Indemn catre liderii PNL: retrageti contestarea bugetului la CCR!


Musafir

#1

2014-12-22 17:41

pnl-sti nu mai puneti piedici guvernarii , dati dovada ca sunteti impotriva poporului, nu urmati drumul basistilor ...
Calinciuc Silvestru Iulian
Musafir

#2

2014-12-22 17:50

Certific că am citit, am înțeles și accept pe deplin cele de mai sus și ca urmare le semnez.


Musafir

#3

2014-12-22 17:52

Este nevoie de o schimbare de mentalitate in randul clasei politice ! Victor Ponta a dat acest semnal , a acRețeta: folosesc drept măsura un pahar de 100 gr.
Se arde un pahar de zahar si se stinge cu un pahar apa.Se adaugă un pahar de cafea expresso, tare. Se răcește si se împarte in doua.
2 Gălbenușe se freacă cu o lingurița mai mica, rasa de bicarbonat de sodiu si una de amoniu, o lingura cu vârf de smantana de 12 la suta grăsime,un pahar ulei si o porție din sirop. Folosesc zahar pudra si nu trebuie sa fie foarte frecat, doar omogenizat.
Se adaugă făina cât cuprinde pt a ieși un aluat molcut, cu aspect lipicios( aprox 1/2 kg făina, eu folosesc ungureasca). Se împarte in 4, se da prin făina si se lasă la Temp camerei măcar doua ore. Se întind foi f subtiri pe dosul tavii. Atenție, foile se strâng la coacere, trebuie lipite putin pe muchii. Daca făina e buna, la o tava obișnuita, iasă 5-6foi.
Siropul impreuna cu 150 ml lapte se pune la fiert si 4 linguri zahar. 150 ml lapte se folosește la dizolvarea unei budinci de caramel, care se toarnă in laptele fiert. Se răcește. 300 gr unt se freacă spuma cu 8 linguri zahar pudra si se amesteca cu compoz rece. Se umplu foile cu strat subtire de crema. Se pot pune 4,5,6 foi, dupa preferința. Se apasă cu o greutate pt îndreptare si lipire.
Deăsupra pun glazura rece de cacao: cam 3 linguri cu vârf de zahar pudra,o lingura de cacao, o lingurița de otet, 2 linguri de ulei si apa fierbinte cât sa se poată amesteca( 3-4 linguri), dupa preferința arome. Eu pun putin rom si vanilie.
Este o prăjitura foarte fina si gustoasa. Cantitățile le-am adăugat si porționat dupa gustul meu, sa fie gustoasa, frageda si aspectuoasăceptat si a continuat lucrurile bune incepute in USL !

Musafir

#4

2014-12-22 17:54

voi aveti bani nu va intereseaza pensionari daia va jucati cu viata noastra dar pentru noi conteaza acei 50 de lei la pensie acum iarna

Musafir

#5

2014-12-22 17:58

Trebuie sa intram in normalitate.Sa lasam bugetul asa cum a fost adoptat de catre Parlament,ca toate categoriile sociale ,mai ales pensionarii si cei cu venituri misi sa beneficieze de prevederile bugetare pe anul 2015.Consideram ca pdl-ul care in anii de guvernare boc-base ,respectiv 2010-2011 a facut destul rau cetatenilor acestei tari prin inchideri de scoli,spitale,taieri definitive de pensii,a salariilor,precum si a altor modalitati de reducere a veniturilor populatiei.Sa terminan cu sicanarile din varful piramidei si sa gandim obiectiv pentru reconstructia tarii si a ridicarii nivelului de trai al cetatenilor.Actualul guvern este capabil sa realizeze ceeace a promis cetatenilor.,Deci nu este cazul ca cei din PNL si PDL sa incerce sa impuna dinnou masurile de austeritate ale guvernarii boc-base.Vor avea de pierdut.

Musafir

#6

2014-12-22 18:00

POLITICIENII SA NU-SI MAI BATA JOC DE ROMANI ALTUL E ROLUL LOR IN PARLAMENT


Musafir

#7

2014-12-22 18:05

Adica mai bine jumatate din parlament voteaza bugetul,si vin cativa sa se opuna majoritatii.....domnilor nu de aceea v-am ales sa fiti contra majoritatii!din pacate acesta e pnl-pdl,pana nu se opune nu se vede ca exista!!!!

Musafir

#8

2014-12-22 18:18

SA VA FIE RUSINE P N L -istilor !!!!!!!!

Musafir

#9

2014-12-22 18:18

CCR nu poate decide nimic fata de deciziile poporului roman!

Musafir

#10

2014-12-22 18:38

CEI CE AU VOTAT NU AU GANDIT CAT RAU FAC ROMANIEI PT O PERIOADA FOARTE LUNGA .. TOTUL SE TRAGE DE LA CEI CE AU FACUT PARTE DIN PDL . CARE INFLUIENTEAZA SI PUSCARIABILI PENELISTI CARE NU STIU DECAR CUVANTUL BANI ... ASTA AU FACUT INTODEAUNA .

Musafir

#11

2014-12-22 19:01

Noul PNL dovedeste inca odata, ca lupul isi schimba parul, dar naravul, ba.

Musafir

#12

2014-12-22 19:07

mare rusine PNL tot din cauza voastra l-am avut pe cap pe basetimp de 10ani iar acum iibagati pe cei din PDL cu voi in fata si nu va mai jucati cum cinta PDL-ul ca asta ii bugetul tarii al poporului roma nu al vostru.

Musafir

#13

2014-12-22 19:24

SUNT SIGUR CA CEI MAI MULTI DIN PNL NICI NU AU CITIT BUGETUL,CA NU AU FOST DE ACORD CU PARTIDUL FANTOMA PNL-PDL,DECI AR TREBUI SA SE ABTINA SA  LI SE ALATURE CELOR CE DORESC RAUL ROMANIEI SI ROMANILOR


Musafir

#14

2014-12-22 19:25

"Frumos" se mai pregateste noul mare PNL pentru a ajunge la putere!
Care si cind va fi reactia politica a actualului Presedinte Klaus Iohannis ?

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-12-22 19:26



Musafir

#16

2014-12-22 19:27

Invatati sa colaborati, sa negociati atunci cand guvernati nu sa va razboiti continuu. Daca nu faceti asta nu veti ajunge sa construiti nimic !!!! nimic!!! Aveti( avem)un presedinte, dar sunteti doar o jumatate din alegatorii din aceasta tara , cealata jumatate ( fapt mai mult de jumatate din alegatori-parlamentari) l-a ales pe premier si implicit guvernul deci si ei au dreptul la opinie...DEMOCRATIE inseamna puterea in mana poporului nu numai in mana unui partid, etc ...DECI : retrageti contestarea bugetului la CCR A  fost votat de PARLEMENT !!!


Musafir

#17

2014-12-22 19:34

Decat sa va prostiti atata mai bine ati forma din nou USL-ul, care dupa parerea mea a fost cea mai buna structura politica si care a functionat cel mai bine.

Musafir

#18

2014-12-22 19:48

semnati fratilor ca ne pierdem drepturile vor sa vina astia inapoi cu pdl ul in spate ca sa fure sa si faca ei averile mari,astia nu sint pnl ci pdl ul care ne au luat din pensii si salarii

Musafir

#19

2014-12-22 20:35

PNL!Nu va fortati norocul! Mai sant alegeri si in 2016!!!!

Musafir

#20

2014-12-22 20:36

ACUM CA A AJUNS LA PUTERE SA DECIDA D NUL IOHANNIS SOARTA NOASTRA A CELOR CU PENSII MICI ,CA SUNT CONVINSA CA E MANA LUI ,S OR FI DECIS LA CHEFUL DE LA COTROCENI ASTA FIIND MOTIVUL PENTRU CARE NU A INVITAT SI GUVRNUL NOSTRU!

Musafir

#21

2014-12-22 20:49

Multumesc initiatorilor. PNL-PDL se ascund in spatele noului presedinte. Culmea este ca ei contesta din buget tocmai amendamentul depus de ei.

Musafir

#22

2014-12-22 21:04

Am semnat.

Musafir

#23

2014-12-22 21:24

Oamenii au așteptări mari . Oprindu-le finanțările prin blocarea bugetului INUTIL . veți răspunde politic atunci când le veți cere votul . PDLul asta știe , asta face ...

Musafir

#24

2014-12-22 21:28

Inlogica gresita a celor care cer demisia guvernului Ponta pentru ca USL a pierdut alegerile prezidentiale inteleg ca in 2016 daca ACL pierde alegerile Klaus Johanis trebuie sa-si dea demisia deoarece a fost sustinut in alegeri pentru functia de presedinte al Romaniei de catre ACL !

Musafir

#25

2014-12-22 21:37

Ar trebui sa fie lasati sa lucreze guvernantii; Din pacate asta e scoala de haituiala a lui Blaga , ofiter cu state vechi si care stie ce a facut si in trecut! tot asa nemernicii astia boicoteaza guvernul ca si Basinescu, nu e nici o deosebire dintre ei!