Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #23624 Re: Cernev contraataca: "Se lucreaza la intimidare, am fost sanctionat pentru opiniile sindicale"

2014-07-09 20:51

#23622: - Cernev contraataca: "Se lucreaza la intimidare, am fost sanctionat pentru opiniile sindicale"

Domnule Cernev lasa comunicatele de presa , stim ca te pricepi. Spune-ne si noua cu ce te au jmecherii astia la mana. Ce ai semnat tu ca sa nu ne luam noi platile compensatorii de a zis Piperea ca "da eu am aprobarea cuiva , dar nu pot sa spun si mi-a convenit". Cerneveeeeeeeeeee, Cerneveeeeeeeee, mare cacat de om esti. Dumitreeeeee, Dumitreeeeeee, cand mai vi pe la Valcea sa ne spui si noua sa te asteptam cu flori .

Zice dl. Cernev  "prezentat domnului ministru Constantin Nita, dar si autoritatilor locale, o serie de masuri neadecvate pe care domnul administrator special le-a luat, cum ar fi angajarea din afara societatii, in perioada de insolventa, a trei persoane pe posturi de conducere, cu salarii de 8.000-9.000 lei,"

Bai cacat imputit , sotia ta unde lucra bai boule inainte, nu in afara societatii? Daca vroiai sa faci munca sindicala nu aveai voie sa faci niciodata asa ceva.

"Eu am comunicat cu media si am informat corect opinia publica despre ce se intâmpla"

Da si in privinta noastra ai informat corect ca ne vom lua banii dupa privatizare sau cand societatea va trece pe profit pentru ca tu stiai ce acord ai semnat cu Piperea.

Ai mai uitat sa ne spui domnule Cernev din care Oltchim ne vom lua noi banii sin cel nou SPV sau din cel care va ramane cu pasivele , adica cel care va intra in faliment si de pe care nu va mai avea nimeni nimic de luat pentru ca s-a taiat si se taie in continuare din el si ajunge la fier vechi. Bai tampitilor de disponibilizati , treziti-va dracului o data pentru ca astia nu au alt scop decat sa faca in asa fel incat sa luam bani ciuciu.