IL SPRIJINIM SI II MULTUMIM LUI TRAIAN BASESCU

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția IL SPRIJINIM SI II MULTUMIM LUI TRAIAN BASESCU


Musafir

#101

2012-07-01 10:05

Multumesc domnului Basescu pentru felul lui de a fi si pentru modul cum a reprezentat ROMANIA.El este spaima hotilor si excrocilor din aceasta tara si sunt convins ca va reusi, daca va fi ajutat de catre noi cei din popor pentu ca in lumea politica se regasesc majoritatea celor pomeniti mai sus.Din pacate sunt foarte multi impotriva lui,dar acestia, daca nu sunt hoti sunt neinformati,manipulati,platiti sau infuentati de televiziunile lui Felix si alui Vantu.DOMNULE BASESCU,FITI TARE !Sunt convins ca la un evetual referendum pentru suspendare poporul stie ce are de facut.

Musafir

#102

2012-07-01 15:48

Alaturi de Dl.Presedinte mai sunt: Nina Vasiliu,Aurel Vasiliu,Ioan Oana, Stefania Oana, Costin Ghitulescu,Valentin Oana,Iulia Oana si multi altii.

Acest articol a fost șters de către autorul petiției (Arata detaliile)

2012-07-01 16:04



Musafir

#104

2012-07-01 16:10

Domnule Presedinte Traian Basescu, va felicit pentru activitatea dvs, in decursul mandatelor de presedinte al Romaniei. Sunt alaturi de actiunile dvs si vreau sa stiti ca NU SUNTETI SINGUR! Va sustin in tot ceea ce faceti, intrucat ati demonstrat pana acum ca vreti binele acestei tari. Fiti puternic, ca si pana acum si nu va lasati doborat de dusmanii democratiei tarii noastre! RESPECT, dle Presedinte!

Musafir

#105

2012-07-01 16:33

Traian Basescu este singurul politician care se lupta cu coruptia si coruptii,deaceea am mare incredere in el.

Musafir

#106

2012-07-01 16:57

Domnule Preöedinte,
Vă rog să folosiţi toate mijloacele legale pentru a opri USL-ul să distrugă credibilitatea Romaniei. Ştiu că nu aţi avut alternativă la numirea lui Ponta dar, cu un astfel de ministru Romania este în real pericol. Vă doresc succes!

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2012-07-01 17:34



Musafir

#108

2012-07-01 17:39

il sustin pe presedinte cu toata familia mea,a ramas singur sa se lupte cu ciuma rosie treziti-va romani,nu este bine sa nu fie opozitie,fortele de dreapta hai sa iesim in strada

Musafir

#109

2012-07-01 17:43

il sustin pe presedinte,a ramas singur sa se lupte cu Ponta procurorul ,antene si agarici,sa va dea dumnezeu putere si sanatate multa

Musafir

#110

2012-07-01 17:43

felicitari Dl. PRESEDINTE BASESCU si va multumim .

Musafir

#111

2012-07-01 18:58

Sustin aceasta petitie pentru ca doresc sa traiesc intr-o tara normala, intr-un stat de drept.

Musafir

#112

2012-07-01 20:57

Daca ar fi fost lasat,ca proiectele sale sa fie implementate,Romania ar fi fost mult mai departe.Pacat de ce se intampla dela acapararea puterii de catre uzurpatorii Ponta si Antonescu.

Musafir

#113

2012-07-01 21:36

nimeni nu are dreptul sa va ceara demisia,pina nu va terminati mandatul.Pentru mine sunteti un luptator,va felicit.

Musafir

#114

2012-07-01 21:52

nu va lasati invins de sistem , atata tim cit dv. ati fost ales de catre votul a 5mil. de romani ,iar cei de la usl se aleg intre ei dupa interesele lor personale si de grup.

Musafir

#115

2012-07-01 23:26

Sunt coplesit de mizeriile aruncate de fel de fel de doctori in ale comunismului la adresa multor persoane si institutii.Am un venit mic dar am sustinut reformele in aceasta criza prelungita spre deosebire de alte persoane cantonate in orizonturi mici si avide de pomeni sau alt fel de beneficii.Acest segment de populatie SPER ca vor avea intelepciune si revelatie a adevarului in asa fel incat la alegerile parlamentare sa voteze numai si numai in cunostinta de ce se intampla cu noi astazi dar si in urmatorii 4 ani.Cine nu recunoaste eforturile si uzura celor care au fost implicati prin decizii dureroase si total nepopulare ptr. contracararea efectelor crizei sunt nerealisti,partinitori,naivi, dar si beneficiari de avantaje.Desigur de toate orientarile.Imi pare rau dar nu pot sa nu remarc segmentul f numeros a ,,nevertebratilor'' sau ,,pleaca ai nostri vin ai nostri''.Nu am fost totdeauna un sustinator fanatic a lui Basescu, dar voi sustine toate masurile necesare intreprinse in favoarea Romaniei si bunastarii spirituale si materiale a cetateanului.Despre tot felul de apucaturi impotriva normalitatii , demonetizarii institutiilor ,atingere prestigiului Romaniei tr. sa luam atitudine indiferent cine suntem,de unde venim sau cum ne chiama.Asa vad eu lucrurile.

Musafir

#116

2012-07-02 00:32

Va multumesc in numele meu si al familiei mele pentru tot ce ati facut pentru Romania!
Aveti toata intelegerea, incredere si sustinerea noastra!

Musafir

#117

2012-07-02 00:34

Multumesc initiatorilor acestui demers.

Musafir

#118

2012-07-02 00:52

Daca esti onest ,cu dragaste pentru adevar si pentru semenii tai ,vei fi cu dl .presedinte. Suntem multi si-l vom apara.

Musafir

#119

2012-07-02 01:03

Istoria va dovedi ca este cel mai bun politician al vremurilor noastre tulburi.

Musafir

#120

2012-07-02 01:07

AZI ESTE MULT MAI CLAR,PONTA SI USL SI-AU PROPUS SUSPENDAREA PRESEDINTELUI! MAI MULT INLOCUIREA SEFULUI DE LA DNA SI A PROCURORULUI GENERAL!VOR MERGE SI MAI DEPARTE, CU SIGUR... DACA PDL SI ALTE PARTIDE DE DREAPTA,SOCIETATEA CIVILA ,INTELECTUALII NU ISI VOR UNI FORTELE SI NU VOR REACTIONA, NU VOR TRAGE UN SEMNAL DE ALARMA CARE SA ADUCA OAMENI IN STRADA CARE SA PROTESTEZE IMPOTRIVA DERAPAJULUI DE LA UN CLIMAT DEMOCRATIC IN ROMANIA, DACA NU SE VA REUSI SA FIE SENSIBILIZATA LUMEA POLITICA DE LA UE SI DIN USA, VOM ASISTA LA INMORMANTAREA DEMOCRATIEI IN ROMANIA! DIN PACATE, MASA DE MANEVRA A USL ESTE MARE, IAR ANTENELE LUI VOICULESCU ZILNIC, DROGHEAZA CU MINCIUNA O POPULATIE SARACITA, ADUSA IN PRAGUL DISPERARII, NEINTERESATA DE CLIMATUL DEMOCRATIC.DOAR O MINUNE,ALTFEL...VUICA- TULCEA


Musafir

#121

2012-07-02 01:56

JOS CU HOTI!!!

Musafir

#122

2012-07-02 04:50

sper ca aceasta petitie sa-si atinga scopul!!!

Musafir

#123 Re:

2012-07-02 08:54

#101: -

bravo  MANOLE


Musafir

#124

2012-07-02 09:12

sunt alaturi de presedintele tarii!!!

Musafir

#125

2012-07-02 09:15

Santeti singurul care mai puteti salva Romania domnule PRESEDINTE BASESCU de o restauratie neocomunista ascunsa sub masca USL,poate la fel de tragica pentru viitorul nostru ca si cea instaurata de sovietici dupa 1945. Vladimir Vetrici medic pensionar.