Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #20363

2014-05-04 20:37

domnule piperea,

atata nerusinare ca la dumneata nu am vazut decat la actualul prim-ministru al tarii noastre. daca aveai un pic de bun simt nu mai scriai despre OLTCHIM. ca parte a sistemului PCR ai contribuit din greu la devalizarea OLTCHIM-ului si a tarii prin apartenenta la cel mai corupt sistem: JUSTITIA. ma intreb de prea multe ori daca nu cumva Ianus a fost creat dupa forma si infatisarea dumitale... azi castigi procese pentru cei chinuiti de creditele ipotecare, maine dai cu bata in balta in favoarea bancilor; azi aperi hotii de ventile, maine esti insolventul Oltchimului. stiu ca datoria unui avocat este sa apere si vinovatii si nevinovatii dar in acesti ultimi ani nu s-a aratat deloc omul ci doar avocatul avid de faima si putere, bani si influenta. poate ca eu sunt prea idealist sau prea exigent, cine stie? am o singura mare rugaminte: NU MAI VORBI SAU SCRIE DESPRE OLTCHIM. pot sa scrie altii. dumneata trebuie sa faci ceva pentru OLTCHIM. de vorbit, pot vorbi ponta, vosganian, chitoiu, gerea, nita, calea si francu ei au rezolvat problema Oltchim-ului din aprilie 2012. dumneata insa, nu ai rezolvat nimic din problema data, asa ca nu ai voie sa vorbesti despre subiectul Oltchim.

multumesc pentru atentie,

un disponibilizat care a facut ceva pentru Oltchim

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\



DA domnule piperea ASTA E PAREREA MAJORITATII SALARIATILOR DESPRE DUMNEATA,

-DACA DOMNUL ROIBU A DUS COMBINATUL SPRE INSOLVENTA. TU UNDE IL DUCI? CU PIERDERILE ASTEA MAI MARI DE CATEVA ORI DE CAND A INTRAT COMBINATUL IN ADMINISTRAREA TA.

-ASTAZI DE FALIMENTUL OLTCHIM NU POATE FI INVINUIT NIMENI ALTCINEVA DECAT PIPEREA SI CIRACII LUI. cernev dumitru talpasanu si parvu