Salvati OLTCHIM si ARPECHIM!


Musafir

/ #16708 Re: Pentru Alain Eugen 4

2014-02-05 07:11

#16690: Am si eu o parere - Pentru Alain Eugen 4

banuiesc ca vrei sa spui FOST angajat - deci, te pricepi la limba romana cam cum ma pricep eu la a citiun bilant contabil :D ce ti se excplica tie are legatura si cu economia da' mai mult cu furatul legal.

Da, bai BERBEACULE, fost inginer la Designro, caci acum esti secretara lui Cernev. Unde ai mai vazut, ma BERBEACULE inginer pe post de secretara.Ce legatura are asta cu limba romana?

 

Pai sa-ti spun.... "calitatea" de inginer, economist nu o pierzi pe cand cea de angajat se poate pierde - e bine ca pricepi :D restul e irelevant si oricum nu e problema ta

 

Daca ar face astia treburile astea sa fii sigur ca nu am fi in situatia asta =))

Am vazut acest lucru. Ia uitate la conducerea actuala a combinatului: un singur economist,fara D-na Spiru ca nu e crede-ma pe cuvant,restul ingineri si juristi dintre care unu la Spiru Haret (ce coincidenta de nume!!)si tocmai ai vazut bilantul reusitei si priceperii lor - doar 200 mil. euro, cred ca puteau mai mult, nu crezi?

esti sigur? si unde ar fi problema?

Da sunt sigur. Este o problema daca te plateste din cotizatiile oamenilor.

Pai esti sigur sau nu? Oricum asta se poate verifica - asa, ca principiu - si din nou NU ESTE PROBLEMA TA ! Practic arunci niste atacuri, denigrari - asta faci de la inceput - doar pe supozitii si pareri de-ale tale

Irelevant, si daca nu stie, ce?Tu stii sa citesti o partitura muzicala?

Bai BERBEACULE eu vorbesc despre muzica?!


E bine ca intelegi, e tot mai bine
Nu dai nici o informatie de fapt. Vorbesti sa te dai interesant - e redundant ce spui - face niste calcule foarte reale, vrei sa ti se indice niste vile facute din banii astia?

Informatiile le ai mai sus, nu imi place sa ma repet.Da, as vrea sa-mi arati niste vile! A lui Talpasanu,a lui Armandel, noul apartament cumparat de Cernev fetitei, de la Bucuresti dupa "revolutia" din septembrie. Apropo cum a reusit? Ah! stiu s-a imprumutat la Sarpe
Tu ai reusit sa-ti schimbi masina ai veche?

Din nou faci atacuri bazate pe niste pareri; din nou iti spun NU este problema ta asta. In principiu pot sa-ti arat niste vile de-ale Stelianei Udrea daca doresti, din munca ei extenuanta platite cu banii luatii de la Oltchim.

m-ai luminat

Cu placere. Singur nu ai inteles,mai ales Cernev (a se vedea declaratiile lui referitor la salarii si disponibilizari)


Irelevant - bati campii


Uite ca aici iti dau dreptate; unii insa am luat pozitie

Cand ai luat pozitie inainte sa te dea afara de la Desingro sau dupa cand ti-ai gasit servici la Cernev?
DA


da, corect, din nefericire aici a falimentat o firma - Oltchim - nemaifiind alimentata de la bugetul statului, capusata fiind la maxim.

Care ajutoare de la buget? NU INTELEG POATE VREI SA SPUI FARA AJUTORUL STATULUI (A SE VEDEA SPRIJINUL ACORDAT IN CONVERSIA ACTIUNILOR, IN PRETUL ENERGIEI ELECTRICE,IN PENALITATILE CALCULATE DE AVAS,CAPITAL DE LUCRU-15 MIL EURO,PRIVATIZARE, MANAGEMENT PRIVAT, CONDUCERE PE CRITERII POLITICE-ANALFABETA, SUSTINEREA UNUI SINDICAT POLITIC)

Din nou de vina sunt altii

Apropo, Berbecule, ti se pare normal sa numesti un ANALFABET cu Facultatea de Drept la Spiru, care a vandut doar peste si Fruti Frechi, sa conduca divizia de vanzari a Oltchim. E ca si cum te-as pune pe tine sa canti la taragot.

da, sau pe tine sa te intelegi cu gramatica si cu bunul simt.

Esti simpatic, si daca nu ai fi asa o sugativa versata probabil ai gandi mai coerent. :D Mai ia-ti niste informatii de la comandament dimineata la cafea si dupa aia mai baga niste injuraturi pe aici.

 

PS : constati sper ca nu am folosit apelative similare celor folosite gen BOULE, desi ti se cam potrivesc.