Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!

Bogdan

/ #1534 SMURD trebuie sa existe tocmai pentru ca nu primeste spaga si nu cotizeaza la vreun pardid

2012-01-07 14:16

Chiar daca au salarii mici si nu primesc spaga, acesti OAMENI minunati de la SMURD, chiar salveaza vieti indiferent ca esti copil sau batran, roman sau tigan, sarac sau bogat, salariat sau somer, ...
SMURD este acolo atunci cand ai cea mai mare NEVOIE sa-ti SALVEZE viata sau pe cineva apropiat!
N-am avut pana acum nevoie de SMURD si sper ca nici in viitor sa nu am, dar oamenii de la SMURD demonstreaza in fiecare minut, ora, zi ca daca este nevoie ei sunt prezenti, poti sa te bazezi pe ei oricand, ei NU FAC POLITICA, pentru ei doar salvarea vietii conteaza!
De ce sa-i desfiintam?
De ce sa schimbam ceva care functioneaza bine?
Am rezolvat toate celelalte probleme si nu mai aveam ce sa facem?
Credeti ca cei de la FMI, Banca Mondiala si celelalte organizme sint chiar tampiti cand afirma ca sistemul de urgenta SMURD chiar funtioneaza comparativ cu toate celelalte domenii din Romania?
De ce este nevoie de privati, de concurenta, nu a demonstrat SMURD ca este eficient? Sau poate este prea eficient, si atunci nu mai sunt metode se "sifonare" a banului public catre interese personale, de grup sau de partid.
Fiecare dintre noi trebuie sa-si puna aceste intrebari si sa gaseasca raspunsurile si abia atunci vom intelege ca existenta SMURD este echivalenta cu existenta linistei noastre interioare.
Ar mai fi multe de spus, dar va las si pe voi sa gasiti cuvinte si actiuni mai bune pentru a sprijini SMURD.