Pentru încetarea influenței Bisericii Ortodoxe Române în educație


Musafir

/ #171 Re:

2015-03-01 17:46

#168: -  

 Citeste cartile mentionate pe www.Biblia ORTODOXA ,si compara cu alte traduceri,nu este interpretata de mine.Sunt Ortodox,dar nu sunt practicant,daca eram nascut in China eram budist,daca eram turc eram musulman ....,la fel cei ce sau nascut,nu eu am scris Biblia.    (apocalipsa cap.14;6,7.)Ce intelegi prin mesajul dat ,"Si am vazut apoi un inger,cere zbura prin mijlocul cerului,avand sa binevesteasca Evanghelia vesnica celor ce locuiesc pe pamant si la tot neamul si semintia si limba si poporul,Zicand cu glas puternic:Temeti-va de Dumnezeu si dati Lui slava,ca a venit ceasul judecatii Lui,si va inchinati Celui ce a facut cerul si pamantul si marea si izvoarele apelor."(ultimul apostol cel mai tanar caruia Hristos ia zis fiind rastignit IOANE iata mama ta si lui MARIA iata fiul tau.)eu cred ca trebuie sa facem diferenta intre cei care au scris dupa IOAN(Apocalipsa Sfantului Ioan teologul,iar de va  scoate cineva din cuvintele cartii acestei proorocii,...)cap 22;19.    Cui trebuie sa ne inchinam? VEZI si versetul 8,9.