Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#16276 NA-I INTELES NIMIC. "VICTORIA" NU INSEAMNA DOAR LIDERII EI!

2014-01-31 17:58

#16257: -
Asta e o mizerie creata special pentru a injura Sind Victoria.

Aceasta petitie a luat nastere inainte de infintarea SINDICATULUI VICTORIA.
Nimeni nu are nimic de impartit cu membrii SINDICATULUI VICTORIA.
Daca te uiti mai bine, toata lumea are ce are numai cu "asa zisi" CERNEVISTI (adica cernev, ghioca si cele cateva "cozi de topor" ale acestora).

Nu membrii de rand ai SINDICATULUI VICTORIA sunt raspunzatori pentru faptele lui cernev, ghioca si ale acolitilor lor.

Cernev si ghioca sunt vazuti ca "MARII PIROMANI AI COMBINATULUI" pentru ca au dat "foc" combinatului prin MICA REVOLUTIE DIN OCTOMBRIE 2012 sustinand intrarea in insolventa, disponibilizarea salariatiilor, micsorarea retributilor salariatiilor, managementul supraaglomerat, total ineficient si retribuit la cota de nesimtire.

Cernev si ghioca sunt vazuti ca "MARII TRADATORI AI COMBINATULUI" datorita ciudatei "prietenii" a acestora cu Zaremba si a promovarii intereselor PCC in detrimentul Oltchimului. Si ca sa intelegi despre ce este vorba vezi cazul Codrut Seres si Stamen Stanchev (http://www.evz.ro/detalii/stiri/curtea-suprema-se-va-pronunta-astazi-in-dosarul-privatizarilor-strategice-seres-si-nagy-a-1070610.html)!

Intrebarea care se pune:
Sunt acesti lideri atat de indinspensabili SINDICATULUI VICTORIA?
De ce trebuie sa sacrifice tot si sa-i sacrifice pe toti pentru scopurile lor personale?

Raspunsuri

Gambeta

#16278 Re: NA-I INTELES NIMIC. "VICTORIA" NU INSEAMNA DOAR LIDERII EI!

2014-01-31 18:53:53

#16276: - NA-I INTELES NIMIC. "VICTORIA" NU INSEAMNA DOAR LIDERII EI!

Pentru ca ne place sa fim cerebrali (desi, recunosc, un om cerebral nu ar pierde timpul cu mizeria asta pe care o gestionezi - mea culpa, deci) incercam sa analizam putin textul, carevasazica:

Aceasta petitie a luat nastere inainte de infintarea SINDICATULUI VICTORIA.

se poate, nerelevant, cunoastem cand alergau secretarele prin cladirea designro pe acest subiect



Nimeni nu are nimic de impartit cu membrii SINDICATULUI VICTORIA.

mie mi se pare ca da, vrei sa luam paginile la rand?

 

Daca te uiti mai bine, toata lumea are ce are numai cu "asa zisi" CERNEVISTI (adica cernev, ghioca si cele cateva "cozi de topor" ale acestora).

lasand la o parte exprimarea aiurea, remarc ca: "toata lumea" inseamna cateva persoane fidele cauzelor fostei conduceri, in frunte cu autorul de petitie si alte secretare care injura ca la usa cortului niste persoane, fie ele si cerneviste, care au alte pareri fata de ale lor; dupa principiul cine nu e cu noi e un nenorocit.

 

nu te pun sa definesti "cozi de topor" ca deja m-am cam plictisit

 

Nu membrii de rand ai SINDICATULUI VICTORIA sunt raspunzatori pentru faptele lui cernev, ghioca si ale acolitilor lor.

 

ce vorbe mari - aici incepe aplicarea tehnicilor de manipulare =))

 

Cernev si ghioca sunt vazuti ca "MARII PIROMANI AI COMBINATULUI" pentru ca au dat "foc" combinatului prin MICA REVOLUTIE DIN OCTOMBRIE 2012 sustinand intrarea in insolventa, disponibilizarea salariatiilor, micsorarea retributilor salariatiilor, managementul supraaglomerat, total ineficient si retribuit la cota de nesimtire.

 

sunt vazuti asa... de cine? de tine? ce vorbesti? da' cine naiba te crezi tu? vezi ca Cernev era in concediu atunci, macar atata lucru ar trebui sa stii; ar trebui sa te mai interesezi cine l-a chemat acolo; nu a sustinut Cernev disponibilizarea, tu faci niste confuzii - o faci voit, pentru ca esti foarte tendentios ca pe tot parcursul acestor pagini - intre prezentarea unei situatii, iminenta ei, si sustinerea acestei pozitii - managementul de care vorbesti NU este sustinut de Cernev.

PS aici: aia cu retribuirea la cote de nesimtire (si chiar iti dau dreptate aici), ce sa zic, am impresia ca nu esti in masura sa arunci cu piatra, las-o asa!

 

Cernev si ghioca sunt vazuti ca "MARII TRADATORI AI COMBINATULUI" datorita ciudatei "prietenii" a acestora cu Zaremba si a promovarii intereselor PCC in detrimentul Oltchimului. Si ca sa intelegi despre ce este vorba vezi cazul Codrut Seres si Stamen Stanchev (http://www.evz.ro/detalii/stiri/curtea-suprema-se-va-pronunta-astazi-in-dosarul-privatizarilor-strategice-seres-si-nagy-a-1070610.html)!

 

"vazuti" de tine, marele analist al acestei situatii, formatorul de opinii, ca sa vezi; ai tot fost rugat sa prezinti niste argumente solide apropos de "prietenia" asta (care, apropos, exista si intre dl Roibu si Zaremba), dar , argumente pertinente, nu ca a scris nu stiu ce ziar platit (nu cred ca mai e vreunul neplatit)

 

Intrebarea care se pune:
Sunt acesti lideri atat de indinspensabili SINDICATULUI VICTORIA?

 

Formularea este redundanta, tendentioasa; cum se spunea concentrezi atentia pe oamenii astia ca sa nu se vorbeasca de fosta conducere si de situatia in care au lasat societatea; ca sa-ti raspund la intrebare: oamenii aia sunt indispensabili sindicatului cam cat esti tu de indispensabil acestui forum mizer!

 

De ce trebuie sa sacrifice tot si sa-i sacrifice pe toti pentru scopurile lor personale?

 

Conduci din nou discutia pe o pista falsa, ataci niste tinte false, denigrezi si accepti denigrarea unor oameni. Sacrificati am fost noi in toti anii astia in care unii au (si ati) luat banu' si altii ne-am uitat lung (in vreme ce ei faceau centre de profit peste gard sau ajungeau sefi pe bani grei pe fundul nevestelor).

Las-o pe asta, schimba repertoriul; eu consider ca poti face si lucruri bune dar, cu obiectivitate.

Ce faci tu aici e o rusine si chiar daca asculti de niste comenzi iti spun ca asta e mult sub demnitatea multora din cei care sunt in spatele tau. Ma intristeaza treaba asta.

 

 

Si inca ceva: sa fii sigur ca inteleg muuuult mai multe decat crezi tu! Vezi-ti de ale tale, analizeaza un pic SLO, vino cu ceva pertinent si obiectiv si abea atunci poti emite pretentii in a-ti da cu parerea!


Musafir

#16279 Re: NA-I INTELES NIMIC. "VICTORIA" NU INSEAMNA DOAR LIDERII EI!

2014-01-31 18:53:53

#16276: - NA-I INTELES NIMIC. "VICTORIA" NU INSEAMNA DOAR LIDERII EI!

si mai vad ca lumea a inceput sa priceapa mincinosii,denigratorii,tradatorii si papagaliii OLTCHIMULUI prin cea ce ameninta,esti o rusine nemernicule,tu cernev cu maimutoiul de ghioca si tugurin,uitai de cap de cal si aveti grija idiotilor ca suntem in secolul XXI,NU IN SEC XX,ANI 1980