S.O.S. familia!

Quoted post

Ovi

#2399 Re: Re: Re: Re:

2013-09-05 19:58

#2397: - Re: Re: Re:

Uita-te in Arabia Saudita. Uita-te in Iran, in Afghanistan, in Mauritania, in Yemen, Sudan si in Nigeria. In aceste tari, homosexualitatea este pedepsita cu moartea si normal, toate informatiile sunt cenzurate legate de acest subiect. Poti sa fii sigur ca orice recensamant in care s-ar intreba si orientarea sexuala, o sa ai acolo homosexualitate 0. In timp ce in tari ca Suedia, Norvegia, Danemarca, Finlanda samd, o sa ai un numar mai mare. Asta nu e fiindca in tarile nordice ai "propaganda" care sa-ti faca progeniturile gay, ci e un mediu in care homosexualii sunt acceptati si astfel nu se mai ascund.

Eu, de exemplu, inca de cand am inceput sa ma simt atras de cineva, pe la 13 ani, tot de baieti am fost, chiar daca abia pe la 16 am inceput sa aprofundez subiectul homosexualitate, si nu o faceam, ca sa ma "inec din cauza propagandei", ci o faceam sperand ca nu sunt si eu unul... si totusi... iata-ma, si doar din Februarie am inceput sa caut filme artistice cu tematica gay, sa vad ce spune si cinematografia de subiectul asta. Dar daca nu te intereseaza povestile "sforaitoare", de ce esti aici? ca doar aveam o dezbatere, si nu se cade ca un om civilizat sa tina cu dintii de argumentele lui, fara sa ii asculte pe ceilalti.

Raspunsuri


Musafir

#2403 Re: Re: Re: Re: Re:

2013-09-05 20:16:44

#2399: Ovi - Re: Re: Re: Re:  

 sunt aici sa va mai opresc cand scrieti aiureli. tu de exemplu ovi, si ti-am mai zis si tie, si altora ca tine, imi dai senzatia ca te-ai blocat la varsta aia de 13-16 ani cand nici nu stiai ce-i cu tine si in ce lume traiesti si nici nu a avut cine sa-ti explice din pacate. oamenii se maturizeaza dupa 25 de ani si asta daca au repere corecte in viata. vad ca devine o constanta sa va incepeti povestirile cu anii pubertatii. si tutosi, povestirile astea nu schimba cu nimic evidentele. nu sunt genul de om care sa ascult povesti de viata de cand te jucai tu cu papuselele si ti-ai "dat seama" ca esti gay. s-a mai zis aici ca homosexualitatea este o inclinatie gresita spre o stare sufleteasca si trupeasca asemenea. in tarile in care sunt mai multi gay, au fost mai multi care au crezut si si-au asumat ca sunt gay, dar asta in mod insusit si mintal eronat. adica si-au luat plasa. apoi s-au comportat ca atare. din pacate nu intelegi si daca vrei sa afli din cinematografie care-i treaba cu a fi gay, nu cred ca vei afla un raspuns sanatos pentru ca cinematografia de cele mai multe ori prezinta lucrurile in mod subiectiv. si cu atat mai mult daca dai de un regizor gay, pai s-a terminat toata documentarea ta obiectiva, pentru ca vei fi in delir si vei vrea sa arati la toata lumea ca ai avut dreptate.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...