Inlocuirea denumirii de rrom cu tigan,sau cu alta denumire care sa faca referire la originile lor.


Musafir

/ #298

2015-08-18 19:15

Am multe dovezi sustinatoare faptului ca tiganii sunt o rasa non-umana, Nu o spun din rasism, nu vehement nu am nici o problema cu alte rase, o spun din propriile trairi, una ar fi aceea ca am trait sa vad familie de tigani dormind cu cainele mort sub pat de cate-va saptamani de zile si era vara, alta ar fi 3 oameni , romani de ai nostrii, se zbateau in chinurile mortii, ei fiind arsi de vii intr-un accident , iar tiganii treageau inelele, de pe degete, lantisoarele de la gat si cerceii din ureche, Asemenea exemple am trait eu si pot sa le expun , nenumarate cazuri, in general cunosc cel putin sute de mii de tigani si dintre ei nici unul om bun,,,un meserias de exemplu : electrician, strungar, sau un meserias intr-un anume domeniu,, concluzia : nu ii duce capul, mintea lor este mult prea tocita daca pot spune asa, inca una : Niciodata si niciodata nici un chirurg nu va putea inlocui o inima de roman cu una de tigan sau invers, macar vre-un oirgan vital deci reconcluzionam : tiganii NU sunt oameni !