ANULAREA LEGII ANTI-FUMAT . LEGEA ANTI-FUMAT - ABUZ SI ATENTAT LA LIBERTATEA INDIVIDUALA!

scuby cluj

/ #125 Re: parerea mea ca e o lege foarte buna

2016-03-19 02:57

#53: nick13 - parerea mea ca e o lege foarte buna 

 sunt de acord cu tine ca in unele localuri ar trebui interzis fumatul chiar daca sunt fumator .... uite ai dat cateva exemple foarte bune RESTAURANTE unde sunt evenimente ex. NUNTI da frate vrei sa fumezi te rog frumos dute afara si fumeaza , pizzerii daca au posibilitatea de a face incapere pentru fumatori sa ii lase sa faca daca nu poftiti afara si fumati ... eu zic in general locurile unde esti OBLIGAT sa mergi .... dar iti dau si exemplu unde nu ii vad rostul sa interzici fumatul .. BIRTURI si DISCOTECI ai dreptul sa intri sau sa nu intri este hotararea ta si iti asumi aceea hotarare , si daca ai fost fumator si esti de varsta cu noi undeva la 30 de ani si ai frecventat discotecile cred ca esti de acord ca in proportie de 80-90% din persoanele dintr-o discoteca sunt fumatori , ti se pare corect  ca patron care ai investit bani multi poate ai luat de la gura copilului tau pentru a investi in acel local sa nu ai dreptul  SELECTARII CLIENTELEI ?? !!!!!