Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

N. Burdoaza

/ #403 Oltchim

2012-12-01 23:07

Nea' Fane de la Var Sic cred ca esti putin tampit,daca domnul Cernev isi aduce nevasta la Oltchim, cred ca nu e atat de mare problema. Problema este a ta, suntem si noi constienti ca domnul ministru Chitoiu ne-a aburit cu planul de propilena si salarii. Daca ai fi fost la sedinta ti-ai fi dat seama ca domnul Cernev a luat atitudine impotriva ministrului, iar eu am cerut insistent sa se respecte contractul colectiv de munca privind salariile compensatorii in cazul restructurarii Oltchimului. Privind transportul de calcar esti prost informat, Amitrans a castigat licitatia depunand oferta de licitatie cu 10 minute inainte de termen si avand pretul cel mai mic normal ca au castigat. Ti se pare ceva ciudat? Atata timp cat a avut loc o licitatie corecta. Vorbesti in necunostiinta de cauza. Stim cu totii ca nu putem functiona la 65% capacitate cu un personal de 3300 de oameni. Dar mi-asi dori in aceasta institutie sa ramana oameni capabili sa munceasca si sa duca Oltchimul acolo unde a fost acum 10 ani, cand altii petreceau in corturi si se laudau ca sunt numarul "1" in Europa. La incheiere, eu urez un "La multi ani" cinstit pentru toti oamenii de bine, pentru toti oamenii care-si doresc sa lucreze in Oltchim, dar nu cu toti "Hotii" care au dus Oltchimul la dezastru. Ai tupeu? vino si iti spun care-s hotii. Te astept.