Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #23291 Re: Re: Re: Re: Cernev mai tare ca Stanescu. Presa dezinformata. Se musamalizeaza cazul Cernev?

2014-07-01 20:08

#23258: - Re: Re: Re: Cernev mai tare ca Stanescu. Presa dezinformata. Se musamalizeaza cazul Cernev?

".......nu cred ca a pus Cernev maimute pe aici"

Da , nu Cernev a pus maimute , le-a pus si le pune un obsedat cu toate ca nu le vad importanta si nici nu vad de ce va deranjaza pe voi. Pe mine ma deranjaza vizual si atat. Apropoo, au vreo legatura maimutele cu functionarea OLTCHIM?

"Foarte important mi se pare ce au facut alde Vancea sau Diculoiu, nu neaparat Cernev, Cernev e de doar 2 ani lider..."

Ce a facut Diculoiu am mai spus, adica nimic. Ce a facut Vancea , nu ma intereseael nu reprezinta nimic pentru OLTCHIM, doar se baga in seama si nu ar trebuii sa te intereseze.

Nu neaparat Cernev. De ce nu neaparat Cernev? Ca e doar de 2 ani? Ti se pare putin? De cati ani ar avea nevoie ? De ce sa mai bagat in lupta sindicala daca acum vii si spui ca nu are decat 2 ani? Ti-am spus sa-mi zici si mie ce a facut concret pentru OLTCHIM si angajatii pe care ii reprezinta in afara de angajari, vezi sotia. Ti se pare normal in timp ce au fost disponibilizati 929 de angajati el sa-si angajeze sotia?

"Dar, daca eu iti spun ca actuala functionare se datoreaza mai ales lui Cernev, ce zici?"

Daca imi spui asa ceva as zice ca e o gluma destul de proasta  sau esti nebun de-a binelea. Tu chiar ne crezi prosti? Descrie concret, ce,cum? Consideri ca asta e functionare? Si daca tu consideri ca este atat de important de ce ii gasesti scuze? (nu e decat de 2 ani). Vezi ca te contrazici.

"In alta ordine de idei, Cernev a avut curajul, alaturi de alti "nebuni" sa exprime un punct de vedere cat se poate de diferit fata de ce fusese pana atunci. Alte opinii, alt curent. Si asta bineinteles ca a stricat niste interese anterioare..."

Curaj au multi si nebuni sunt multi. Cu exprimarea sunt de acord cu tine , toti avem dreptul la libera exprimare dar aici intervine o problema. Depinde unde si cum te exprimi. Daca te exprimi intr-un cerc de prieteni si nu aduce nici-un prejudiciu e OK. Daca te "exprimi" asa cum v-ati exprimat voi intr-o societate de genul OLTCHIM si intre timp sunt disponibili 929 angajati, atunci e o problema si exprimarea voastra nu a fost una constructiva. "Fata de ce fusese pana atunci" , e mai bine acum?

"Alte opinii , alt curent". Ate opinii , dar asta nu inseamna ca au fost si benefice. Alt curent , te-ai dus prea departe. Te depaseste, mai analizeaza.

Prea conspirativa. Cred ca ar trebui sa analizam mai mult caracterul oamenilor. Al tuturor...

Hai sa nu mai vorbim de caractere. Vrei sa-mi spui si mie pentru ca vad ca esti informat si mai presus de toate esti un apropiat al "domnului Cernev" , de ce vroia alt "domn" Coclet sa il impuna prin orice mijloace pe care le stii si tu si nu erau prea ortodoxe sa il impuna lider?

El este inca sustinut de vreo 900 de oameni !!!! Ciudat, nu?

Ce ti se pare ciudat? Inseamna ca cei 900 nu au avut incredere in voi , inseamna ca ati facut nimic sa-i convingeti, ba dimpotriva. Oamenii aia din disperare au ales raul cel mai mic.

Ba sa ne referim si mai ales la ce a fost inainte, de ce nu?te las sa analizezi singur. Tie poate si nu poate sunt convins ca iti e mai bine , dar restul? Deci opinia si curentul de care vorbeai , nu a fost decat un fas pe care l-ati folosit in interesul vostru

Sa nici nu te gandesti la asa ceva. Suta la suta iti spun.

Esti prea mic sa folosesti astfel de cuvinte