Morometii la subiectul 3 la bac

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Morometii la subiectul 3 la bac

Denisa

#1476 Re:

2016-07-05 17:13

#1465: -  

 Daca copilul dumitale nu a stiut nici macar anul publicarii si definitia cuvantului "interbelic" care nu imi pot da seama de unde si pana unde e ambigua, sunt mai mult ca sigura ca nu a stiut sa scrie "mai multe" despre acel roman. Si daca cerinta spunea sa se prezinte in functie de tematica si nu de perioada, atunci se prezenta in functie de tematica. Dar nu asta s-a cerut iar copilul trebuie sa stie dupa 12 ani de scoala si 4 ani de liceu ce inseamna "interbelic". Au avut 5 romane din care 4 au fi putut fi scrise si ei l-au scris pe al 5-lea. Parintii de genul asta sunt motivul pentru care generatia din ziua de azi are atat tupeu desi e vorba de propria prostie. Daca eu as fi facut greseala asta CHIAR SI DIN NEATENTIE, sunt destul de sigura ca parintii mei mi-au fi facut un scandal monstru in nici un caz  sa ma incurajeze. Ar trebui invatati minte ce inseamna sa nu inveti nu aparati de proprii parinti in cazuri de genu.


Musafir

#1477 Re:

2016-07-05 17:15

#10: -  

 In ce limba vorbesti tu aici? Daca ai scris la fel si pe foaia de examen...

 

Sascha

#1478

2016-07-05 17:19

Este foarte frumos să vă bateți joc de necazul celorlalți,dar poate cei care nu ştiți să gândiți ,unele persoane suferă îngrozitor de mult şi părinții îi stresează şi sunt demoralizați complet. Poate aceşti copii ştiau şi merită ceva mai bun în viață..Visele lor sunt spulberate...şi consider că o variantă oficiala de bac trebuie să fie formulată destul de explicit mai ales la profilul real,poate nu toată lumea a învățat anii de publicare şi mi se pare irelevant să nu precizeze faptul că roman publicat interbelic nu roman interbelic...că are mai multe tente,unii ar putea înțelege ca actiunea din el sa fie interbelica


Musafir

#1479 For the horde

2016-07-05 17:35

 Lok'tar ogar


Anonymous

#1480 Re:

2016-07-05 17:39

#1478: Sascha -  

 Eu mi-am luat bacul...ne batem joc de ei ca sunt idioti si fac petitii de genul asta...


Musafir

#1481 Sunteti slabi

2016-07-05 17:42

Puteti sa ma si sugeti voi astia contra petitiei... ca chiar nu ma intereseaza de parerea voastra de ofticati .Si cu corectarile voastre de gramatica...va arat ca aveti la cei care ati scris ion 50000 de greseli?Nu mai va luati voi repede de toti cei care au scris morometii ca-s prosti si ca vor dreptate..stiu si ei ceva..

georgian

#1482 sa ne depuncteze ok, nu sa anuleze toata rezolvarea!!!

2016-07-05 17:46

Daca eu am scris perfect eseul nu cred ca-i corect sa imi deie 0 puncte numai fiindca romanul la care m-am referit a fost scris 10 ani mai tarziu decat perioada ceruta! Sa se depuncteze 1 punct sunt de acord dar nu sa ne dea zero! Nu cred ca era scris nicaieri ca trebuie sa memoram toti anii in care au fost publicate toate romanele studiate!!!  Cred ca scopul acelui punct era sa vada daca poti scrie eseu nu sa vada cine cade in capcana!


Musafir

#1483 Re: Re:

2016-07-05 17:47

#1480: - Re:  

 Băi agramatule, ai luat bacul? De asta Romania e unde e, ca   analfabetii ca tine au luat acesc examen, iar altii datorita emotiilor au  clacat. Ia și invata sa scrii, sărăntocule.

Gaby

#1484 Moromeții

2016-07-05 17:50

Am semnat petițuia pentru că îmi pasă de colegii mei

Moromete zis Ilie.

#1485 Mai hanalfabeților..

2016-07-05 17:55

Hanalfabeți mici, nu aveți în creierașe "decât" Loft si Le Gaga. 

Nu vă mai drogaț, puneț mâna și citiți. 

Pițurcă

#1486 ...

2016-07-05 17:57

ați ieșit din sălile de examen ca românia de la euro. 


Musafir

#1487

2016-07-05 17:57

Corect şi de drept, este punctarea celor care au scris romanul " Moromeții " in proportie de 60% 15-20 de puncte.

Anonymous

#1488 Re: Ia bacul la sigur

2016-07-05 17:59

#1266: Nytro - Ia bacul la sigur 

 bai jegosule, fii atent la 3 aspecte mari si late pe care trebuia sa le iei in calcul

1) De ce te milogesti? Am vazut cersetori cu mai multa demnitate decat tine!

2) "Dai tepe ca e bine, si inca tine?" asa si taica-tu ia dat teapa lu` ma-ta spunandu-i ca nu si-a dat drumu in ea, cand defapt ejaculase cu 1 ora jumate inainte sa termine actul sexual? eram un tanar farsor pe atunci!!

3) reprofileaza-te pe balet!

Aggae

#1489 Re: sa ne depuncteze ok, nu sa anuleze toata rezolvarea!!!

2016-07-05 18:00

#1482: georgian - sa ne depuncteze ok, nu sa anuleze toata rezolvarea!!! 

Georgiene, du-te bate-ti coasa, sincer. Ei ti-au cerut sa faci un eseu pe un subiect, si tu faci ce te taie pe tine capul ala mic si prost. Nu a fost o capcana absolut deloc, chiar dimpotriva. A fost cel mai usor subiect care iti putea pica la bac, puteai scrie 4 romane studiate si tu l-ai scris pe singurul care nu se incadra in cerinta.

Sincer, nu am nimic impotriva cu cei care au scris Morometii si isi asuma faptul asta, dar daca vii tu cu pretentii sa ti se puncteze subiectul 3, du-te inapoi acasa si iesi cand esti destul de matur sa iti asumi niste responsabilitati.

Nu ti se puncteaza subiectul 3 pentru ca probabil unii dintre cei care au inteles cerinta si stiau mai bine Morometii, au fost nevoiti sa scrie altceva din cauza acestei constrangeri. De-asta nu ar fi corect sa ti se puncteze tie subiectul 3, nu din rautate.

Sper sa intelegi. Daca nu poti, spune-mi sa-ti desenez.

Anonim

#1490 Re: ultima

2016-07-05 18:00

#68: -  

 Daca a cazut de 3 ori inseamna ca la bac trebuia sa il sti fffoarte bine din moment ce l-ai mai avut de 2 ori, asa e logic.

Muie

#1491 Romania...

2016-07-05 18:03

Sunteti chiar penibili cu petitia voastra. S-a specificat clar roman interbelic, daca nu va duce capul asta este. 0 puncte trebuie date pentru cei care au scris Morometii. Pentru cei care au scris corect si s-au chinuit sa invete va fi o bataie de joc.

Cornel

#1492 bye bye rromania

2016-07-05 18:08

Am semnat desi is convins ca intentionat au dat asa subiectul ca sa se incurce lumea! Unii de prin minister sunt atata de frustrati ca le place sa vada cum fac rau tinerilor, probabil asta ii face sa mai uite de cat sunt ei de RATATI! Mie personal prea putin imi pasa daca iau sau nu bacul, nu studiile il face pe om sunt atatea exemple de oameni geniali care nu au studii: Thomas Edison, Bill Gates, Steve Jobs etc. etc. eu oricum o sa zbor cu viteza luminii din tara asta de tot rahatul, rromania e anusul Europei, eu vreau ceva mai bun pentru viata mea nu am de gand sa stau in tara asta mizerabila si imputita!


Musafir

#1493 da...

2016-07-05 18:09

#30: Lucyfer -  exact!! plus ca daca se puncteaza...nu e corect fata de ceilalti care au scris bine....adica daca tot ii ajuta ...sa nu ii dea peste jumate din punctaj la subiectul 3....

 

Robert

#1494 Re: Re:

2016-07-05 18:10

#1476: Denisa - Re:  

 Şi aici intervin şi-ți spun, de ce se duce România pe apa Sâmbetei? Deoare exista idioți si retardați ca voi. Daca nici noi, locuitorii României nu ținem cu rasa noastră, atunci cine? Mentalitatea românului, de ce sa tinem cu rasa noastră, când nepromovând examenul de BAC', pleacă si muncesc in alte ţări. După acestea ministerul se intreabă de ce ne pleacaă românii noştri. Ăsta e raspunsul, impertinenența in România a ajuns la cotă maximă. 


Musafir

#1495

2016-07-05 18:12

de ce sa nu fim toti uniti , cu ce va incurca pe voi acceptarea morometilor

 

Suzy

#1496

2016-07-05 18:13

Unii chiar nu au habar cum arată o cerință de bac. De parcă e prima dată când se cere așa ceva. Și anul trecut a fost roman interbelic la uman. Chiar nu au nicio scuză pentru circul ăsta de petiție care ne fac poporul de rușine. Gata, acum pentru tot ce greșim facem petiții să luăm cu forța ceva ce nu merităm.

Anonim.

#1497 DEGEABA SEMNAȚI LUCRĂRILE SUNT CORECTATE

2016-07-05 18:13

DEGEABA SEMNAȚI PETITIA SI SCRIEȚI  COMENTARII LUCRĂRILE DE BACALAUREAT SUNT CORECTATE!!!

Cornel

#1498 Re: Ce pica oare?

2016-07-05 18:14

#69: Rares - Ce pica oare? 

 Bine patratel, ai invatat sa folosesti wikipedia. Ma-ta e foarte mandra de tine, sunt convins!

Un baiat cu bun simt

#1499 Re: Re: Lasati-o balta

2016-07-05 18:14

#1459: - Re: Lasati-o balta 

 esti nesimtit, au fost neatenti cei care au scris morometii la bac si nu, nu e ok sa se faca o petitie; dar asta nu iti da niciun drept sa o faci proasta


Anonymous

#1500 Re: Re: Re:

2016-07-05 18:16

#1483: - Re: Re:  

 Inainte sa ma faci sarantoc si agramat vezi in ce hal ai scris milogule...ma doare in basca de tine si de bac-ul tau...dute la invatat lasa internetul ca e prea avansat pentru tine.