Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!

Rares Bogdan acum la realitatea tv. Despre Oltchim. LIVE:

/ #39427 Rares Bogdan acum la realitatea tv. Despre Oltchim. LIVE:

2015-06-05 17:03

10 motive pentru care trebuie sa dispari, domnule Ponta!

1. Pentru ca poporul roman nu a fost condus niciodata de nesimtiti. Niciun mare lider al planetei, că provine din Caracas, Beijing sau Apahida nu si-a permis sa-si sfideze poporul, sa-l ia de nerod.

2. Pentru ca ati copiat la teza desi nu sunteti retardat. Istoria va consemna, desigur, o atrofie nu a muschiului limbii, ci a simtului istoriei, dar nu trebuie sa ajungem sa-i constatam efectele, caci va fi tarziu.

3. Pentru ca sunteti marunt, desi jucati baschet.

4. Pentru ca le-ti promis celor de la Oltchim ca vor avea de munca si le-ati tras un glont in cap. Ca sa indreptati pistolul spre propria teasta ar fi trebuit sa aveti alta anvergura si am stabilit deja la punctele 1 si 3 ca nu e cazul.

5. Pentru ca imi este rusine ca sunt roman cu un premier care se scobeste in nas. Nu v-am vazut, dar imi imaginez ca aveti aceasra placere. Fara glumitze cum va plac dumneavoastra pentru ca o tara a Uniunii Europene nu poate functiona cu un Premier urmarit penal pentru coruptie si spalare de bani!

6. Pentru ca ati promis ca demisionati daca incepe urmarirea penala.

7. Pentru ca sunteti penibil. Cand va infoiati penele si va dati cu_rcan trebuie sa stiti ca nu avem orbul gainii. Vedem o gaina!

8. Pentru ca ati initiat coabitarea cu Traian Basescu desii nu era nevoie de asta in decembrie 2012

9. Pentru ca va faceti tara de ras deoarece v-au arestat ministrul de Finante de sub nas, iar salba de corupti care va alimenteaza salteaua e foarte unsuroasa.

10. Pentru ca sunteti prieten cu Dragnea, care poarte sosete albe flausate.

Puteti face un ultim gest de onoare, ‪#‎DEMISIA‬ domnule Prim Ministru Victor Ponta!

"Daca voi fi urmarit penal voi demisiona imediat din functia de premier al Romaniei" este declaratia care incheie practic cariera politica a numitului Ponta Victor Viorel in acest moment... "Premierul Romaniei, urmarit penal" este informatia care a cazut ca un traznet in spatiul public romanesc in urma cu 20 de minute.

Ponta Victor Viorel INVINUIT de catre procu_rori si i se cere Parlamentului avizul de incepere a urmaritii penale pentru fapte savarsite in perioada mandatului de Premier in Guvernul României. Primul Ministru, acuzat de SPALARE de BANI. Primul Ministru al Romaniei, Ponta Victor Viorel, urmarit penal. 17 infractiuni de falsuri in inscrisuri. Ponta Victor Viorel - complicitate la evaziune fiscala. DNA, foarte probabil, va cere si avizul pentru ridicarea imunitatii deputatului Ponta Victor Viorel. Acum intelegem mai bine de ce Ponta Victor Viorel a facut eforturi disperate sa il salveze pe prietenul sau Dan Sova...
Cand am spus luni si marti seara, asa cum am spus de multe alte ori in ultimii 2 ani, ca avem la Palatul Victoria un infractor am fost apostrofat si s-a incercat in toate felurile sa mi se inchida gura, inclusiv folosindu-se slugoii lui din breasla jurnalistica pe post de maciuca, la cererea sa expresa! La timpul potrivit voi da cele 2 nume, dar acum nu despre asta este vorba. Acum trebuie sa privim cu maxima responsabilitate la realitatea acestei zile si suntem obligati sa analizam foarte serios daca un astfel de individ, invinuit in mod oficial, urmarit penal, mai poate ocupa functia de Prim Ministru al Romaniei?! Vreau sa aflu parerea Dumneavoastra, eu mi-am exprimat-o deja.

P.S. Vreau sa ganditi in interesul strict al Romaniei, fara ura si fara patima, dar cu dragoste de tara mea si a Dumneavoastra.

REALITATEA TV LIVE

http://webtv.realitatea.net/live

 

Societate in insolventa,
in insolvency,
en procedure collective

SC OLTCHIM SA RM VALCEA