Demisia premierului Victor Ponta cerută de mediul academic


Musafir

/ #728 Re: Re: Pentru un om drept.

2012-06-23 19:23

#710: FAneloo - Re: Pentru un om drept.

Asa, nimic nu-i obligatoriu, nici scoala primara, nici sa te angajezi sau sa te insori.    Dar faci tot ce crezi tu ca e bine pentru tine, in limita posibilitatilor. La doctorat, in mod normal,  se inscriu oameni care sunt pasionati  de un domeniu de activitate si vor sa aprofundeze acest domeniu, aducand ceva nou in acest sens.   Situaatie premierului e cat se poate de clara, pentru oricine stie sa citeasca. Eu i-am citit "opera", am avut curiozitatea asta,  si nu stiu cum ar putea cineva sa spuna ca nu este vorba de un plagiat cand pana si concluziile  sunt copiate.  Si culmea, reactia lui care a fost, " ..tot ma duc la Bruxelles" sau  "Basescu mi-a inscenat asta ".  Comportamentul lui de liceean prins ca a copiat la teza , ma ingrozeste, pentruca  reprezinta tara. Din acest motiv doresc sa plece cat mai repede din fruntea guvernului.  In ce priveste simpatiile mele politice, trebuie sa-ti spun ca niciodata n-am votat PDL si Basescu, ii consider la fel de vinovati pe toti politicienii care au guvernat tara, nu pot uita greselile pedelistilor dar n-am memoria atat de scurta ca sa uit nici  ce a facut PSD-ul dar si celelalte formatiuni cand au guvernat, liberalii, taranistii, udemeristii. si nici nu sunt genul care sa  se lase manipulat de demagogia ieftina si gretoasa si de minciunile spuse de unii sau altii.  Tu in schimb se pare ca esti  genul care sta toata ziua cu ochii lipiti pe ecranul televizorului la un singur canal, respectiv Antena 3 , pentruca  practici aceeasi lupta politica ca si cei doi lideri ai USL, adica cine nu-i de acord cu mine e basist.