Semafoare la intersectia Magheranului cu Campului

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Semafoare la intersectia Magheranului cu Campului


Musafir

#1

2016-08-24 07:35

Am semnat aceasta petitie ca sa nu mai fie si alte tragedii!!! Si celui ce i-a distrus viata baieteului si familiei lui Sa-i dea Dumnezeu sanatate! Desi ar merita sa arda in Iad!

Musafir

#2

2016-08-24 09:01

Am avut si eu un accident in aceeasi intersectie

Musafir

#3

2016-08-24 10:04

Am semnat aceasta petite , pentru a se schimba crva in bine in orasul meu pentru ca astfel de tragedii sa nu se mai intample
Mihaela

#4

2016-08-24 10:59

Nu neaparat semafor. Se pot monta pe asfalt limitatoare de viteza. De fapt, ar trebui montate in mai multe zone din oras, mai ales in zona scolilor.


Musafir

#5

2016-08-24 11:15

pentru a evita mai multe tragedii

Musafir

#6

2016-08-24 11:17

Ptr ca-mi plânge sufletul când mă gândesc la îngerașul care s-a ridicat muuult prea repede la cer, din cauza inconștienței, nepăsării și indolenței specifice acestui neam!!!

Musafir

#7

2016-08-24 11:55

Trebuia sa se întâmple nenorocirea ăsta? cei de la primărie și politie știau de intersecția păcătoasă, au fost semafoare inteligente montate care au costat 80000 de lei bani publici dar după încheierea lucrărilor au dispărut. Păcat de copilul ăsta nevinovat.Stați domnilor și faceți situați în birouri și cam atât .

Musafir

#8

2016-08-24 11:55

Pt evitarea victimelor in aceasta intersectie

Musafir

#9

2016-08-24 12:47

Dragele mele mamici,

 

Sper sa rezolvam ceva cu aceasta petitie, si cu celelalte mai dinainte semnate. Stiu ca la intersectia Campului cu Magheranului a mai fost semafor....in trecut...a mai fost si ...atat. Cu tot cu semafor aveau loc accidente. cred ca numarul accidentelor pot scadea o data cu instalarea unui semafor, dar nu stiu ce se poate face in privinta accidentelor in acea zona.

 

In speranta ca nu vom mai auzi de asemenea tragedii, va doresc tot binele din lume langa puiutii vostri, sanatate si bucurii

 

Cu deosebit respect pentru toate mamicile luptatoare

 

Iulia Iusco

Conduceti prudent!

#10 Alte zone cu probleme

2016-08-24 13:00

Limitatoare de viteza  pe asfalt sau semafoare ar putea fi montate si pe N Iorga, M Viteazu, V Milea si Calea Dumbravii.Unii se considera la raliu.Si cand mai vad si cate un motociclist cu viteza imi sta inima.In momentul ala multumesc lui Dumnezeu ca nu sunt pe vreo trecere s pietoni, ca m-ar spulbera.Oare Politia Rutiera ce face? 


Musafir

#11

2016-08-24 14:02

Pentru siguranta copiilor.
Dumitru

#12 Oare când se va face ceva?

2016-08-24 14:02

Ar trebui să monteze și limitatoare de viteză pe toată lățimea carosabilului, ca să nu poată fi evitate.

Și același lucru ar trebui făcut și la intersecția străzilor Kiev cu Paris.


Musafir

#13

2016-08-24 14:07

Pentru a nu muri si alți copii sau oameni

Musafir

#14

2016-08-24 14:16

Pentru ce exista o limita de viteza (legala!) ??? Pentru ce exista legislatie?! Politia romana face pe "viteaza" cand e vorba de dat permise de conducere, dar se lasa "manjita" in acelasi timp de cei care-si "permit"...Rusine autoritatilor! E nevoie a fi curmate vieti nevinovate pentru a intreprinde lucruri destinate sigurantei (si nu numai!) cetatenilor! Trist.........

Musafir

#15

2016-08-24 14:18

Semnez aceasta petitie ,a fost nepotelul meu,singe din singele meu ,nea rupt sufletele ca am pierdut acest copilas ne vinovat.Cel ce a gresit sa plateasca aspru si pentru ne respectare sa nu i se mai dea carnetul de conducere..Dumnezeu sal odihneasca in pace.

Musafir

#16

2016-08-24 17:45

Locuiesc in zona si am vazut nenumarate accidente in aceasta intersectie de- a lungul anilor. Majoritatea dintre ele nu s-ar fi produs daca ar fi existat un semafor!

Musafir

#17

2016-08-24 17:52

Pentru siguranta si increderea de a circula pe strada

Musafir

#18

2016-08-24 17:56

Am copilarit in zona, de 30 de ani in intersectia asta au fost intruna accidente. Numai in ultima luna aprox au fost vreo 3, din care ultimul tragedia cu copilasul. Zici ca e blestemata, ar fi f bine daca s-ar lua masuri


Musafir

#19

2016-08-24 18:35

Cu semaforul nu se rezolva problema!!!. Strada e prea periculoasa datorita noii comformatii. Un semafor nu opreste criminalii !!! Avem nevoie de preventie : semafor +limitatoare de viteza montate pe carosabil. am vazut astazi in Alba-Iulia cat era zebra de lata atat era portiunea de strada ridicata !!! si totusi de ce trebuie petitie ??? care sunt organele incompetente care ar trebui sa fie competente si platite din banii nostrii care nu isi fac treaba?????????Cine trebuie sa raspunda si sa se ocupe de astfel de probleme ale comunitatii ???Daca este cineva mai in domeniu sa ne sfatuiasca ca sa facem o petitie pentru pentru cei care participa tacit la uciderea din culpa !

Musafir

#20

2016-08-24 18:36

Din cauza soferilor care nu respecta regulile in trafic. Din pacate un suflet si a pierdut viata din cauza unui astfel de individ iresponsabil

Musafir

#21 Re: Alte zone cu probleme

2016-08-24 19:22

#10: Conduceti prudent! - Alte zone cu probleme 

Da asa e si in multe alte zone ale orasului ar trebui puse limitatoare de viteza pe asfalt, locuiesc pe mihai viteazu si se aud cateodata motocicletele avand o viteza.... vai vai sa fereasca Dumnezeu sa fie cineva pe trecerea de pietoni in momentele alea... 

 


Musafir

#22

2016-08-24 19:37

Ar trebui montate semafoare (eventual cu buton) la multe treceri de pietoni din SIbiu ca de exemplu pe bdul Coposu, in dreptul intrarii in curtea spitalului.

Musafir

#23

2016-08-24 19:51

Pentru evitarea altor tragedii!

Musafir

#24

2016-08-24 20:37

Ma gandesc la suferinta parintilor si doresc sa nu se mai indurereze si altii.

Musafir

#25

2016-08-24 21:51

Aceste semafoare pot salva vieti!!