Cetăţean INVALIDAT - am votat, deci aştept demisia lui T.Băsescu!


Musafir

#101

2012-07-30 17:20

Intr-un interviu Basescu spunea ca scoala romaneasca scoate tampiti. Dupa acest referendum inclin sa cred ca avea dreptate. Suntem o tara de tampiti si asta-l satisface pe deplin.
S-a dovedit de-alungul istoriei ca cei cu intelectul cultivat nu pot fi dominati si manipulati, de aceea nu avem nevoie sa finantam invatamantul.
Dumnezeule in ce tara traim?

Musafir

#102

2012-07-30 17:25

...nu merita sa scriu nimic...

Musafir

#103

2012-07-30 17:28

Trebuie sa faceti calculul: daca populatia trarii este de 18 milioane de locuitori, si 9 milioane trebuie sa fie prezenti la vot, atunci, citi copii sub 18 ani sunt in tara asta ?, sunt multi cetateni care au plecat in afara tarii si, din cauza rezidentei care se primeste dupa cel putin un an de zile, nu au avut cum sa voteze,unii nu au avut 300-500 franci sau euro ca sa vina in tara sa voteze, mama mea si nu numai, a decedat in 2011, deci este trecuta in tabelele de vot ca persoana votanta si aceste persoane nu mai traiesc fizic,dar listele sunt incarcate ca numar de persoane si nu se poate ajunge la numarul de 9 milioane de votanti din 2002. Cu ajutorul Ministerului invatamintului,calculati citi elevi sunt sub 18 ani, cu ajutorul Pompelor funebre cereti statistica cu cei decedati , mentionez ca este vorba de maxim 31 martie 2012 si o sa ajungeti la maxim 7 milioane de persoane cu drept de vot pe teritoriul tarii, ce se aduna din afara tarii, nici nu se pune problema ca acestia sa fie trecuti in listele de vot teritoriale Romane,fiind angajati in alta tara, ei, daca vor, pot vota, daca nu, nu, ca acolo sunt liste separate care nu sunt si nu au voie sa fie incluse in listele teritoriale ale Romaniei, decit, la finalul numaratorii sau a procentajului ca votanti. Daca faceti calculul, sigur avem unica ocazie de a anula, contesta decizia CCR, care, din punctul meu de vedere este nula si ilegala.ORGANELE JUDICIARE ALE STATULUI, POT SA ANULEZE FARA NICIO PROBLEMA ACESTE ANOMALII.Cum este posibil ca un individ, nu conteaza cum se numeste, sa fie invalidat la doua scrutinuri cu peste 51% votat si sa ocupe functia suprema in stat, ma refer la realegerea anterioara si la actuala. Multi oameni si-au anulat abonamentul tv ca nu mai poate sa-l vada sau sa il auda vorbind, psihoza critica, privind speranta perspectivei de viata s-a spulberat si o sa vedem acte de suicid foarte dese si nu numai. ATENTIE MARE, TREBUIE REZOLVATA CIT MAI URGENT SITUATIA !!! Mult succes !

Musafir

#104

2012-07-30 17:33

astept demisia
miha

#105

2012-07-30 17:45

Voi sunteti poporul roman? Adica 7 milioane si ceva ? Si restul unde sunt fratilor?

Musafir

#106

2012-07-30 17:48

Trebuie ca toti sa vrem demisia, nu numai voi..asa ca la revedere. Astia au furat cel ptin 15% la vot, asa ca nici macar 7 milioane nu sunteti. Plagiatorul si mincinosul de ponta sa-si vada de treaba, are destula, in afara de certuri cu basescu. iar antonescu sa se retraga din politica cum a promis.

Musafir

#107 Demisia comunistilor si a plagiatorilor

2012-07-30 17:48

Sa plecati voi javre comuniste fiindca nu stiti altceva decat sa furati si sa modificati constitutia dupa bunul plac.
La puscarie cu Iliescu, Voiculescu, Patriciu si chiar si cu Udrea, Videanu & CO!!! Si inca ceva: cum ramane cu validarea referendumului pt parlament unicameral? Dar de fapt, voi sunteti obisnuiti sa faceti numai dupa stilul Stalin.....la puscarie cu voi


Musafir

#108 Re:

2012-07-30 17:49

#100: -  

 cine te-a tradat? nu stii ce vorbesti?


Musafir

#109 Re: Demisia comunistilor si a plagiatorilor

2012-07-30 17:51

#107: - Demisia comunistilor si a plagiatorilor 

 asa e! aveti perfecta dreptate! Sa scapam de comunistii astia mincinosi!!

Indignat

#110 Au furat si onoarea mortilor

2012-07-30 17:51

"Domnul" Basescu si "coloneii" lui ne-au furat voturile.
Trebuie sa plece,!
TREBUIE!!!!
Eu m-am saturat

Musafir

#111 Re: Au furat si onoarea mortilor

2012-07-30 17:52

#110: Indignat - Au furat si onoarea mortilor 

 nu ti-e rusine? basescu a furat? dar comunistii astia nu?

Indignat

#112 Re: Re: Au furat si onoarea mortilor

2012-07-30 17:54

#111: - Re: Au furat si onoarea mortilor

Toti au furat, doar ca astia ultimii au furat pana nu a mai ramas nimic.

TIE NU TI-E RUSINE?


Musafir

#113 Re: Au furat si onoarea mortilor

2012-07-30 17:54

#110: Indignat - Au furat si onoarea mortilor 

 Te oi fi saturat tu, dar mai satul sunt de comunisti - adica de aia care ne au condus de la revolutie pana la Epoca lui Basescu - adica aia care au vandut tara.....


Musafir

#114 Re: Re: Re: Au furat si onoarea mortilor

2012-07-30 17:57

#112: Indignat - Re: Re: Au furat si onoarea mortilor 

 nu are de ce sa-mi fie rusine. nu am participat la referendum, nu am vrut sa castige cei 2, plagiatorul si repetentul. deci la revedere!! sa nu mai auzim de comunisti, iar voiculescu sa ajunga unde trebuie, antena 3 sa dispara, ca aia nu e televiziune!!!

Indignat
Musafir

#115 Re: Re: Au furat si onoarea mortilor

2012-07-30 18:00

#113: - Re: Au furat si onoarea mortilor

Sa inteleg ca pe tine te-au cumparat "strainii" odata cu "tara vanduta"

De aia nu ai opinie, te uiti inapoi cu aproape un deceniu in loc sa vezi ieri sau inainte?

Daca asta e tara in care iti place sa traiesti, condusa de ura, scandal si interes meschin, te felicit pentru ca asta ai primit.

Eu doresc altceva pentru mine si familia mea.

Si schimbarea incepe cu demiterea "capului"

Am votat pentru demiterea lui Traian Basescu, nu pentru un partid sau pentru altcineva.

Asa incepe schimbarea

Tu priveste inapoi si plangi dupa "Tara vanduta"

Mult succes, sau "succesuri" iti doresc


Musafir

#116

2012-07-30 18:01

votat " DA " RUSU ADRIAN-FLORIN
votat " DA" rusu bogdan-florin

Musafir

#117

2012-07-30 18:09

Peste 7 milioane de romani au votat clar pentru demiterea lui basescu. Cu peste 2 milioane mai mult decat cei care l-au votat in 2009. Pentru toate tertipurile si actiunile neconstitutionale pe care le-a regizat si organizat, culminand cu boicotul la referendum in conditiile unui cvorum solicitat de CCR, acest individ trebuie sa raspunda politic, administrativ si penal. Romanii care nu-l mai vreau trebuie sa fie uniti si sa nu cedeze indiferent cu ce amenintari si la ce represalii doreste sa ne supuna. Am scapat de Ceausescu trebuie sa-l biruim si pe el!

Musafir

#118

2012-07-30 18:10

Romania nu este a lui Traian Basescu,si nici a altor tari care se infiltreaza in treburile tarii noastre.......istoria va dovedi..

Musafir

#119

2012-07-30 18:21

Trimiteți-vă părerile referitoare la validarea referendumului prin email către ccr@ccr.ro!

Musafir

#120

2012-07-30 18:24

Un memoriu catre Curtea Constitutionala sa trimitem. Semnat de cat mai multe persoane. C.C. are obligatia sa lamureasca chestiunea numarului de alegatori si sa ceara Institutului National de Statistica sa furnizeze cifra exacta a numarului de persoane ce au depasit varsta de 18 ani , conform Recensamantului care a avut loc anul trecut. Sa solicitam CC sa nu emita nici un fel de Hotarare in privinta Referendumului pana cand nu exista rezultatul Recensamantului , furnizat de catre Institutului National de Statistica .CC nu are dreptul sa ia hotarari in baza unor aproximari si a unor cifre neaduse la zi, atat timp cat exista Recensamantul si a trecut suficient timp pt ca rezultatele acestuia sa fi fost date publicitatii.
Adrian Comanita

Musafir

#121

2012-07-30 18:28

ACEST OM DE NIMIC NUMAI ARE CE CAUTA AICI, TOCMAI DANSUL VB.DE FAIR-PLAY,CAND DANSUL NU STIE CE ESTE FAIR-WORK!
A TAIAT SALARIILE,PENSIILE,ALOCATIILE COPIILOR, A MARIT TAXE?!
CE MAI VREA ACUM SA PUNA TAXA PE OXIGEN SI PE FUMAT!
IIESI AFARA JAVRA ORDINARA!!! ROMANI DATI DOVADA DE UNIRE !

Musafir

#122

2012-07-30 18:28

nu conteaza cine voteaza, conteaza cine numara voturile

Musafir

#123

2012-07-30 18:38

Vreau demisia lui T.Basescu!

Musafir

#124

2012-07-30 18:40

basescu pleaca!!!!!!!!!!!!

Musafir

#125

2012-07-30 18:40

jos basescu !