Cetăţean INVALIDAT - am votat, deci aştept demisia lui T.Băsescu!


Musafir

#176

2012-07-30 19:54

JOS CU TICALOSUL NEMERNIC!

Musafir

#177

2012-07-30 19:54

Jos chioru!

Musafir

#178

2012-07-30 19:56

JOS BASESCU!!!

Musafir

#179

2012-07-30 19:57

O rusine si un rebut !

Musafir

#180

2012-07-30 19:59

Nu doresc sa fiu umilita de acest Presedinte.A facut-o de prea mult timp si nu mai suport. Votul spune ca trebuie sa plece.De ce nu o face? Trebuie sa iesim si in strada?

Musafir

#181

2012-07-30 20:01

Pentru ca sunt unul dintre ce 7,4 milioane de cetateni participanti la lovitura de stat

Musafir

#182

2012-07-30 20:01

Fac apel la toti cei care ne-am facut datoria de cetateni ai acestei tari, sa nu ne lasam intimidati de amenintarile lui Basescu Traian si sa luptam in continuare pt arestarea lui. Sunteti de acord sa ne adunam cu totii la miting anti Basescu ?

Musafir

#183

2012-07-30 20:11

Chiar daca-s tanara, am avut drept de vot si am ales DEMITEREA. De ce nu-mi este respectata optiunea, atat timp cat am fost sa-mi exercit dreptul constitutional, cat consider ca trebuie sa traiesc liber si democratic in tara mea ? De ce presedintele suspendat ( pe care in nici un caz nu-l RECUNOSC presedintele meu - DE ALTFEL UN OM MEDIOCRU, BETIV, CARE NU STIE DECAT SA AMENINTE , sa hahaie prosteste si sa faca glume proaste ) in anul 2007 , motiveaza ca votul a 1/2 +1 din numarul celor inscrisi pe listele electorale ( care numar in anul asta nu mai e corect )ESTE IN INTERESUL ANUMITOR PARTIDE POLITICE si propune ca acest lucru sa fie valabil cand votul este OBLGATORIU. De ce sa am respect pentru un astfel de om, nicidecum presedinte de tara, atat timp cat el nu ma respecta, respectandu-mi in primul rand optiunea ?
Pentru acest lucru, nu-mi doresc decat sa-l vad jos, cat mai jos, implorand mila celor pe care-i jigneste, de multe ori numai prin prezenta . si inca ceva : toti postasii basisti, de pe toate forurile, televiziunile live, facebook,s.a.m.d., cred ca toti au picat BAC-ul. Niste agramati,vai steaua lor, care nu au nici un gram de raspundere( multi si-au facut diverse adrese , cu nume ireale, de tot rasul, care posteaza tot felul de injurii,porcarii, atat cat ii duce mintea )dar care sunt pusi de altcineva ,EX. EBA( agramata si ea fiind )sau pur si simplu, atat stiu si atat pot !
Atat timp, cat ceilalti au fost instigati la boicot, prin neprezenta, mi se pare a fi corect ca VOTUL MEU SA CONTEZE ! La fel, multi semanandu-mi mie .Curtea Constitutionala ar trebi sa fie in favoarea noastra, tinand cont ca am fost chemati la vot (  de alltfel un gest democratic ) si nu am fost fortati sa stam acasa amenintati de PARTID, PRIMAR sau chiar de Presedintele Suspendat . Rusine lor si.... nici un pic de respect. Vreau sa plece Basescu, pentru ca cei aproape opt mil si jumatate de votanti, reprezinta mult mai mult decat ceilalti basisti.

Curtea Constitutionala ar trebui sa hotareasca cu mare, foarte mare raspundere daca da un vot de incredere PDL-ului sau celor care, in mod democratic au votat. Sper ca Bunul Dumnezeu sa le lumineze mintile, sa ia decizia corecta si sa nu tina cont de amenintarile, intimidarile Presedintelui suspendat. E un necioplit, un om paranoic, un om de NIMIC !

Asteptam cu mare interes si cu inima deschisa , hotararea Curtii Constitutionale.

 

 


Musafir

#184

2012-07-30 20:12

nu stiu cum e pentru ceilalti, insa opentru mine Base este un cosmar

Musafir

#185

2012-07-30 20:14

Doresc demisia lui Traian Basescu. Nu este o persoana demna sa fie presedinte. Este un mahalagiu si nu a facut si nici nu va face vreodata bine acestei tari.

Musafir

#186

2012-07-30 20:15

Sa plece mincinosul si lasul.Avem nevoie de un presedinte cinstit si demn.Multumesc

Musafir

#187

2012-07-30 20:20

un vot=un om invalidat ,deci un vot = 0

Musafir

#188

2012-07-30 20:35

Orice presedinte care a iritat poporul pana la culme, la un moment dat a sfarsit subit! Eu iti doresc viata lunga, Dzeu sa te lumineze atat de tare, incat sa simti tot ce au simtit romanii la o lalta atunci cand i-ai ignorat si batjocorit !

Musafir

#189

2012-07-30 20:36

Trebuie sa-l facem sa tina cont de noi si de regula bunului simt

Musafir

#190

2012-07-30 20:39

Si de cine vreti sa fiti condusi turma de oi ce sunteti? Va plangeti ca basescu v-a taiat salariile si pensiile si multe alte aberatii pe care le sustineti! Dar nu reusiti sa intelegeti ca PSD-ul din actuala organiztie USL v-a lasat fara locuri de munca, prin "privatizarea", adica vinzarea si falimentarea industriilor din romania pe bani putini si doar pt interesele lor proprii si personale! Explicativa cum de Adrian Nastase are atatea propietati, a muncit cu singuranta pe branci asa cum face fiecare dintre voi... Dar acum apare intrebarea esentiala!!!!! Voi de ce nu aveti si el are????? USL-ul o sa ne vanda pe toti cu nu prea mai au ce vinde in momentul de fata. Basescu nu e deloc mai bun decat restul, dar macar cu el exista o stabilitate iar UE avea incredere in "zombi". Daca aveti credite in euro si va intrebati de ca v-a crescut rata, multumitii lui Ponta si Antonescu. Dupa ce s-a ieftinit carburantul, acum a crescut din nou, tot lor trebuie sa le multumiti. Iar in urmatoare perioada sa va asteptati la mai multe scumpiri ale traiului si bine inteles tot lor tre sa le multumiti! Mai lasati draq antenele pt informare si deschideti ochii sau mai bine incepeti sa ganditi cu capul nu cu fundul!

Musafir

#191

2012-07-30 20:43

nu putem accepta ca votul nostru sa fie anulat de cei care nu s-au prezentat la vot din nepasare sau de lene

Musafir

#192

2012-07-30 20:44

romanii au votat pentru demisie....cei care nu au votat sint doar locuitori ai Romaniei si nu au dreptul sa anuleze vointa noastra a celor multi

Musafir

#193

2012-07-30 20:49

BA-SECU SI CU TRADATORII LUI SA SE DUCA DRACULUI . DAR NICI PE BOZGORI SA NUI UITAM CA AU FACUT JOCURILE ACESTUI INAPT SCARNAV . TREBUIE SA IESIM CA IN 1989 21 DEC SI SA-L OBLIGAM ORI SA FUGA ORI SA-L BAGAM LA PUSCARIE PT SUBMINAREA-ECONOMIEI SI GENOCID INPOTRIVA POPORULUI . !!

Musafir

#194

2012-07-30 21:00

vreau o tara ca afara /fara oameni de ocara.

Musafir

#195

2012-07-30 21:01

la puscarie cu el

Musafir

#196

2012-07-30 21:10

daca ar avea o urma de bun simt, si-ar prezenta DEMISIA...

Musafir

#197

2012-07-30 21:10

jos basescu!!!!!

Musafir

#198

2012-07-30 21:11

Fiti puternici si nu va lasati pacaliti!

Musafir

#199

2012-07-30 21:13

Toti vorbiti de Curtea Constitutionala, dar cu totii sunteti amnezici si uitati ca USL a schimbat avocatul poporului pt a le facilita deciziile si ca aproape a redus la tacere Curtea Constitutionala!!!!! Basescu e presedintele pe care l-ati ales de doua mandate.
@#183 dragalaso, ai mare dreptate, esti tanara si mai ai un pic de invatat in viata. Prima lectie este sa te informezi, iar daca ai fi facut asta ai fi observat cu usurinta ca acei basisti pe care tu i-ai numit analfabeti, betivi si celelalte atribute, exista si in randurile USL-istilor. A doua lectie, dupa ce te-ai informat nu generaliza. E ca si cum eu as afirma ca toti barbatii sunt betivi si toate femeile sunt curve P.S. Ia aminte la ce a scris #190, asa mai afli si tu lucruri noi de pe vremea cand te jucai cu papusile si habar nu aveai ce e aia politica!

Musafir

#200

2012-07-30 21:13

doresc ca votul meu sa aibe o insemnatate, iar votul nostru , al tuturor celor care am fost la vot sa fie validat. nu este corect, ca, cei care nu s-au pronuntat stand la locurile lor,sa poata fi luat in seama, deoarece NU AU AVUT NICI O OPINIE POLITICA.