Anularea impozitării bacșișului

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Anularea impozitării bacșișului


Musafir

#176

2015-05-11 11:18

Guvernul crede că s-au luat măsurile necesare pt. eradicarea evaziunii fiscale!
Frecție cu "diana"la un picior de lemn!
Adică au scos un tun pt a împuşca o muscă!RUŞINICĂĂĂ!!!

Musafir

#177

2015-05-11 11:22

din solidaritate cu cei care au venituri mici, lucrez in turism si stiu despre ce e vorba !!!
Un revoltat al acestei societati de hoți
Musafir

#178

2015-05-11 12:27

Politicienilor,nu colectati bani la buget din bacșișul amaratului care sta 13-14 ore la munca pentru salariul minim pe economie.Cum luați impozit pe banii care-i cer medicii in spitale și care nu sunt angajați totuși cu salariul minim pe economie,cum luați impozit la banii care se lasa in biserici? Oare acest bacșiș care il dau din salariul meu nu a fost impozitat o data ?


Musafir

#179

2015-05-11 12:58

Nu o consider o lege care va ajuta in vreun fel economia tarii,ba dimpotriva.

Musafir

#180

2015-05-11 14:23

Sa-si ia ponta si tot guvernul medicamente de banii stransi din impozitul asta!


A.C

#181

2015-05-11 14:26

Impozitarea tipsului ?? Este o mare prostie ! Afecteaza pe toata lumea ... de ce sa se impoziteze niste bani carea randul lor sunt impozitati . Sunt ospatar la un restaurant cu o gama  foarte mare de produse ... sefii noatrii au incercat a ne ridica salariile ,dar tot nu cu foarte mult (100 de lei) ,dar nu ne stimuleaza . Revolta mea este , pentru cei care au bani ( primari ,politicieni ,doctori renumiti ,etc ) vin in restaurante cu prieteni ,familie , colegi sa consume tot felu de mancaruri si bauturi poate care unii dintre noi nici nu am avut ocazia de a le consuma ,iar la sfarsit spun ca au protocol?? Am discutat si aceasta problema si cu conducerea unitatii ,si ne-au spus ca nu se poate face nimic deoarece eu sunt la conducere , si pentru a functionarea fiermel ,bla bla ... necesita aceste protocoale ... Pentru cine?? Pentru oamnenii care au venuturi uriase si  posibilitati ... Cum sa ramanem noi tineretul in Tara acum ca ne impoziteaza totul ? Noi trebuie sa facem ceva ca sa putem supravietui . Politica trebuie facuta cu oameni care au studii necesare si intectualul de a conduce o tara . Nu niste oameni care iau diplome pe " ochi frumosi" . Sunt dezamagita de acesta situatie !!!


Musafir

#182 Re: ............

2015-05-11 14:55

#9: Florin - ............ 

 Nu există pădure fără uscături, cred că-n fiecare meserie este câte un nepriceput sau un mitocan dar...să nu generalizăm, domnule. Am să te rog să- mi respecți profesia, domnule Florin şi să nu crezi că a fi ospătar e uşor că ne "batem" capul cu oameni ca dumneata !!! SINAIA.


Musafir

#183

2015-05-11 15:22

Am semnat aceasta petiție pentru ca nu sunt de acord sa puna impozit pe bacsis,evaziunea nu se face pe 5lei kre ii lasa omul la amaratii de ospatari kre muncesc pe 7-8milioane pana noaptea târziu.

Musafir

#184

2015-05-11 15:30

Este incredibil ce se poate intampla in tara asta...Nu inteleg de ce noi ăstia...ospatarii,taximetristii,frizerii..Si cum am mai fost numiti trebuie sa plătim pt rasplata pe care o primim de la niste oameni care au fost multumiti de serviciile primite.Nu ii obligă nimeni sa lase bacsis,este decizia lor.Putinii nostri bani sunt impozitati,pe cand cei ai lautarilor circula bine merci...

Musafir

#185 Re:

2015-05-11 15:52

#116: -  

 Eşti un mare IDIOT!!!

Alibaba

#186

2015-05-11 17:17

Niste gunoaie de oameni ... nu va ajuns cat ati furat  va mai trebee bani.... sa impozitati si bacisiu sa va ajute Dumnezeu sa va luati  scrie din bani impozitati  si lumanari pt mormant din bani aia. Un guvernt corupt si mediocru. CREDTI CA SUNTETI INTELIGENTI DAR SUNTETI NISTE RETARDATI !!

AR TREBUI SA LUCRATI  VOI O ZI  CHELNER SA VEDETI VOI CUM E  ... FIVAR MOACA AIA DE FUTUTI.... DISPARI PONTA!!! 


Musafir

#187

2015-05-11 17:21

Solicit ca preoții si doctorii sa dea socoteala pt " mica " evaziune , nu bietul om de rand care abia trăiește de la o luna la alta . Bacșiș lași cu plăcere daca vrei si esti mulțumit ....preoții si doctorii își baga mana in buzunarul tau abuziv :))))

Musafir

#188

2015-05-11 18:18

pentru ca pete tong

Musafir

#189

2015-05-11 18:44

Pentru ca impoziteaza ciubucul, dar nu confisca averile facute ilicit, sau cel putin cele ce nu se pot justifica, sau mai rau ca nu le confisca averile celor. care au fost prinsi ca au luat mita, si ne-au pagubit pe nou toti, au pagubit ROMANIA, I-AU PAGUBIT PE AI NOSTRII COPII.


Musafir

#190

2015-05-11 18:47

pentru ca este un lucru bun sa anuleze aceasta petitie. mi se pare o mare prostie cu impozitarea bacsisului.

Musafir

#191

2015-05-11 18:57

Semnați ca poate asa scăpăm nu e corect, numa un exemplu dau la doctori de ce nu se impozitează toții banii care li se da pentru operați, ca dacă nu ai da ai muri în spital
robert

#192 As fi de acord cu ea daca....

2015-05-11 19:36

Daca tot ce au furat jegosii de la conducerea tarii de dupa 89 ar da inapoi tarii,dar atunci nu ar mai fi nevoie de asemea legi de tot handelul


Musafir

#193

2015-05-11 21:44

Se comite o ilegalitate.Nici unde in lume nu se emite bon fiscal pt bacșiș.Când au ajuns guvernanții noștri la concluzia ca cei mai mari evazioniști ai României sunt taximetriștii,ospătării si coafezele ? Atunci să se impoziteze si spaga....spaga data doctorilor,medicilor si preotilor....banii dați cerșetorilor si prostituatelor.....sa se impoziteze tot.Pentru unii e mumă și pt alții ciumă ?

Musafir

#194

2015-05-11 21:46

Pentru ca este cea mai penibila lege dată mai bine ar pune taxa pe dormitul în parlamentasă vezi atunci bani ce se aduna nu din bacșiș
multumiti-va cu 5 lei ca sa..........

#195 Re: bravos.............

2015-05-11 22:42

#8: -  

 sa mergeti cu plicurile groase la doctori,avocati si sa nu le impoziteze ca de au salarii mici

un pietrar-

#196 Re: sa se impoziteze toate ciubucurile

2015-05-11 22:50

#1: -  

 sunt destui care muncesc pe minimul pe economie si nu au acces la bacsis;asa ca gata cu petitia terminati.Toti isi aleg meserii ,profesii sa faca ciubuc,ospatari,taxi,doctori,politisti.........nu va este deajuns??????????????


Musafir

#197

2015-05-11 23:59

Pentru ca nu m-i se pare normal a se impozita asa ceva la niste persoane care primesc sume infime sau cum ar fi ele pe cand la altii care învârt sutele de mii si milioanele de euro sa fie menajați de asa ceva.chiar de la noi vreți sa aduceti bani la stat pe care voi sa ii băgati in călătorii in afara țării si in fundul vostru de nenorociți??
Un ospătar

#198

2015-05-12 00:07

As vrea sa ii vad pe ei in locul nostru care se bucura dupa 5 lei lăsați de la o masa.noi care ne bucurăm ca facem un 3-5 sau cat iti lasa omul ca nu toti iti lasa tips as vrea sa ii vad pe ei cu un câștig de doar câțiva bani in plus pe luna si aia sa iti fie impozitati?si de ce?pentru ca la client i-plăcut servirea si a fost mulțumit?


Musafir

#199

2015-05-12 03:17

Atat as dori , parlamentarii sa se puna in locul nostru .
#coco

#200 Re: Re: sa se impoziteze toate ciubucurile

2015-05-12 04:03