Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Quoted post


Musafir

#10260 Re: Re: RAMPLAST

2013-10-17 16:10

#10258: - Re: RAMPLAST

am spus initial " sindicatele nu sunt interesate" - asta le implica pe toate - 2,3 , 9 sau cate mai sunt in prezent - inclusiv Cernev inclusiv Diculoiu si alti lideri. Toti sunt o apa si-un pamant - Cernev anunta angajari din alte societati , Diculoiu spune " fiecare cu norocul lui in viata"  si tot asa

 

angajatii Ramplast sunt tot angajati Oltchim - ei nu trebuie sa beneficieze de protectie sociala ? sau trebuie sa treaca si in cazul asta cativa ani pentru a se face reparatiile tehnice si morale ?

Raspunsuri


Musafir

#10262 Re: Re: Re: RAMPLAST

2013-10-17 16:16:27

#10260: - Re: Re: RAMPLAST

am spus initial " sindicatele nu sunt interesate" - asta le implica pe toate - 2,3 , 9 sau cate mai sunt in prezent - inclusiv Cernev inclusiv Diculoiu si alti lideri. Toti sunt o apa si-un pamant - Cernev anunta angajari din alte societati , Diculoiu spune " fiecare cu norocul lui in viata"  si tot asa

 

iar eu ti-am explicat ca acolo este o problema strict SLO - bineinteles ca asta a tinut inclusiv de optiunea oamenilor

Cernev anunta o relocare la care se munceste de un an de zile; nu intru in detalii apropos de ce inseamna mentenanta pt o societate precum Oltchim

 

angajatii Ramplast sunt tot angajati Oltchim - ei nu trebuie sa beneficieze de protectie sociala ? sau trebuie sa treaca si in cazul asta cativa ani pentru a se face reparatiile tehnice si morale ?

 

deci, cum spuneam, intreaba-l pe diculoiu ce strategie are!