dreptate-in-sincai-mm

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția dreptate-in-sincai-mm


Musafir

#51

2015-11-18 19:50

Mi-e sila....ma gandesc ca urmeaza sa medieze , cat de curand , revolta prescolarilor si a scolarilor mici ...imi amintesc cum sute de copii au asteptat zeci de minute sa apara dnul primar si sa ofere PERSONAL cadourile de Craciun sau de inceput de an....cum li s-a spus sa strige ,, Catalin, Catalin! " deoarece ,, asa ii place" ...

Musafir

#52

2015-11-18 20:25

Pentru ca nu asta e treaba unui primar!!!

Musafir

#53

2015-11-18 20:42

Cred ca PRIMARUL- ca si ales al comunitatii ar trebui sa sprijine scoala, cadrele didactice, directorii in a-si putea desfasura activitatea in conditii optime ...spatii intretinute, dotare etc. Sa-i lase pe dascali sa-si faca datoria, sa se ocupe de educatia copiilor ....sa-si vada de primarie, de angajatii acesteia...Are cine sa se ocupe de dascali, de performantele acestora, ale elevilor.E justificata revolta cadrelor didactice, mai ales ca d-nul primar cam loveste in dascali, critica scoala,le face observatii cadrelor didactice, directorilor,inspectorilor...in fata elevilor, parintilor, altor categorii profesionale...Se pare ca astfel de modele a avut domnia sa...mai ales ca ...de regula comportamentele se multiplica !!!

Musafir

#54

2015-11-18 21:45

Deoarece abuzurile in servici,totalitarismul,castiga teren tot mai mult in unitatile de invatamant si nu numai si este cazul sa luam atitudine!
victor toma

#55 remember

2015-11-18 22:23

Vreau sa va readuc aminte ca in 1988 nepotul primsecretarului Jud Maramures a fost exmatriculat din Sincai pentru conduita necorespunzatoare, a fost obraznic cu administratorul liceului, cereti lamuri domnului profesor Muresan. Asta era nivelul Sincai-ului atunci. Multumesc.


Musafir

#56

2015-11-19 04:16

Am fost eleva a colegiului gheorghe sincai si stiu ce inseamna acea institutie si ce valori promoveaza. Este inacceptabila atitudinea primarului fata de un regulament intern al colegiului si totodata fata de autoritatea colegiului reprezentata de catre dl director Heuberger. Este inacceptabila manipularea elevilor si instigarea la revolta de catre primar.

Musafir

#57

2015-11-19 09:47

Cine isi poate permite atat de multe abuzuri ca si d-l Chereches fara sa pateasca nimic? Oare cine ilmai tine in brate, oare ceva vanatori indirect

Musafir

#58

2015-11-19 16:40

Din sprit civic şi indignare în faţa unor atitudini pe care, din păcate, le "înghţím" de ani de zile făra a reacţiona.

Musafir

#59

2015-11-19 18:26

Respectul comunitatii fata de deascali incepe sa dispara incet, incet...mare pacat!

Musafir

#60

2015-11-19 19:28

Pentru ca elevii sa stie ca merg la scoala sa învete si sa se disciplineze.

Musafir

#61

2015-11-19 19:33

In calitate de fosta eleva atât a liceului cat si a d-lui profesor si in amintirea a ceea ce a fost si ar trebui sa redevina acest liceu.

Musafir

#62

2015-11-19 20:26

Un primar nu are competente in a decide sau a contesta hotariri ale Consiliului Profesoral sau ale Consiliului de Administratie dintr-o scoala.A facut o greseala enorma,are alte atributii care se cer rezolvate.Daca sunt probleme la COLEGIUL,,GHEORGHE SINCAI" atunci I.S.J.Maramures trebuie sa intervina si sa solutioneze.
Cristina

#63 Re:

2015-11-19 20:39

#1: A -  

 Si crezi ca detaliul acesta face diferenta? Magaria ramane facuta, indiferent de gradele de rudenie implicate. Rusine!


Musafir

#64 Re: Re: Re:

2015-11-19 21:08

#23: - Re: Re:  

 :))) sau sa ii angajam pe cei de la Anonymous  

Dovada traficului de influenta e chiar modul in care a abordat primarul problema... 


Musafir

#65

2015-11-20 06:54

Rusine primarului !

Musafir

#66

2015-11-20 07:22

In calitate de absolvent(cu uniforma!) si fost profesor al acestui prestigios colegiu.
Adrian (1993)

#67

2015-11-24 14:04

Elevii si primarul (ca cetatean, poate putin turmentat) au dreptul sa isi exprime dezacordul cu masuri luate de conducerea liceului sub forma de adunari si proteste, aprobate sau nu de consiliul profesorilor.

Daca nu poate sa faca fata la un protest oarecare si se sperie asa de tare de primar inseamna ca Heuberger nu are stofa de director. Sper sa ramana demisionat si sa fie numit un dirrector care poate sa faca fata unor situatii mai coplexe.  

 

 

 

Fost sincainst

#68 Re: pe bune ? Si alalat primar care a fost si ramane un puscarias? Cred ca e o treaba destul de simp

2016-01-25 00:12

#44: -  pe bune ? Si alalat primar care a fost si ramane un puscarias? Cred ca e o treaba destul de simpla, si daca uniformele s-ar face asa cum trebuie, respectiv profesorii ar fi toti de acord si solidari...s-ar impune indiferent de ce cred elevii si cu atat mai mult unul singur (oricine l-ar mai sustine). De ce restul profesorilor nu l-au parat pe director? Poate pentru ca nu vor nici ei neaparat uniforme? Dar elevii, sunt intrebati de ce vor sau nu vor? De ce nu se face un sondaj si printre elevi? Hm...toata lumea il acuza pe primar, intradevar nu e chiar treaba lui sa intervina, insa cred ca e evident ca omul sustine masele in general. Presupun ca si elevii doreau ce dorea nemul primarului. Plus ca legat de faptul ca e primar, pentru prima oara in ultimii 25 de ani ai de ce sa te mandresti ca esti baimarean, nu doar sa vezi cersetorii lui Stoica in strada si mizeria care o fac...A si inca ceva: nimeni nu e perfect, dar cu siguranta Chereches in locul lui Sotoica (ala sa mearga in Oltenia lui)...