Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!


Musafir

#3201

2015-07-18 21:55

Sunt mama a doi copii, fata si baiat si numai la gandul cat ar suferi fata mea in o asa situatie ma gandesc cu groaza la suferinta acelei copile, a mamei ei si mi se rupe inima de durere. Mi as dori sa am o putere sa o por ajuta sa uite, sa treaca peste suferinta fara durere, dar din pacate nu o am. Sper sa se faca dreptate si cei sapte monstrii cu creierul cat un graunte sa fie pedepsiti cat mai repede si ca dupa gratii sa i astepte tot asa tratamente ca cele aplicate de ei. Toata dragostea si sustinerea mea pentru aceasta copila. Eu si familia mea suntem alaturi de tine.

Musafir

#3202

2015-07-18 21:55

Semnez Pt arestarea violatorilor !

Musafir

#3203

2015-07-18 21:55

la inchisoare cu jigodiile alea!am 2 fiice,si doamne feri sa se intample asa ceva!

Musafir

#3204

2015-07-18 21:57

pt ca aceste brute nu au ce cauta printre oameni.Le doresc sa treaca prin acceiasi calvar cind vor ajunge in puscarie.Poate asa vor pricepe ce i-au facut fetei aceleia.

Musafir

#3205

2015-07-18 21:57

Pentru ca, daca vinovatii suntpedepsiti comform legii, alti posibili infractori se vor gandi de 2 ori inainte sa distruga vieti . Al doilea motiv este ca si alte victime vor avea curaj sa denunte violuri sau alte abuzuri daca vad ca vinovatii sunt pedepsiti in Romania.

Musafir

#3206

2015-07-18 21:58

Sunt scarbita de felul in care functioneaza justitia in tara asta. Toate merg cu susu-n jos.Tara lui Papura Voda!!!!
Doresc tuturor judecatorilor ,magistratilor sau celor care au hotarat ca bestiile acelea (violatorii),sa fie pusi in libertate,considerandu-i niste eroi ca si-au satisfacut poftele sadice cu o fata nevinovata ( tuturor celor care au adus astfel de hotariri ),sa le fie violate in modul cel mai bestial si feroce cu putinta nevestele,mamele,fiicele,matusile,nepoatele ,sa priceapa si ei ce inseamna sexul cu forta. Doresc cu ardoare ca toate judecatoarele,magistratele sau ce naiba or fi ele,care asa au inteles sa respecte legea si n-au luat partea nenorocitei tinere(nu-mi pot explica deciziile lor decat prin faptul ca trebuie sa fie niste femei de moravuri usoare ,niste c.... ordinare, niste frustrate sexual) , sa fie BLESTEMATE si sa nu-si mai gaseasca linistea in vecii vecilor AMIN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sa va spun eu ce tratament ar merita VIOLATORII astia? Inchisoare pe cativa ani buni, sa fie violati una-ntr-una de puscariasiI din inchisoare (doar sex le trebuia,nu ??? Ce ziceti???).Pai stiti si voi ca puscariasii nu indragesc violatorii... Si-apoi dupa niscaiva ani i-as CASTRA ,sa se lecuiasca pe veci de cheful de "jocuri nevinovate" cu fete cica "stricate".Ar trebui innasprite legile vis a vis de pedofili,violatori,ucigasi,etc.
Nu incurajati comportamentul acestor bestii, ganditi-va la traumele fizice si psihice prin care a trecut fata aceea,care o viata intreaga va ramane mutilata sufleteste si trupeste si va avea nevoie de consiliere psihologica. Fac apel la ultimul dram de umanism si constiinta pe care ar trebui sa le detineti si faceti odata dreptate!!! Nu creati precedent ,pentru ca si alti tineri vor adopta acelasi comportament,crezand ca este o onoare sa batjocoresti tinere.Si mai ganditi-va si ce-ati simti sa se intample acest lucru cu fiica voastra?!? Daca ati trece printr-o astfel de experienta ,va intreb: ati mai calca legislatia in picioare??? Va spun eu: v-ati transforma in justitiari,ha,ha!!!
Inca tot sper ca se vor schimba in bine lucrurile in tara asta si va invinge dreptatea,decenta si nu in ultimul rand LEGEA.

Musafir

#3207

2015-07-18 21:59

Sper să se facă dreprate în țara asta coruptă.Suntem cică oameni ,dar uni se comportă ca nişte besti !!Săraca fată din cauza unor besti,va fi traumatizată toată viața ei,iar idioţi ăia vor viola încontinuare fete neajutorate. Ar trebui să se dea legea "castrării",aşa poate bestiille se vor gândi de 2 ori înainte. ..!!Trist că există pe lume asemenea specimene !! PS.pentru fetița de 18 anisori, multă putere,nu te lăsa pradă vorbelor urâte ,viața e făcută să o trăieşti ,ştiu că îți va fi greu dar sunt alături de tine ,iar pe lângă mine sunt alte mii de oameni care sunt alături de tine şi te susțin.Îți urez multă sănătate, putere şi toate rănile fizice şi psihce să se refacă cu ajutorul Familiei tale ,prietenilor şi psihologilor.

Musafir

#3208

2015-07-18 21:59

SI JUDECATORUL SAU JUDECATOAREA CARE I-A LASAT IN LIBERTATE MERITA SA PATEASCA CE A PATIT BIATA COPILA ,SA VA FIE RUSINE CELOR CARE A-TI DAT ACEST VERDICT SI VOI A-TI VIOLATO INCA O DATA PE BIATA FATA ,DACA ERAM EU IN LOCUL PARINTILOR FETEI ERAM DEJA LA BUCURESTI LA MINISTERUL DE JUSTITIE INTRATA DIRECT LA MINISTRU

Musafir

#3209

2015-07-18 22:00

E foarte trist ca trebuie să distribuim petiții pt a putea schimba ceva în țara noastră sau chiar a face dreptate intr-un caz atât de evident.Din proprie experienta stiu ca in Romania nu exista justitie si dreptate pt cei mai slabi,corecti si fara pile.Criminalii!!! Sărmanei fețe îi doresc să aibă credință în D-zeu și să fie puternică.

Musafir

#3210

2015-07-18 22:01

Violatorii sa plateasca !!!!! Nu ar trebui sa incurajam (violatorii si pedofilii) cu inchisoarea la domiciliu , pt iei ar trebui pedeapsa cu inchisoarea pe viata sau mai rau pedeapsa cu moartea asa sigur nu ar mai fii atatea cazuri !!! Cat despre judecatorii si procurori sigur au luat bani grei ca asa e in Romania ....dar daca ar fi fost in situatia fetei ar fi facut la fel??

Musafir

#3211

2015-07-18 22:01

Pentru ca acei cretini trebuie sa isi primeasca pedeapsa si acei judecatori si procurori sa isi faca treaba cum scrie la carte ,imi pare rau ca a nenorocit o fata pe tot restul vieti ei dar sper sa fie tare si sa isi revina

Musafir

#3212

2015-07-18 22:01

Am semnat aceasta petitie deoarece violul ar trebui sa se sanctioneze cu cel putin 25 de ani de inchisoare fara posibilitate de eliberare conditionata.

Musafir

#3213

2015-07-18 22:01

Pentru ca asa este drept, legal si corect. Sa fim drepti, legali si corecti.

Musafir

#3214

2015-07-18 22:02

CELE 7 MIZERII TREBUIESC DEVERSATE LA HAZNA.

Musafir

#3215

2015-07-18 22:02

Pentru ca,, distracția se plătește....și niște tâlhari trebuie da plătească pentru chinurile groaznice oferite acelei fete...

Musafir

#3216

2015-07-18 22:03

pentru ca aceste animale trebuie sa plateasca pentru fapta lor.

Musafir

#3217

2015-07-18 22:03

Sunt tata si am o fetița de 3 ani. Consider din tot ce am citit despre acest viol ca in nenumărate cazuri omul este din păcate un animal sociabil care se leapădă foarte ușor de sociabil si rămâne doar un animal. Iar animalele trebuie legate.


Musafir

#3218

2015-07-18 22:04

Victim shaming (invinovatirea victimei) este de neconceput.

Faptul ca faptasii sunt in libertate prin relatii si bani este jenant din multe puncte de vedere.


Musafir

#3219

2015-07-18 22:04

Vreau inchisoare pe viata celor 7 si asemenea tuturor violatorilor.

Musafir

#3220

2015-07-18 22:04

Acești indivizi trebuie arestați, nu pot fi lăsați in libertate deoarece sunt un pericol :X

Musafir

#3221

2015-07-18 22:05

Da ar trebui pedepsiti , sa patesca si ei acelasi tratament care i-a fost aplicat sarmanei fete !!! Din suflet la doresc asta !!!

Musafir

#3222

2015-07-18 22:06

Pentru ca si ei,la randul lor sa fie violati in inchisoare .

Musafir

#3223

2015-07-18 22:06

Propun vizita periodica la psiholog! Propun ședințe video, mesaje si campanii împotriva violului! Împotriva violentei! Atat in scoli, atat la Radio si televiziune.
Nu vrem Show-uri, vrem informații clare! Nu vrem scandaluri si cat de bine le merge " vedetelor"! Vrem legile scrise la fiecare Spot publicitar!
NU înseamnă NU!
O femeie va sta cu aceasta frica in sân, pe tot parcursul vieții...indiferent de vârsta!

Musafir

#3224

2015-07-18 22:07

La puscarie cu ei!

Musafir

#3225

2015-07-18 22:07

Vreau sa se faca dreptate.....cum poate justitia sa fie oarba???? Ce s-ar intampla daca copilul unui magistrat va fii astfel tratat????