Istoria Romaniei va purta pata faptelor voastre! Rusine!
Din pacate, nu va e rusine, si nici nu stiti ce e onoarea! Altfel, si Ponta si Antonescu ar fi plecat demult, sa se ascunda intr-un cotlon, unde le e locul!
Sa va fie rusine!

Musafir

#1665

2012-08-03 18:15

Pacat , acesti imaturi politici , plagiatori , mincinosi si fara chef de munca dar cu gandul numai la bani , putere au facut mult rau romanilor indiferent cine i-au vatat sau nu ! Poate sau nu poate sa-mi placa omul Basescu ; caracterul lui este cel care-mi place ! .. si anume : ADEVARUL , TRAGEREA LA RASPUNDERE A VINOVATILOR PT. STAREA ROMANIEI si mai ales a HOTILOR !!! ... Este singurul care a reusit desi in proportie mica .

Musafir

#1666

2012-08-03 18:15

Traiesc si am indatoriri, dar si drepturi (taiate sau incalcate, dar sunt inca drepturi!!!)

Musafir

#1667

2012-08-03 18:15

Este cea mai penibila situatie pe care am putut sa o auzim,nu se poate asa ceva.
Eu de ex si familia mea compusa din 5 membrii ne-am mutat din sectorul 2 in jud Ilfov ,respectiv Popesti Leordeni,nu ne-am facut inca mutatia dar SA STITI CA NU SUNTEM MORTI ! Ponta este cel mai mincinos si cel mai TUPEIST OM DIN LUME.Antonescu o marioneta. Ca sa va potolim :O SA IL VOTAM ORI PE VADIM ORI PE DAN DIACONESCU Nu sunt fan Dl Basescu dar cu siguranta ,am devenit. Precizez ca suntem o familie de intelectuali, copii mei cu studii in strainatate,asta asa sa nu credeti ca suntem niste prosti. Fraierii sunteti voi, CLAR nu mai voteza nimeni cu voi,cel putin nu cei pe care ai cunosc eu si credeti-ma suntem multi. TOTUL ESTE LA PAMANT IAR PE VOI NU VA INTERESEAZA DECAT "SA-L DATI JOS PE BASESCU"..Pai voi tineti cu noi..toti nu..tineti cu voi,cu tupeul vostru obraznic...SUNTETI NISTE MARIONETE, ma repet..ca nu mai pot de nervi..sunteti nesimtiti...clar

Musafir

#1668

2012-08-03 18:29

Corecta

Musafir

#1669

2012-08-03 18:30

sunt viu si totusi,n-am votat la referendum.d-le antonescu, are dreptate dl. Plesu: ce stii sa faci?
Kiss4theone

#1670

2012-08-03 18:31

Sunt viu si traiesc in Cipru de 6 ani alaturi de sotie,cumnata si fratele meu. toti avem slujbe foarte bune, ne platim darile la stat si suntem tratati cu respect. Nu cum vreti voi sa ne tratati si manipulati. NU am fost la vot doar pentru a va da peste nas alaturi de toti romanii care inca mai judeca. Lovitura voastra de stat a dat gres,drept urmare va indrum spre o alta cariera.Baletul ar fi cel mai indicat ,asta ca sa mai eliminati din portia zilnica de alcool care o gustati cu asa mare pofta.Pentru mine sunteti un gunoi domnule Antonescu, alaturi de piticul de gradina alias copy/paste. SA VA FIE RUSINE.TRAITI DE PE BANII PUBLICI SI IN ACEASTA PERIOADA TARA NOASTRA IUBITA ,SUFERA PENTRU DORINTA VOASTRA DE PUTERE. MA INTREB CUM PUTETI SA DORMITI SEARA.CU RESPECT,UN SINCER SICTIR SI GO TO SLEEP.


Musafir

#1671 Re: Chiar nu pot sa-si dea seama ca POPULATIA NU VREA DE FIECARE DATA SA FIE "TOVARASUL " LOR???????

2012-08-03 18:31


Musafir

#1672

2012-08-03 18:33

Sunt viu ..:)) dar nu sunt dispus sa particip la o lovitura de stat camuflata
alexandru

#1673

2012-08-03 18:35

Tinete de cuvant si demisioneaza ( javra ordinara )

Musafir

#1674

2012-08-03 18:40

cu banii aruncati pe referendum puteau face un drum.

Musafir

#1675

2012-08-03 18:57

Este o rusine nemaipomenita ce faceti cu tara aia! Mi-e mai rusine de presedintele interimar si noul guvern decat de cersetorii romani din Londra!