Anularea impozitării bacșișului

A.C

/ #181

2015-05-11 14:26

Impozitarea tipsului ?? Este o mare prostie ! Afecteaza pe toata lumea ... de ce sa se impoziteze niste bani carea randul lor sunt impozitati . Sunt ospatar la un restaurant cu o gama  foarte mare de produse ... sefii noatrii au incercat a ne ridica salariile ,dar tot nu cu foarte mult (100 de lei) ,dar nu ne stimuleaza . Revolta mea este , pentru cei care au bani ( primari ,politicieni ,doctori renumiti ,etc ) vin in restaurante cu prieteni ,familie , colegi sa consume tot felu de mancaruri si bauturi poate care unii dintre noi nici nu am avut ocazia de a le consuma ,iar la sfarsit spun ca au protocol?? Am discutat si aceasta problema si cu conducerea unitatii ,si ne-au spus ca nu se poate face nimic deoarece eu sunt la conducere , si pentru a functionarea fiermel ,bla bla ... necesita aceste protocoale ... Pentru cine?? Pentru oamnenii care au venuturi uriase si  posibilitati ... Cum sa ramanem noi tineretul in Tara acum ca ne impoziteaza totul ? Noi trebuie sa facem ceva ca sa putem supravietui . Politica trebuie facuta cu oameni care au studii necesare si intectualul de a conduce o tara . Nu niste oameni care iau diplome pe " ochi frumosi" . Sunt dezamagita de acesta situatie !!!