NU maririi indemnizatiilor deputatilor!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU maririi indemnizatiilor deputatilor!


Musafir

#151

2015-08-15 09:34

Deputatii vor pensii ca in UE,noi oamenii din Romania avem salarii ca in UE?Nu!Muncim la negru in companiile lor, cu salarii de mizerie.Sa le fie rusine!!!!!!!!













Musafir

#152

2015-08-15 09:34

...fara cuvinte,vremurile pe care le traim!

Musafir

#153

2015-08-15 10:27

pt nesimtirea altora ,cum se poate pt uni si pt alti nu

Musafir

#154

2015-08-15 10:54

Sa nu fie nesimtiti...impresia mea este ca doar pentru bani se bat pe locurile de demnitari. Nu fac de fapt nimic pentru noi, care ii alegem mereu ca prostii,in speranta ca se va schimba ceva in bine si pentru noi...

Musafir

#155

2015-08-15 11:05

lucrez la MaPN si cred ca stiti dau ati vazut deja pe facebook ca,dupa ce n-i s-a marit acea norma de hrana la o luna n-i s-au luat banii inapoi iar acesti oameni de nimic vor mariri de salariu in fiecare am.Cit sa mai induram mizeriile voastre bai nene

Musafir

#156

2015-08-15 12:41

Speram sa putem schimba ceva in tara asta condusa de idioti,corupti si masoni.daca nu,aplicam pedepsele lui Tepes.

Musafir

#157

2015-08-15 14:13

Pentru că am ajuns să muncim doar pentru limita existenței, pentru că tinerii nu mai au nici un viitor în țara noastră, pentru că pensionarii sunt bătaia de joc a politicienilor , care își fac salarii de mii de euro, pentru care nu fac decât să doarmă în fotoliile comode , sfidând un întreg popor, care le-a dat votul sperând la un trai mai bun și mai decent RUȘINE DOMNILOR PARLAMENTARI, RUȘINE DE O MIE DE ORI!

Musafir

#158

2015-08-15 14:23

Am semnat aceasta petitie deoarece nu m-i se pare corect ca parlamentarii din guvern care dorm pe rupte si nu-i intereseaza de acest popor sa aibe 5000€ iar mama mea, care a lucrat in colectiv 30 de ani sa aiba o amarata de pensie de 400 de lei,,,,datorita "minunatilor'' parlamentari avem legii de c***at pentru criminali, violatori si pensionarii de colective iar datorita guvernului de c***at ce il avem, suntem
nevoiti in majoritate cei care suntem in putere si cu facultatati terminate sa mergem sa muncim la straini tratati ca slugi iar copii nostri sa nu aiba viitor,,,,asta am vrut, asta avem! Vai si amar de a noastra tara frumoasa cum o mana de neispraviti, rad amarnic.

Musafir

#159

2015-08-15 15:47

Si eu am un parinte acasa cu o pensie de cacat dupa o viata de munca

Musafir

#160

2015-08-15 16:35

nu sunt deacord cu marirea salariilor a demnitarilor mariti pensiile,salariile ca de nu vom iesi in strada ,acum va fi revolutie in 1989 a fost lovitura de stat

Musafir

#161

2015-08-15 16:38

Am semnat ptr acele persoane care au muncit si au suferit si acum cand ar putea beneficia de un pic de odihna nu au cu sa/si cumpere macar o bucata de paine , ce sa mai zicem de medicamente sau altele.

Musafir

#162

2015-08-15 17:43

Un asemenea salariu in tara noastra e exorbitant de mare si ne miram unde se duc toti banii....acolo....in conturile gunoaielor care dorm...si nu fac nimic sa merite acesti bani...

Musafir

#163

2015-08-15 18:24

Dar cum se poate asa ceva,in tara asta ca vad tot timpul parlamentarii dormind vorbind la telefon s-au chiar facind altceva ce nu e legat nimic de munca lor sa primeasca o groaza de bani salarii iar noi cei de jos,venind vorba ca asa ne considera ei sa primim un salariu s-au o pensie de mizerie.Vor salarii mari,pentru ce ca ne-a vindut si vinde tot ce-i bun si frumos al tarii noastre.In citeva minute am vzut pe internet 25 de camioane mari pline cu lemnele padurilor noastre pentru asa ceva ei vor salarii mari.RUSINE ,RUSINE,RUSINE sa le fie ca nu se intereseaza de-a noastra tara frumoasa ii intereseaza doar venitul lor ,sa aiba conturile si buzunarele pline.Mariti mai oameni buni salariile pensiile si alocatiile la copii si nu va bateti joc de noi.Majoritatea populatiei nu are ce minca iar voi va lafaiti in bunatati.In primul rind sa va ginditi ca este un D-zeu nu va mai bateti joc de noi si tara noastra.Sunt si aici parlamentari ca voi dar nu fac ceea ce faceti voi ,ei au grija de tara lor si de poporul lor.Eu una nu sunt de-acord cu majorarea salariilor lor ca si asa i-au o groaza de bani stind degeaba.

Musafir

#164

2015-08-15 18:51

Nu merita nici salariile actuale, daramite marirea lor, nu au facut si nu fac nimic pentru binele acestei tari

Musafir

#165

2015-08-15 19:52

Vrem egalitate nu hotie

Musafir

#166

2015-08-15 20:52

Nu sunt de acord cu aceste mariri salariale nejustificate pt.parlmentari, guvernnti si presedentie, si-asa nu fac nimic sa ajute tara,poporul. Medicii si personalul din invatamant au prioritate la marirea salriilor.

Musafir

#167

2015-08-15 22:22

Vreau ca aceste jeguri ale societstii adica alesii cei ce ne reprezinta sa nu-si mai bata joc de popor de avutia noastra sa nu ne mai sfideze si sa nu mai fure pentru ca jegosii vor salarii mari dar ei fura fara jena afara cu ei din casa poporului facuta cu sudoarea noastra a celor ce muncim.jegosi si imputiti de parlamentari de ce nu v-ati matit imputitilor salariile odata cu ale oamenilor de rand?scrie prin constituyie ca sunteti privilegiati nenorociti ordinari ce sunteti.

Musafir

#168

2015-08-16 04:24

Pentru ca este inadmisibila aceasta situatie in comparatie cu cele din oricare tara din UE. Astazi caine sa fii si ai avea o atentie mai buna din partea semenilor si a autoritatilor publice.

Musafir

#169

2015-08-16 05:17

Din sila fata de clasa politică.

Musafir

#170

2015-08-16 05:38

e o totala lipsa de egalitate intre angajatii de la stat, si sefii numiti politic la agentiile, asa zise private, si cei din privat, care abia isi pot mentine activitatea, cum sint fabricile de confectii, o discrepanta tot mai mare, intre saraci si bogati, pensii speciale celor care n-au contribuit, armata, demnitari, pe 4 ani iau de 10 ori mai mult decit altii care au muncit 40 de ani, o viata, nesimtire si mitocanie, ..

Musafir

#171

2015-08-16 05:41

o bataie de joc, nesimtire, mitocanie, nedreptate strigatoare la cer,

Musafir

#172

2015-08-16 05:48

In loc sa semnam aceasta petitiesi sa ne lamentam cu diverse pareri,trebuia sa nu acceptam acest capitalism salbatec inventat de Iliescu pe genunchi, si sa cunoastem bine toti candidati pentru orice fel de functie in statul roman,iar cei care au invalidat sa nu-i mai alegem.

Musafir

#173

2015-08-16 07:35

demnitarii acestui popor nu isi merita salariile deoarece sunt toti o gloata infractionala, se stie acest lucru, si nu dau acel randament pentru a-si merita acel salariu

Musafir

#174

2015-08-16 07:44

Deoarece sunt romani care au muncit o viata si au o pensie de 300 Ron.Credeti ca e posibil dragi parlamentari asa ceva????

Musafir

#175

2015-08-16 08:01

Deoarece am un grad de handicap accentuat și îmi dau un ajutor, mă repet , un ajutor nu pensie de handicap în valoare de 272lei. ......iar ei dorm pe banii noștri ! Oare nu le este rușine când cer așa ceva ?