Morometii la subiectul 3 la bac

Quoted post

georgian

#1482 sa ne depuncteze ok, nu sa anuleze toata rezolvarea!!!

2016-07-05 17:46

Daca eu am scris perfect eseul nu cred ca-i corect sa imi deie 0 puncte numai fiindca romanul la care m-am referit a fost scris 10 ani mai tarziu decat perioada ceruta! Sa se depuncteze 1 punct sunt de acord dar nu sa ne dea zero! Nu cred ca era scris nicaieri ca trebuie sa memoram toti anii in care au fost publicate toate romanele studiate!!!  Cred ca scopul acelui punct era sa vada daca poti scrie eseu nu sa vada cine cade in capcana!

Raspunsuri

Aggae

#1489 Re: sa ne depuncteze ok, nu sa anuleze toata rezolvarea!!!

2016-07-05 18:00:00

#1482: georgian - sa ne depuncteze ok, nu sa anuleze toata rezolvarea!!! 

Georgiene, du-te bate-ti coasa, sincer. Ei ti-au cerut sa faci un eseu pe un subiect, si tu faci ce te taie pe tine capul ala mic si prost. Nu a fost o capcana absolut deloc, chiar dimpotriva. A fost cel mai usor subiect care iti putea pica la bac, puteai scrie 4 romane studiate si tu l-ai scris pe singurul care nu se incadra in cerinta.

Sincer, nu am nimic impotriva cu cei care au scris Morometii si isi asuma faptul asta, dar daca vii tu cu pretentii sa ti se puncteze subiectul 3, du-te inapoi acasa si iesi cand esti destul de matur sa iti asumi niste responsabilitati.

Nu ti se puncteaza subiectul 3 pentru ca probabil unii dintre cei care au inteles cerinta si stiau mai bine Morometii, au fost nevoiti sa scrie altceva din cauza acestei constrangeri. De-asta nu ar fi corect sa ti se puncteze tie subiectul 3, nu din rautate.

Sper sa intelegi. Daca nu poti, spune-mi sa-ti desenez.


Musafir

#1511 Re: sa ne depuncteze ok, nu sa anuleze toata rezolvarea!!!

2016-07-05 18:38:29

#1482: georgian - sa ne depuncteze ok, nu sa anuleze toata rezolvarea!!! 

 Daca ai invatat morometii DE CE IN PULA LUI BORCEA nu ai fost in stare sa inveti macar un roman care se si incadra in curent? SI mai esti in stare sa spui ca vrei 29 de puncte pentru prostia ta?