Semafoare la intersectia Magheranului cu Campului

Musafir

/ #31

2016-08-25 14:40

Locuiesc in aceasta zona.

Au fost mereu accidente in acea intersectie, au fost si semafoare .... dar nimeni nu a facut mai mult ...

De ce a trebuit sa moara un suflet nevinovat ? De ce? De ce? De ce?

De cand s-a modernizat strada e un adevart pericol sa circului pe ea, atat la intersectia cu Paris, dar mai ales la cea cu pricina, cu Campului, unde e carnagiu.

Am ajuns sa ocolesc zona atat cu masina cat si ca pieton. Cei care vin de pe Campului nu isi dau seama ca se intersecteaza cu o strada principala (pur si simplu nu se vede, semnul e umbrit de copaci si mic), trebuie defrisari si semnalizatoare mari, vizibile, trebuie semafor inteligent (functionabil, nu ca cel instalat mai demult), mai trebuie limitatoare de viteza pe asfalt, nu ar strica amplasarea unui radar permanent in zona, aplicate amenzi usuratoare tuturor care merg cu viteza si care nu respecta legea (asa recuperam cu siguranta si banii investiti in semafoare).

Domnilor nu stiu de ce dureaza atat? Am inteles ca erati in discutii. Ce Doamne iarta-ma de discutii, cat dureaza? sa numaram zilele in vieti si in reparatii auto, vizite la urgenta? in ce sa le numaram? Cine plateste pentru incompetenta autoritatilor? De ce trebuie sa platim tot noi, cei care cotizam si asiguram salariile si locurile de munca bugetarilor? Nu credeti ca pretul este cam mare?