NU maririi indemnizatiilor deputatilor!

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția NU maririi indemnizatiilor deputatilor!


Musafir

#126

2015-08-13 15:58

Sunt niste puturosi fara pereche, sunt o adunatura de oportunisti cu bani care vor sa-i inmulteasca si mai mult fara munca adevarata si nu au o pregatire in domeniul politicii. Ce fac ei se numeste circ si ce sunt, niste clovni care se fac de ras. RUSINE!

Musafir

#127

2015-08-13 18:48

Pentru-ca parlamentarii au si acum salarii mai mari decat merita

Musafir

#128

2015-08-13 18:55

Toata lumea trebuie sa aiba aceleasi drepturi.Deputatii se lafaie in banu,iara noi oamenii de rand nu avem ce manca pe.o zi pe alta..rusine..mariti si alocatiile si pensiile si salariile la 5000 mii de euro...

Musafir

#129

2015-08-13 19:59

Am semnat pentru durerea pe care o simt ca si romanca..traind in alta tara si sperand ca ıntr-o zi viata in Romania noastra o sa se schimbe in mai bine.Din pacate parlamentarii nostri se gandesc doar la viitorul lor ....intrebarea mea e ....Care e viitorul Romániei noastre. ..a copiilor nostri daca banii statului se investesc in acceso mod.

Musafir

#130

2015-08-13 20:57

Pentru că sunt mulți oameni care au muncit, o viată întreaga și au pensii de mizerie, și somnambuli din parlament, nu se mai satură de averi bani etc..... Etc....
rodica
Musafir

#131

2015-08-14 05:48

ei vor marire de salarii cand tara sufera de saracie si fetele sunt violate iar violatorii liberi si nimeni nu ia masuri pt cei care lasa liberi asemenea brute
 
........................

cand o sa aiba toti romanii locuri de munca in ROMANIA sa nu fie nevoiti sa plece afara lasand copii singuri

cand nu o sa fie legi care sa apere hotii, infractorii ,cainii care omoara copii ......

cand o sa le pese de bunastarea romanilor

cand o sa aiba toti romanii salarii si tot felul de facilitati cum au parlamentarii acum

atunci sa vina cu propuneri de marire a salariilor lor

......

 


Musafir

#132

2015-08-14 06:16

pentru ca cei alesi sunt in slujba noastra a tuturor .de asta i-am ales nu sa-si voteze ei pensii mai mari .deja primesc prea mult pentru ceea ce presteaza sau mai bine zis pentru somnul lor din plen

Musafir

#133

2015-08-14 06:21

sa traiasca cu salariul minim pe economie ca majoritate romanilor si ei, dupa aceia sa mai vorbeasca de majorare. poate se trezesc si romani si vor lua atitudine nu doar online

Musafir

#134

2015-08-14 07:33

Pentru ca majoritatea romanilor traesc la limita de decenta sau mai rau si politicul doarme si isi permit mariri de salarii Rusine.

Musafir

#135

2015-08-14 08:57

pt ca in romania e viata sub orice critica nu e rusine de parlamentari de ce ati votat banditi istia

Musafir

#136

2015-08-14 11:24

Opinia publica trebuie sa fie ascultata si luata in seama.Deputatii nu sunt mai presus de noi!Noi platim impozite pentru bunastarea lor?!

Musafir

#137

2015-08-14 12:02

Pai cum de ce am semnat-o? E o stupidete sa se puna o asemena intrebare... Pentru tot ceea ce s-a intamplat in tara aceasta dupa 1989 s-a intamplat din cauza lasitatii tuturor... Nimeni,dar nimeni nu mai are cat de cat patriotism.. Indiferent de rasa,religie ,clasa nimeni nu a avut curajul sa iasa in strada si sa moara demn,ca un erou... Toti,dar toti absolut am pus coada pe spate si am plecat slugi printre starini lasand o mana de hoti,talhari,nelegiuti sa faca legi dupa bunul lor plac ,sa vinda tara,exact ceea ce au vrut... daca s-a mai pomenit asa ceva sa lasam tarisoara aia frumoasa condusa de cei straini de neam?... In ce tara ocupa vreun strain locuri si functii importante in guvern....In nici una din lume... si lasitatea este un pacat si o platim greu si o vor plati-o bietii copilasii nostri,care ai dezradacinam noi cu buna stiinta....Ei ce mai vrem? a cui e vina¿ A noastra a tuturor si continuam asa nu stiu pana cand si pana unde... Asta e...


Musafir

#138

2015-08-14 12:14

si asa au venituri foarte mari si mai mult dorm,plus deplasari si altele pe la comisi

Musafir

#139

2015-08-14 12:34

Am semnat aceasta petitie din multe motive,unul dintre ele si cel mai important e ca imi pasa de tara mea,de oamenii simpli si umili,de bunicii si parintii nostrii pensionari care isi duc ziua de azi pe maine cu chin si amaraciune.Sunt multe de spus,dar momentan haideti sa ne unim si sa le dam planurile peste cap tuturor jigodiilor care ne co duc tarisoara noastra draga ! Aceste libarci mizerabile care sug si ultimul banut din buzunarul omului de rand si isi bat joc de intreaga Romanie ! SA VA FIE RUSINE d-nilor parlamentari,.nu stiu cum puteti dormi noaptea in pat linistiti avand pe constiinta atatea suflete nevinovate care se zbat in saracie si mizerie ! SA VA FIE RUSINE pentru zecile de mii de oameni si copilasi bolnavi din spitalele infecte si sarace din Romania!SA VA FIE RUSINE pentru batranii nostri care au slujit o viata intreaga tara si de care va bateti joc !SA VA FIE RUSINE pentru toti marii artisti,actori,pentru cultura si folclorul si traditiile romanesti pe care le-ati improscat cu noroi si le-ati ingropat in uitare,doar ca sa va faceti voi si familiile voastre burtile mari ! SA VA FIE RUSINE SI SA VA TEMETI DE MANIA LUI D-ZEU,INFECTILOR !

Musafir

#140

2015-08-14 13:38

Am semnat aceasta petitie pentru ca mi se pare un mare act de nesimtire din partea aleșilor sa isi mărească indemnizatiile si asa mari pe seama noastră a poporului care plătim taxe si impozite ca sa le intre lor in buzunare. Avem nevoie de bani pentru spitale,pentru drumuri si pentru cei săraci,nu pentru domnii care pe langa salariile mari au si alte sporuri,si in loc sa ajute tara,ei dorm pe mesele Parlamentului si vor marirea salariului. Ajutati săracii nu bogatii.

Musafir

#141

2015-08-14 14:01

Trebuie sa se puna punct magariilor de acest fel. Trabuie dar...se va pune vreodata????

Musafir

#142

2015-08-14 16:51

Ma ce ati obtinut pana in prezent?

Musafir

#143

2015-08-14 18:25

Sa lucre si ei pe salariul minim pe economie,si fara masini la scara si alte oportunitati,am ajuns in stare ca aproape imi "urasc"tara in care m-am nascut

Musafir

#144

2015-08-14 19:29

Nu merita mariri ca sa doarma.

Musafir

#145

2015-08-14 20:57

Pentru dreptate

Musafir

#146

2015-08-15 06:48

De ce sa mareasca la cei care muncesc in tara asta si apoi la cei care dorm si fura din parlament.
Alin Cluj

#147 Rusine sa le fie

2015-08-15 07:11

Lor vor sa isi mareasca lefurile dar la bietii ce batrani nu se gandesc .Pentru ca a ars arhiva de la colectiv la revolutie Nu-i dau nimica caci zic ca ii lipsesc trei ani desii nu gasesc 12 ani Si asta pentru ca are niste pamant si animale la 70 de ani RUSINE SA LE FIE MA MIR CA II MAI RABDA PAMANTUL


Musafir

#148

2015-08-15 07:19

Este anormal să se mărească salarii deja generoase,în timp ce medicinii primare i se alocă mai puțin de jumătate din procentul alocat în UE.

Musafir

#149

2015-08-15 07:49

Sa speram ca va fi bene

Musafir

#150

2015-08-15 08:04

cand vor mari pensiile celor care au construit casa poporului sa-si mareasca si ei indemnizatiile.