IL SPRIJINIM SI II MULTUMIM LUI TRAIAN BASESCU

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția IL SPRIJINIM SI II MULTUMIM LUI TRAIAN BASESCU


Musafir

#76

2012-06-29 20:32

Presedintele Traian Basescu a facut si greseli dar prestanta sa ca si conducator de tara,ca politician il recomanda in a-si duce mandatul la bun sfarsit.Asa vad eu situatia.

Musafir

#77

2012-06-29 21:00

Domnule presedinte, daca dumneavoastra vreti sa respectati Constitutia, TREBUIE sa fiti categoric cu cei care o incalca flagrant, asa cum a facut cetateanul Victor-Viorel Ponta.
Va rog sa luati masuri pentru a-l actiona in judecata pentru infractiunea penala pe care el a comis-o deliberat.

Musafir

#78

2012-06-29 21:34

INTREBARE
Cei fara adresa mail cum pot semna aceasta petitie sau altele
Cu sima si respect Astept raspuns la tel.0741625800 sau
la adresa deduneculai@yahoo.com
. VA MULTUMESC

Musafir

#79

2012-06-29 22:42

Prezenţa Preşedintelui la Cotroceni şi activitatea sa îmi redau demnitatea şi speranţa.
Rezistaţi, Domnule Preşedinte,nu ştiu câţi suntem, dar cred că merităm efortul Dvs.

Musafir

#80

2012-06-29 23:39

fiind liberal vă reamintesc că alianța D A urma să se finalizeze prin creerea unui partid puternic de dreapta,
tradarea lui tăriceanu,și compania s-a materializat prin excluderea partidului democrat de la guvernare și suspendarea președintelui.
apreciez că problema principală o reprezintă întergirea româniei și apărarea minoritățilorromâne din albania, grecia ,macedonia, serbia ,transnistria și nu în ultimul rînd din ucraina.
dacă președinții iliescu și constantinescu au trădat interesele țării,fără consultarea poporului român,actualul președinte s-a pronunțat ferm în sprijinul românilor din țările susmenționate.
eu sunt basarabean și nu pot să nu vibrez atunci când sunt apărate interesele românilor de pretutundeni.
prin unitate și curaj,alături de președite putem realiza obiectivele națiunii române.

Musafir

#81

2012-06-30 00:26

va multumesc ptr efortul sustinut in tot asest mandat. cu stima.

Musafir

#82

2012-06-30 03:09

Sunt si raman alaturi de Presedintele Basescu, deoarece cu toate micile derapaje care le-a avut in comportament,a luptat pentru tara aceasta si a facut totul desi a luptat singur, ca la sfarsitul mandatelor, sa vedem "tepele" in Piata Victoriei ".Rezultatele incep sa se vada, caci a redat increderea si libertatea Justitiei si a Presei

Musafir

#83

2012-06-30 08:01

trebuie sa ne apere cineva democratia care acum derapeaza rau de tot

Musafir

#84

2012-06-30 08:05

INSTITUTIA PREZIDENTIALA NU POATE FI ANULATA ,DINTR-UN CAPRICIU .UN PRESEDINTE JUCATOR CARE SE IMPLICA IN BUNA FUNCTIONARE A STATULUI DE DREPT TREBUIE SPRIJINIT SI SUSTINUT .RUSINE USL CARE SE CREDE MAI PRESUS DE LEGE!

Musafir

#85

2012-06-30 08:29

sa ne ajute Dumnezeu sa ne vedem visul cu ochii,sa scapam de ultimele LICHELE ale BASTIONULUI COMUNIST.Inca odata Domnule Presesedinte Traian Basescu multzumim ce atzi facut pana in prezent pentru Romania,numai un dobitoc nu realizeaza,sau nu vrea sa realizeze aportul dvs.pentru prosperitatea intregii natziuni romane.
Sa ne traitzi multzi ani fericitzi cu sanatate!

Musafir

#86

2012-06-30 08:43

Cel mai bun si puternic politician pe care l-a avut Romania in ultimii 22 de ani.

Musafir

#87

2012-06-30 10:56

Bravo Base!

Musafir

#88

2012-06-30 11:06

rusinos ce se intampla in tara sper insa ca vor
exista presiuni din partea UE si ponta va demisiona

Musafir

#89

2012-06-30 11:34

este normal sa avem pareri diferite ar fi ilogic sa gindim toti la fel insa un om politica si oamenii in general trebuie judecati si dupa faptele actiunile lor nu numai dupa vorbe. In ultimii ani Romania a iesit din sistemul feudal corup a lui adrian nastase si in prezent institutiile statului au inceput sa functioneze iar justitia nu mai este o marioneta politica. Presedintele Traian Basescu este cel care a sustinut reformele istorice benefice tarii si lupta contra coruptiei actiuni care i-au facut pe toti coruptii si securistii sa se uneasca sub sigla USL -nastase,frunzaverde,banias,antonescu,voicu,hrebenciuc ,felix etc. Toti acesti corupti si securisti l-au promovat intii pe penibilul mircea geoana iar acum pe plagiatorul viorel ponta cunoscut si ca domnul Goe. In Romania anului 2012 nu este posibil ca un Premier sa nu respecte Constitutia si o hotarire a CC! Indiferent de opiniile noastre politice sau lipsa lor noi toti trebuie sa luptam pentru democratie si statul de drept motiv pentru care eu desi apolitic il sustin pe Presedintele Traian Basescu!

Musafir

#90

2012-06-30 11:44

Generatie tanara,alaturati-va presedintelui si fortelor de dreapta.Fara voi, nimic nu se poate.Duceti la bun sfarsit ce am inceput noi(pe bune) in piata Universitatii.Sa nu-i lasam sa-l suspende pe presedinte.Pana la terminarea mandatului mai are timp sa salveze ceva pentru democratie,pentru noi.

Musafir

#91

2012-06-30 12:04

cei care nu au crezut in ideile lui o vor simtipe pielea lor.mai rau va fi ca si noi ceilanti vom suferi.

Musafir

#92

2012-06-30 12:18

Am calatorit o jumatate de zi,pina la Consulatul din Bonn,pentru a vota pe D-l Presedinte.Pacat ca nu mai candideaza la aceasta functie,dar,poate,cindva ,cind o sa-i treaca greata ,va sustine ,cu simmtul lui politic inascut un nou Presedinte ,cinstit ,loial Romaniei si poporului roman.Dumnezeu sa va dea sanatate si puterea de a rezista atcurilor furibunde ale mafiei USL.Suntem,totusi multi ,Dle Presedinte.

Musafir

#93

2012-06-30 12:33

Am incredere in presedintele ROMANIEI pe care l-am votat, deci ma reprezinta.
un cetatean

#94 de bine

2012-06-30 15:16

Nu suportati decat mesajele pro? Asta e democratia pe care o clamati?

Musafir

#95

2012-06-30 16:02

V-am apreciat,va apreciez,sint cu sufletul alaturi de dumneavoastra,v-am sustinut in toate masurile luate,pentru binele Romaniei si implicit al nostru,si va voi sustine pina la capat.Va doresc multa putere,intelepciune(asa cum a-ti demonstrat)si curaj sa luptati pentru indepartarea acestui nazist, care numai binele romanilor nu-l doreste.Dumnezeu sa va ocroteasca si sa va ajute!Doamne,ajuta pe romani!

Musafir

#96

2012-06-30 16:02

Nimic fara Dumnezeu!

Musafir

#97

2012-06-30 19:48

Sa-mi suga pula toti comunistii, plagiatorii, incultii, turnatorii si securistii inca in viata!

Musafir

#98

2012-06-30 21:20

Pacat ca nu-l mai putem alege pentru inca un mandat.:(

Musafir

#99

2012-06-30 22:58

Traian Basescu-presedintele Romaniei pe viata!
El nu a incalcat niciodata Constitutia.El e cel mai anticomunist dintre anticomunistii neamului.El nici macar nu are dosar la Securitate.El a reformat anul trecut piata muncii din Romania,acordand salariatilor drepturi la care n-au visat vreodata.El a sustinut cauza pensionarilor carora li s-a retinut abuziv CASS-ul...
El sa fie presedintele meu.
Si sa fie pe vecie.
Manca-l-ar tata...pe EL!

Musafir

#100

2012-07-01 08:37

SOCIETATEA CIVILA TREBUIE SA SE ORGANIZEZE, SA TREACA LA DEMONSTRATII LEGALE, PASNICE IN STRADA PENTRU SUSTINEREA PRESEDINTELUI,PENTRU DEMITEREA LUI PONTA.Daca se va reusi caderea guvernului, PDL TREBUIE SA VINA CU PROPUNEREA DE PREMIER CARE SA CONSTRUIEASCA NOI ALIAINTE, RATIFICATE CU SEMNATURI, CU ACTE, PENTRU A TRECE LA GUVERNARE!ACEASTA VA DEVENI GARANTIA UNOR ALEGERI CORECTE ! TREBUIE SA SE DEA O ORDONANTA DE URGENTA PRIN CARE SA SE STOPEZE ORICE MIGRATIE POLITICA, IN ACEASTA PERIOADA SA FIE ACCEPTATE DOAR ALIANTELE INTRE PARTIDE PENTRU A SE CREEA O NOUA MAJORITATE IN PARLAMENT SI CARE A EXISTAT, DISTRUSA DE TRADATORI DAR SI DE CONSTRUCTIA ALTOR ALIANTE CONJUCTURALE BAZATE PE INTERESE MESCHINE !SA SE INFORMEZE FORURILE INTERNATIONALE POLITICE SI ACADEMICE DESPRE DERAPAJUL SRE TOTRALITARISM SPRE CARE NE INDREAPTA USL!NU CREDEAM CA VOI TRAI ASTFEL DE CLIPE!CEI CARE DISPUN DE BANI IN PDL SI IN ALTE PARTIDE DEMOCRATICE DE DREAPTA TREBUIE SA SUSTINA O OFENSIVA INTELEAPTA PRIN MASS MEDIA IN INTERIORUL TARII SI IN AFARA EI  PENTRU CA ALTFEL, CENUSIUL PIELII DE MAGAR VA CUPRINDE TOATA ROMANIA.POVESTILE CA ESTE TARZIU,CA SE DA PESTE GRANITE SEMNALUL INSTABILITATII, SUNT GOGORITE! STABILITATE=FERMITATE SI UNITATE IN ACTIUNI MENITE SA SALVEZE ROMANIA DIN MOCIRLA IN CARE DEJA A INTRAT! TULCEA- VIOREL COCA