Votati pentru mentinerea religiei in scoli

Quoted post


Musafir

#1446

2014-11-22 19:00

Este bine să-i lăsăm pe copiii noștri să urmeze și în cadrul orelor de religie din școli chemarea cea sfântă a glasului Fiului lui Dumnezeu(Lăsați copiii să vină la Mine și nu-i opriți căci Împărăția lui Dumnezeu este a unora ca aceștia.Luca18,16)Alături de preoți ,profesorii de religie caută să le mențină trează această chemare și să-i determine pe copiii noștri să o urmeze pentru ca în sufletul lor să poată pătrunde lumina harului divin,iar peste ani să ne putem bucura de darurile aduse de credința în Dumnezeu a acestor copii.

Raspunsuri


Musafir

#1447 Re:

2014-11-22 19:34:54

#1446: -  

 OK Dar nu de cei care omoara călugărița pe cruce cica are diavolul in ea, nu de cei care fac blesteme, nu de cei care dezleaga, nu de cei care indemana enoriasa sa tina post pana mori de foame, nu de cei care ascundeau securisti in pivnita biserici la revolutie, nu de cel care este dat in judecata ca in timpul slujbei in duminica alegerilor tinea campanie de alegeri......

Deci sa ma lase in pace sa aleg eu unde ma duc duminica cu copilul sa invete religia , sa nu ma forteze parohia ortodoxa (de unde am plecat) sa tine ore de religie rudetania apropiata, a lor.

Am ales libertatea , si vreu sa ma simt liber de toti si de toate , sa am dreptul de a alege , mai ales lasati copii in pace , defapt fiecare are dreptul sa creasca copilul cum vrea , dar sa nu fortam si pe alti sa faca ce nu vor .

Vreti sa aiba copii mai multe absente nemotivate ca nu vor sa umble la ora de religie , obligatio atunci la ce nu vor.