S.O.S. familia!

Ovi

/ #2399 Re: Re: Re: Re:

2013-09-05 19:58

#2397: - Re: Re: Re:

Uita-te in Arabia Saudita. Uita-te in Iran, in Afghanistan, in Mauritania, in Yemen, Sudan si in Nigeria. In aceste tari, homosexualitatea este pedepsita cu moartea si normal, toate informatiile sunt cenzurate legate de acest subiect. Poti sa fii sigur ca orice recensamant in care s-ar intreba si orientarea sexuala, o sa ai acolo homosexualitate 0. In timp ce in tari ca Suedia, Norvegia, Danemarca, Finlanda samd, o sa ai un numar mai mare. Asta nu e fiindca in tarile nordice ai "propaganda" care sa-ti faca progeniturile gay, ci e un mediu in care homosexualii sunt acceptati si astfel nu se mai ascund.

Eu, de exemplu, inca de cand am inceput sa ma simt atras de cineva, pe la 13 ani, tot de baieti am fost, chiar daca abia pe la 16 am inceput sa aprofundez subiectul homosexualitate, si nu o faceam, ca sa ma "inec din cauza propagandei", ci o faceam sperand ca nu sunt si eu unul... si totusi... iata-ma, si doar din Februarie am inceput sa caut filme artistice cu tematica gay, sa vad ce spune si cinematografia de subiectul asta. Dar daca nu te intereseaza povestile "sforaitoare", de ce esti aici? ca doar aveam o dezbatere, si nu se cade ca un om civilizat sa tina cu dintii de argumentele lui, fara sa ii asculte pe ceilalti.




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...