Salvati Radauti de poluarea Egger

Andrei

/ #6 nu dau curs provocarilor

2012-02-08 14:46

nu va obositi sa urlati aici "bai, esti omul lor!!!" ca nu intru intr-o discutie pe o astfel de retorica. Am dreptul la opinie informata, asa ca mi-am spus opinia in baza unor realitati traite de mine, nu asa, ca mi se pare mie nu stiu ce sau am auzit pe nu stiu ce surse de la radio-sant. Am facut precizarea asta ca am avut discutie pe tema asta in birou cu niste colegi, si au sarit unii sa imi zica: "te-au platit aia sa le faci reclama?"...nu prea tolerez minciuna si manipularea, ne-am obisnuit cu ea atat de mult de pe vremea lui ceasca, incat ni se pare deja ceva normal sa nu ne mai obosim ca cercetam inainte de a acuza. Ma repet, sunt de acord ca, daca sunt practici murdare la Egger, sa existe protest. Dar daca nu este sustinut cu dovezi (nu doar cu pareri sau intoxicari), ne racim gura de pomana, nu ne va baga nimeni in seama, si ne vom pierde si credibilitatea, pentru ca un om prins odata cu minciuna, capata aceasta eticheta si cu ea si suspiciunea ca orice altceva spune, este tot minciuna. Sunt omul lucrurilor bine ochite, bine tintite, asa incat cand apas pe tragaci, glontul sigur se duce si sigur loveste tinta.