ANULAREA LEGII ANTI-FUMAT . LEGEA ANTI-FUMAT - ABUZ SI ATENTAT LA LIBERTATEA INDIVIDUALA!

Quoted post


Musafir

#10 Re:

2016-02-11 12:39

bai nesimtitule, tu zici ca 80% fumeaza.La tv. se spune ca 75% sunt nefumatori .Dute la biserica sa mirosi a tamaie .(.............)#8: #8 -  

 

Raspunsuri


Musafir

#31 Re: Re:

2016-02-13 08:26:58

#10: - Re:  

 Ce spun la televizor e pura manipulare,adevarul este ca 80% suntem fumatori.

 Va mint cu televizorul.

 

scuby cluj

#122 Re: Re:

2016-03-19 02:06:02

#10: - Re:  

 Hai sa zicem ca o lege prin care sa interzici FUMATUL in locurile unde se mananca ar putea fi acceptata de multi dintre noi fumatorii ... Dar sa interzici fumatul peste tot pentru ca asa a visat cineva noaptea si alte cateva sute care dorm in parlament au votato mi se pare o mizerie ordinara !!! De ce un patron nu are voie sa isi faca clientela printr-un baner mare cu mesajul ACEST SPATIU ESTE DESTINAT strict FUMATORILOR !!!! eu va garantez ca in viata de noapte 90% din persoane sunt fumatoare !!!!! sa bagi aceasta lege discotecilor pe gat mi se pare o ABERATIEEE !!!! va dati seama ca 90% din discoteca va fi afara pe trotuare la fumat si va fi un haos total pe strazi ? pe langa asta va mai dau un exemplu ... daca eu vreau sa ma duc intr-un bar sa beau o bere cu prietenii si suntem toti fumatori , de ce trebuie sa iesim afara sa stam in usa sa fumam sa ne vada TOTI VECINII si cunoscutii ca noi suntem la birt ??? STATI LINISTITI CA VA VINE VREMEA CAND VETI MURI TOTI CEI DIN PARLAMENT CA NISTE SOBOLANI , PENTRU CA LUMEA SE VA SATURA SA FIE CONDUSA DE SOARECI CA VOI !!!!


Musafir

#223 Re: Re:

2016-03-21 19:20:49

#10: - Re:  

 Tu chiar crezi ca este adevarat ceea ce se spune la tv? :)) Imi pare rau sa-ti zic, dar esti prea usor influientat.