Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!


Musafir

/ #1537 Re: Re:

2012-01-07 14:25

#1150: - Re:

Dragul meu, cum poti sa spui o asemenea magarie ca SMURD-ul nu are asistenti? Dar echipajele TIM ce saracie au? sofer, medic, asistent, care sunt competenti cu totii pentru ca pana a ajunge sa fii medic sau asistent pe un echipaj de terapie intensiva mobila trebuie sa fii toba de carte si cunostinte si foarte multa munca in UPU, doar asa reusesti sa intri in sistemul SMURD, daca nu stii, mai bine intreaba decat sa faci afirmatii!! Toate cadrele medicale de pe masinile SMURD sunt angajati ai UPU, nu veniti direct de pe bancile scolii cum crezi tu, se cere sa fii foarte bun!

Inca o chestie, va rog sa nu mai vorbiti de sume cat incaseaza unul sau altul pt o interventie, sau ca elicopterul nu zboara decat pt nu stiu ce suma, daca vreodata aveti voi careva nevoie de asa ceva, atunci va veti mai gandi la sume?Viata omului este importanta sau sumele?Chestiile astea, sumele de care vorbitit voi, nu toata lumea stie exact suma de bani,nu va mai dati cu presupusul!

Cat il priveste pe Domnia Sa Dr.Arafat ce povesti puteti inventa...ca e spion, ca e nu stiu cine...:) Deocamdata a facut in sistem care salveaza vieti, a oferit loc de munca celor mai buni.Repet doar cei care lucreaza in sistemul SMURD stiu cum merg lucrurile, nu altii din orice sistem ar fi.