Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post

N. Burdoaza

#375 Re: Re:

2012-11-24 23:39

#356: Un observator - Re:

Pentru a nu induce in eroare persoanele care se uita pe acest site, tin sa ii raspund acestui observator care se ascunde in spatele unui "nickname".

Este vorba despre persoanele de la "Registratura" care faceau copii actelor primite si le distribuiau fostei conduceri iar de amenintat nu cred ca s-a amenintat vreodata.
Cine este de buna credinta are usa deschisa la actuala conducere nu cum a fost inainte cand nici nu se cunostea "Pavilionul".
Au mai fost versiuni cum ca au fost angajate doua sute de persoane si ca actuala conducere ar avea salariile la zi. Singura angajare ca si personal muncitor a fost sotia colegului nostru decedat, angajata cu jumatate de norma fiindca este bolnava de cancer si ne mandrim ca acest grup de muncitori a reusit sa stranga o suma de bani (poate pentru unii infima dar pentru aceasta familie inde-ajuns sa isi rezolve problemele urgente) cu bunavointa celorlalti angajati a caror situatie financiara nu este prea buna dupa cum stim toti. Pe aceasta cale as vrea sa le multumesc celor care au ajutat aceasta familie si am vrea sa fim uniti in continuare in demersul de a ne salva locurile de munca.

Raspunsuri

Alin

#391 Re: Re: Re:

2012-11-29 17:27:30

#375: N. Burdoaza - Re: Re:

D-le Burdoaza, inainte sa scrii despre cineva, asigura-te ca macar ii stii numele, ca sa il scrii corect - nu de alta, dar pot aparea erori :)..Vrei sa vorbim despre cat stau muncitorii in pauza de masa? Sau de faptul ca intrerupeau efectiv livrarile ca sa se pregateasca sa manance sau sa se schimbe? De faptul ca ei plecau acasa la ora fixa la sfarsitul programului si dupa asta ii durea in...fund de ce se mai putea intampla? Stii cate greseli faceau pe care incercam sa le acperim? Stii de cate ori s-a intarziat livrarea marfurilor din cauza greselilor de la sectii? Ce ai tu habar sa vorbesti cand plecai acasa la ora 3, iar altii stateau in Oltchim pana la ora 7 seara, si in week-end-uri?

Pe tine nu te-a sculat nimeni decat de la masa din timpul programului, stii ca altii nu aveau nici macar pauza de masa??? Ce-mi spui mie ca usile de la Pavilion sunt acum deschise? Pt. cine sunt deschise? Pt. toti lingaii si pt. fustele scurte? Halal de asa ceva...Dar nu noua conducere strica, deloc, ci voi, astia care nu stiti altceva decat sa veniti, sa va luati pauza la timp si sa plecati acasa....Bineinteles ca nu ma refer la toti, pt. ca sunt si oameni corecti printre voi - dar astia o mana stricati toata imaginea!

Noi posturi in Oltchim

#422 Pt. N. Burdoaza, Tibi, Pisica si alte ejusdem farinae....

2012-12-06 17:26:39

#375: N. Burdoaza - Re: Re:

Spui 'mata aici ca singura angajare ca personal muncitor este sotia colegului vostru etc...Tot cineva spunea pe aici ca nu este adevarat ca s-au angajat 200 de persoane, ci numai un "caz social". Deci, dragii mei, sa intelegem ca si sotia D-lui lider de sindicat Cernev este tot un "caz social"?????????????? Care este "handicapul" datorita caruia a fost angajata in aceste conditii? Stim ca toti cei din noul sindicat o duc foarte bine, li s-au dat masini noi cu care sa se plimbe fara sa munceasca, etc...deci care o fi motivul? Sau este intr-un post cheie, fara de care Oltchimul nu mai putea supravietui? Sau poate numai aici i-a putut gasi barbatul un loc de munca?

De ce daca urati atat "nepotismul" de pe vremea fostilor acum faceti la fel si va aduceti neamurile tot la Oltchim? Nu vi se pare ca va dati de gol singuri??? Ha Ha Ha...Sa nu va mai auzim croncanind ca Roibu si-a adus pe nu stiu cine...Acu' comentam NOI ca Cernev si-a adus nevasta! Aceeasi Marie cu alta palarie.....