Salvati un simbol national - Mioriticul

Quoted post


Musafir

#8 am ciobanesti

2014-07-30 17:13

D na Mirescu sunteti penibila din nou, ce valoare au titlurile peste hotare unde concurenta lipseste. Luativa de mana cu austriaca ca aveti caini jalnici si te mai dai ca vrei sa salvezi rasa. De ce nu vi la expozitii de clu b la selectii la rasa?

Raspunsuri


Musafir

#9 Re: am ciobanesti

2014-08-07 17:13:20

#8: - am ciobanesti 

 Penibil si ignorant esti dumneata - ar fi trebuit sa te informezi si sa afli ca niciodata nu am fost singuri la ring - intreaba pe d-l Gotca, Simutiu, Mustea si multi altii.Iar la club si selectie chiar am participat dar probabil ca iti trebuie ochelari de vedere sa si vezi cu ce exemplare. Iar d-na Barbara este pana una alta o crescatoare care a castigat in Romania de cate ori a fost in ring cu "marii" crescatori - din nou esti prost informat, nici ea nu a fost singura la ring...Daca ai curaj, macar ai decenbta sa discuti fata in fata si nu pe internet sub un nume fals - si asta spune mult despre caracterul dvs, stimate domn/doamna.

Apropo, invatati sa scrieti romaneste si atunci poate mai stam de vorba(luati-va de mana si nu luativa de mana)